Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam bő egy hónap múlva...

Kisfiam bő egy hónap múlva lesz 1 éves. Már nagyon készülünk, adnátok még ötletet?

Figyelt kérdés

Igy néz ki eddig a dolog.

Pénteki napra esik.Anyós jön reggel segít sütni,főzni.A tortát rendelem cukrászdából.Délután 5 körül jönnek a barátaink,azaz egy család.Összesen kb7-8-an leszünk.

Menü:

-Újházi tyúkhúsleves

-Dió és szezámmagos panírban csirkemell zöldséges krumplival

-Kaszinótojás

-Kókuszgolyó,zserbó

-Görögsaláta

-1 torta széttapicskolni és 1 torta a vendégeknek


Másnap a családdal tartjuk meg a nagyszülőknél.Bográcsozás lesz.Gondoltam viszek az előző napi sütikből és salátából.


Van még vmi tippetek.Arra gondoltam,hogy szóba jöhetne az is h elvinnénk a gyereket játszóházba,csak ez idő hiányában nem biztos h kivitelezhető.


2011. aug. 12. 07:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk, nagy felhajtás, több torta, emlékszem 5 éve volt 7000 forint egy torta. Egyetlen egyszer sem érezte jól magát, nem nyúlt a tortához-egyszóval borzalmas volt. Ez volt az első két szülinap.

Aztán 3 évesen már tökéletesen beszélt és megkérdeztük mit szeretne, egy mezei gyümölcstortát kért- én embert úgy még nem láttam örülni, ahogy az akkor 1 éves meg a 3 éves tombolt az örömtől. Most 5 éves és a mai napig emlegeti azt a szülinapot. És nem volt semmi, kiültünk a kertbe és őket figyeltük. Egy görögsalátát készítettünk meg gyros húst és zsemlét.

Úgyhogy ha újra kezdeném, akkor nem magamnak szervezném, hanem a gyereknek. A gyerek pedig ezt nem élvezi. Itt sem olvastam soha, hogy akárcsak megérintenék a tortát meg tapicskolnának.

A legegyszerűbb, felhajtás nélkül, amikor tényleg minden a gyerek körül forog. Mert bográcsozást biztos nem az 1 évesnek rendezed, hanem a családnak. Nem irigység (különösen azért, mert mi is belefutottunk ebbe), de én nem csinálnék ekkora hűhót.

Sőt mi iszonyatos mennyiségű játékot is vettünk mellé, ráadásul, talán 50-60 ezer forintot is elköltöttünk, na az is felesleges volt. Most már korlátozzuk magunkat. Mikor mentünk nyílt napra az oviba, akkor döbbentünk rá, hogy az összes játék megvan már sőt valójában több a játékunk, mint az oviban 25 gyerekre.

2011. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Pedig a tapicskolós ötletet innen szedtem.


Azért lesz 2x tartva,mert a szülők nem jönnek el hozzánk ünnepleni(mármint a nagyszülők),testvéremék stb.Ezért egyik nap nálunk a barátokkal másik nap szüleimnél a családdal.

2011. aug. 12. 09:22
 23/25 anonim ***** válasza:
8:25-ös vagyok. A torta tapicskolás jó. Nekünk is volt, mondjuk én csak egy nagyobb szeletet vágtam neki azt adtam oda (tudjon vele mit kezdeni). Kézzel lábbal ette, ezt le is fényképeztük. Azt, hogy leírtam nálunk hogy volt nem tudom miért baj. Ötlet merítésnek szántam és tanácsnak. Egyáltalán nem hurrogtam le egy szóval sem a nagy felhajtást, csak meg akartam magyarázni a véleményem (ez pedig nem egyezik, de az nem lehurrogás). És avval kezdtem, hogy én is ilyen nagy felhajtást akartam először, sőt még nagyobbat (ezer lufi, ezer vendég,....). Az étel jó lehet, ha le tudod ültetni az embereket (húslevest nem nagy ügy megfőzni, a húsnál jó ötlet a csíkokra vágva való panír, maradhat a magos és a diós panír) a zserbó már elég macerás, de végül is lesz segítséged. Jól gondold át, milyen a gyermeked bírja-e és valójában mit szeretnétek.
2011. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Kérdező:örülök h te ezt nem lehurrogásnak veszed,hanem mint véleményt kezeled:)tortába belemászás volt nálunk is:))
2011. aug. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
:) igyekszem kerülni a konfliktusokat,na meg az ember 90%-ban azt kapja amit ad:)
2011. aug. 12. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!