Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg csak 5-ször kellene...

Tényleg csak 5-ször kellene naponta ennie?

Figyelt kérdés
Tápszeres 4 és fél hónapos babám napi 6-szor eszik (éjjel is kel egyszer), a védőnőm szerint már csak 5 étkezés kellene. A hozzátáplálást elkezdtük már. A ti babátok is kevesebbszer eszik?
2011. aug. 10. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

5x vagy 6x teljesen mindegy. ha 8-10x enne akkor megértem hogy szól, de hogy 5 vagy 6y eszik az annyira mindegy.

majd az éjszakai marad egyszer csak el.

2011. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyem 2 honapos, szinten tapszeres, 5x eszik. O alakitotta igy. Viszont mar kezdetektol csak 3-4 orankent kert enni. De szerintem nem szabad osszehasonlitani a babakat. Az enyem 5 etkezessel megeszi az adagjat es boldog, a tiednek meg mindig 6-ra van szuksege. Ne izgulj, nem fog orokke tartani! :))
2011. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam 20 hónapos, de ha külön számolom a tejitalt, amit este lefekvés előtt megiszik, akkor ő sem 5-ször eszik naponta. Reggel 6-kor megissza a tejitalt, fél 9-kor reggelizik, fél 12-kor ebédelünk, délutáni alvás után (kb. 3-fél 4) uzsonnázik, fél 7-kor pedig együtt vacsorázik a család. Este fél 9-kor, fürdés után iszik még tejitalt, és az étkezések között is eszeget gyümölcsöt, joghurtot, kölesgolyót ropogtat, stb... Amikor még ilyen pici volt, mint a Te babád, 7-8-szor szopizott naponta. Éjjel min. 2-szer. Felesleges lecsökkenteni az étkezések számát, mert a Picúrok nem mindig esznek meg egyszerre akkora mennyiséget, hogy 4-5 órát kibírjanak evés nélkül. Minden jót Nektek!
2011. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

5,5 hónapos, tápszeres. 2 hete kezdtük a hozzátáplálást. De 4 hónaposan így evett: reggel 80ml, délelőtt 120ml, és olyan 2-3 óránként kért enni. Hiába húztam, nem ivott meg többet max 120-at. Kivéve este mikor 200-at is megevett. 1szer kel fel éjjel, akkor olyan 140 körül eszik. Most annyi a különbség, hogy délelőtt gyümit kap. Így 6-7szer eszik (éjszakát is beleszámolva), de egy evésre napközben jó ha a 120at megissza. Neki ez az igénye. A babádra figyelj, ha neki ennyi kell és így akkor így jó. A védőnők szeretnek fontosnak tűnni. Ha szépen fejlődik nincs gond.

Első lányom ennyi idősen olyan 6szor evett. most 22 hónapos, 87cm és 11.5 kiló, tehát nem lett sózsák. :)

2011. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az enyém 4-szer eszik azt meg kevesli az orvos. nézik a könyvet, aztán azt követelik... te látod, ha megfelelően fejlődik, felesleges megzavarni. idővel úgyis beáll kevesebbre
2011. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 5,5 hónapos, újabban 4x eszik egy nap. És akkor se nagy mennyiségeket. De sokat iszik, szépen hízik, így én nem aggódom.

Ahogyan már írták, ne aggódj, hogy most 5 vagy 6 alkalommal eszik. Majd leszokik az éjjeli evésről. De még az is ráér, nekünk a gyerekorvos mondta, hogy arról olyan 8-9 hónapos korára kellene leszoknia egy babának, addig még belefér.

Amúgy kb. 2 hete még az én kislányom is 6-szor evett, de volt néha olyan napja is, amikor meg 7-szer! Akkor éjjel 2-szer is evett.

Nagyon kiszámíthatatlanok még ennyi idősen, jóformán egyik napról a másikra változnak a szokásaik.

2011. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok, köszönöm a válaszaitokat! Akkor nem izgulok ezen :)
2011. aug. 10. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!