Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerettem volna segíteni de...

Szerettem volna segíteni de én lettem a szemét. Jogos?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak rengeteg kinőtt ruhája, játéka és egyéb dolgai voltak. Gondoltam arra is eladom Vaterán, szinte mind jó minőségű, márkás cucc volt. De úgy voltam vele nem vesződök, inkább odaadom annak, aki rá van szorulva.

Meg is kerestem a védőnőt, hogy odaadjam neki, majd ő szétosztja a környékben.

Kérdeztem van-e ilyen család, kire gondolt? Mondta van a közelben egy roma család több gyerekkel,azoknak elviszi.

Történetesen tudom, melyik családról van szó, több generáció él együtt,és hogy is fogalmazzak finoman...szóval nem tisztességes állampolgár egyik sem.

Persze tudom, a gyerekek nem tehetnek erről, de én nekik nem adnám oda szívesen, azt hiszem így is "mi" tartjuk el őket, a másik meg, hogy nagy az esély, hogy amit kapnak is eladják és italra vagy másra költik.

Mondtam a védőnőnek, hogy én nem szeretném ha nekik adná, keressen egy normálisabb családot. Erre azt mondta, ha ilyen előítélettel élek, keressek én valakit, aki nekem megfelel. Neki van jobb dolga is.... (persze a hangsúlyt és arckifejezéseket leírni nem tudom, de minden benne volt)

Ez volt majd két hónapja, most meg hallottam vissza, hogy milyen szemét rasszista vagyok. Én ledöbbentem, hogy ő egyáltalán hogy jön ahhoz, hogy valakinek is ilyet mondjon?

Szerintetek jogosan hord most le mindennek a védőnő? Nem mondhatom meg, hogy kinek szeretnék adakozni?


2011. aug. 12. 12:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%
Hát elég hülyén jött ki. Van benne igazság, mert ha odaadod, neki, akkor ő dönti el kinek adja, nem kötelessége neked keresgélni megfelelő családot. Mondjuk az sem szép, hogy most ezért lehord téged másoknak. De amúgy egyet értek veled, én az ilyen családoknak egy lyukas zoknit nem adnék! És nem vagyok előítéletes, csak azokkal akik kiérdemelték. Ismerek olyan roma családot, akik normálisan élnek, dolgoznak, adófizetők stb. velük nincs is semmi bajom, de sajnos azok vannak többségben, akiket te is leírtál. Felénk is él 1-2 ilyen társaság, úgyhogy tudom miről bezsélsz, megértem, mégha nektek már nem is kellenek, akkor is inkább tisztességes rászoruló családnak adnád. Én is így tettem volna. Csak aztán nehogy az legyen, hogy a szóban forgó család fülébe jut, és bepöccenjen rátok.
2011. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nincs igaza a védőnődnek. Neki el kell látnia minden gyereket, az oké. De én sem adok szívesen azért, hogy megvehessék a plazmatévét, vagy az apa eligya és eljátékgépezze azt as pénzt, amit én megspórolok neki az adománnyal.. Igenis jogom van megválogatni, hogy kinek adok. Ha nem akarjuk megválogatni, akkor el lehet vinni pl. a vöröskeresztnek, sosem tudjuk meg, kiknek adták, vagy úgy odaadni a védőnőnek, hogy ne is tudjuk, kinek megy a cucc...

Nemrég engem is visszatartott az a látvány, ahogy az apuka részegen kitántorgott a kocsmából, kint várta az asszony a kisgyerekekkel.. A gyerekekenke szívesen adtam volna, de nem azért, hogy apa többet ihasson!

A plazma tévé meg... még a tévében is volt, hogy riport a szegény cigány gyerekekről, háttérben meg olyan tévé, amilyen nekünk sosem lesz :( De én legalább tisztán tartom a gyerekeimet, és ennivalót sem csak segélyosztáskor adok nekik... És a segélyt az én férjem is termeli nekik...


Visszatérve a védőnődre: ha inzultálnak majd téged emiatt, vállalja a felelősséget, hogy ilyen családot rád szabadított?!

2011. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha tudod, hogy nem tisztességesek, akkor legyen nyugodt a lelkiismereted. Én is szívesebben adok olyanoknak, akik tényleg hasznát veszik és örülnek nekik. sajnálom azokat, akik valóban rászorulók de én is megmondanám a védőnőnek, ha úgy érezném, nem megy jó helyre. Ha nincs másik rászoruló család, örülhet a védőnő, milyen tuti körzetben dolgozik. Nem úgy mint nálunk a nyolckerben. Egyébként legközelebb ha lesz rá alkalmad, tisztázd vele a dolgot. Mond el, hogy azért nem akartad annak a családnak adni, mert tudod, hogy nem tisztességesek. A védőnő pedig ne keverje a rasszizmussal, mert nem a bőrszínük volt a probléma. ha nem megy, akár még védőnőt is válthatsz. Pláne ha ilyen pletykás és lepcses szájú.
2011. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelműen Neked adok igazat. A védőnő meg kapja be. Én biztos, hogy nem adnék semmit a mi pénzünkből élőknek, pláne úgy, hogy engem már köptek le az utcán, pedig nem csináltam semmit. Az a baj, hogy a védőnőd ilyen nagy pletykafészek, de történetesen az enyém is ilyen. Jön-megy, mindenkire rábeszél, szerencsére olyan sokszor nem jön hozzánk.
2011. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Én is neked adok igazat! :)

Ne foglalkozz a védőnővel, amikor kötelező elviszed a gyerkőcöd és kész!Innentől nme kell vele beszélgetni, úgyis csak továbbmondaná...

Én sem tárgyalok az enyémmel!

Én is most nem rég felhívtam a vöröskereszt itteni irodáját, hogy van egy csomó ruha cipő...(költöztünk),és hogy elvinném, kik járnak oda?Mondta hogy cigányok...Én meg mondtam akkor inkább nme viszem köszi!Így anyósomhoz vittem, hogy a faluba adja oda annak, akinek szüksége van rá!Így is lett, mindenki nagyon örült!


Én is kerek perecmegmondtam, hogy nekik nem!És kész!

Szerintem jól döntöttél!

2011. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%
Hülyeség, hogy rasszista lennél. Igenis, ha Te vetted, annak add, akinek szeretnéd. Azt meg, hogy ki van rászorulva, csak segítséggel tudhattad (volna) meg (védőnőtől). Én is vittem le pl gyógyszert, de mondtam, hogy jó volna, ha tisztességes, de hátrányos helyzetű kapná meg. Értette, és nem csinált belőle problémát. A pici ruhákat (56os) én a kórházba vittem be, ahol szültem, mert finoman fogalmazva elég rongyosakat adtak rá a babákra. Többen is megtehetnék, akiknek már nincs rá szüksége :o) Az azóta kinőtt ruhákat még pár hónapot tárolom, hátha hasznát veszi valamelyik ismerősöm, ki tudja bekopogtat-e a gólya valahova. ha nem, akkor megy a védőnőhöz a nagy része. Persze nekem is van egy-két darab, ami nagyon jó minőségű, és kb 3x volt a lányomon. azokat megpróbálom eladni.
2011. aug. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

húú, köszönöm a sok választ!:)

Azt azért hozzáteszem, hogy nekem is vannak roma ismerőseim, akik előtt kalapot emelek, rendes, dolgos, becsületes emberek, a szüleik és ők is végig dolgozták egész életüket.

Viszont sajnos többségben azok vannak, akiknek én nem akartam adni a gyerekem dolgait. Egyébként a munkahelyemmel srégen szemben laknak, tehát míg dolgoztam napi szinten láttam mit művelnek, ezért is nem szerettem volna oda szánni semmit.

Mostanában nem sokat járunk arra, csak ha valamit intézni kell, hát remélem csak nem fognak kötekedni emiatt....

2011. aug. 12. 16:00
 18/22 anonim ***** válasza:
46%
Igazat adok neked,így is kapnak eleget...
2011. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

Én is neked adok igazat.

A védőnővel meg ha találkozol legközelebb, l egyél hideg és kimért, nem kell vele bájologni.

2011. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem értem miért sértődött meg a védőnő,végül is te csak egy kérdést tettél fel,nem vagy köteles odaadni a cuccokat oda,amit ő javasol.Én nem vagyok rasszista se fajgyűlölő,vannak roma ismerőseim is.De...ahogy te írtad ez a család nem tisztességes,munkás család.Én se adnám oda szívesen a ruhát,játékot olyannak aki nem tudja megbecsülni,én meg dolgoztam érte,hogy a gyerekemnek meglegyen.Így is sok romát mi magyarok tartunk el(tisztelet a kivételnek)Meg különben is már annyira szegények vagyunk(leszünk),hogy bármilyen kisgyermekes család örül mindennek.sajnos...
2011. aug. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!