Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam bő egy hónap múlva...

Kisfiam bő egy hónap múlva lesz 1 éves. Már nagyon készülünk, adnátok még ötletet?

Figyelt kérdés

Igy néz ki eddig a dolog.

Pénteki napra esik.Anyós jön reggel segít sütni,főzni.A tortát rendelem cukrászdából.Délután 5 körül jönnek a barátaink,azaz egy család.Összesen kb7-8-an leszünk.

Menü:

-Újházi tyúkhúsleves

-Dió és szezámmagos panírban csirkemell zöldséges krumplival

-Kaszinótojás

-Kókuszgolyó,zserbó

-Görögsaláta

-1 torta széttapicskolni és 1 torta a vendégeknek


Másnap a családdal tartjuk meg a nagyszülőknél.Bográcsozás lesz.Gondoltam viszek az előző napi sütikből és salátából.


Van még vmi tippetek.Arra gondoltam,hogy szóba jöhetne az is h elvinnénk a gyereket játszóházba,csak ez idő hiányában nem biztos h kivitelezhető.


2011. aug. 12. 07:50
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
akkor mit javasoltok a menüre?maradhat ez vagy kivegyek vmit beőle?
2011. aug. 12. 08:30
 12/25 anonim ***** válasza:

nem kell 3 fogás plusz a hidegtál.

leves felesleges,hisz ugy se tudod leültetni egyszerre a vendégeket.

ahogy elöttem irták,valami "ölbetálas étel".

fasirt,saláta,vagy krupli és ennyi.

édességnek bőven elég a torta,inkább vmi sós ropogtatnivaló.

2011. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

De jó h elolvastam ezeket a hozzászólásokat.


Enyémnek 3 hónap múlva lesz,de már most tervezgetem:D

Én is nagy főzést akartam,de meggondoltam magam.

Teljesen igaz h a gyermekem első szülinapján nem lenne rá időm...


Szóval hidegtál, torta:))) Kedves Kérdező köszi a kérdésed:))) Egyébként tényleg ez már nagy felhajtás lenne:)

2011. aug. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
időközben én is rájöttem,igy vissza olvasva mindent :D
2011. aug. 12. 08:47
 15/25 anonim ***** válasza:

Szerintem amit írtál tökéletes!

Ne hallgass másokra, főleg ne a rosszindulatú megjegyzésekre!

Hallgass a szívedre, a megérzéseidre, ha úgy érzed ennyit megérdemel a babád és TI IS, akkor igen is legyen nagy felhajtás!

Senkinek semmi köze hozzá, hogy Ti hogy ünnepeltek! Érezzétek jól magatokat!:-)

2011. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Sztem ha feltette a kérdést,akkor nem véletlenül tette fel.

nem az a lényeg h a baba megérdemli.ő ugy se fogja értékelnia hidegtálat meg a kókuszgolyót...

2011. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Úgy látszik én vagyok az ellen vélemény.Májusban volt a lányom 1 éves.Bográcsban főztünk pörköltet,volt francia saláta,és töltött csirkemell.Sütik,és Torta.Összesen 17-en voltunk,ez a szük család,szülők és tevérek a családjukkal.Sokba volt,de nekünk megérte,úgy érezzük az első szülinap valahogy más.Ez az én véleményem.Ha igy érzed,és szeretnétek,csináld meg a szülinapi bulit neki,ne foglalkozz senki véleményével.
2011. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen , feltette a kérdést, mert még több ötletet szeretett volna, erre le lett hurrogva , egy hozzászólásban nem is finoman.

Ha ők így ünnepelnek akkor mi van?

Nálunk is összegyűlik a család, igen az óvodai ballagás is nagy esemény, és nem csak a baba hanem a felnőttek is élvezik ilyenkor egymás társaságát, hogy együtt a család, barátok, eszünk-iszunk.:)

Nekünk ez a természetes és nálunk is nagy felhajtás lesz a fiam első szülinapján, kb. akkora mint amit a kérdező leírt.

2011. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább a szedek-eszek-csipegeteg kaját javaslom.

A tyúkhúslevest felejtsd el, macerás...

A csirkemellet csinálhatod úgy is, hogy csíkokra vágod, és úgy panírozod, így nem kell villával, késsel bajlódni. Készíthetsz Stefánia szeletet is, azt csak bevágod a sütőbe, nem kell mellette állni, mint a fasírtnál. Hidegen, melegen is finom.

A zöldséges krumpli helyett csinálhatsz krumplisalátát.

Én még tennék ki sós nasit is, ropi, kicsi pogácsák, kekszek.

A kókuszgolyó remek, pakolhatod muffinpapírba, úgy nagyon mutatós. A zserbó is fincsi.

A szülinap a kicsiről szóljon, ne arról, hogy te szaladgálsz az asztal körül és kiszolgálod a vendégeket. Legyen ez mindenkinek ünnep, hogy később úgy gondolj vissza rá, hogy milyen klassz volt, ne úgy, hogy egy percre sem álltál meg, mert egész nap csak főztél és robotoltál.

Boldog szülinapot a picurnak! :)

2011. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
köszönöm!nagyon aranyosak vagytok :)
2011. aug. 12. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!