Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülési depresszió "fáziskésés...

Szülési depresszió "fáziskéséssel"? Kihez fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

A lányom lassan 20 hónapos és kb 5-6 hónapja érzem magam nyomorultnak. Külföldön született a babám. Apuka még terhesség alatt lelépett. Amikor 4 hónapos volt a lányom, vissza kellett mennem dolgozni, bébiszitter vigyázott rá. Akkoriban nem éreztem ilyen sz@rul magam. Aztán véglegesen eldöntöttem, hogy hazajövünk. Kb 1 éves volt, amikor repülőre ültünk és visszacuccoltunk sok-sok év után Magyarországra. Azóta nem találom a helyem. Utálom magam, hogy nincs akaraterőm lefogyni a szülés utáni kilókat, ami nem kevés. Minden idegesít, mindenért veszekszem, kiabálok. Megőrülök, hogy a tiszta ruha bárhol volt előtte, rendszeresen a földön landol (a koszos sose), hogy a könyvek, a cipők állandóan NEM a polcon vannak, hogy hasra esek a játékkockákban, hogy éppen evési sztrájk van, hogy vigyorogva csak azért se azt csinálom, amit anya szeretne...és még sorolhatnám. Közben a saját anyámba úton útfélen belekötök legtöbbször valami piszlicsáré dologért. Üvöltözöm, kiabálok, aztán meg órákig bőgök, hogy milyen sz@r alak vagyok. Imádom a lányom, ölni tudnék érte, de rendszeresen arra gondolok, hogy nem kellett volna vállalnom, nekem nem való gyerek, sőt - őszintén és szégyenkezve bevallom - 1-1 nagyobb bekattant pillanatomban, amikor éppen rá haragszom, a fizikai bántalmazás is átsuhant az agyamon. A kis kezére suhintottam pár egy párszor, mikor már milliószor mondtam, hogy valamit nem szabad csinálnia, de ő vigyorogva csinálja tovább, de ennél erősebben soha nem bántottam, nem is tudnám. Vannak nagy ritkán olyan napok, amikor nem tud senki és semmi sem felhúzni, de ez a kevesebb, talán 1-szer egy héten. Úgy érzem ebből egyedül nem tudok kilábalni, anyám szerint egyszerűen "csak" idegbeteg vagyok, de ennél többet nem segít. Nem tudom hova forduljak, mit csináljak.

Ne mondjátok azt, hogy várhattam volna még az anyasággal, mert 39 évesen első baba volt, ha most nem vállaltam volna, akkor talán sose lett volna gyerekem.

Köszönöm, hogy meghallgattátok és talán tudtok segíteni abban, hogy merre keressem a kiutat, mert ennek hosszú távon biztos nem lesz jó vége, se az egészségemre, se a lányomra nézve.


2011. aug. 14. 08:47
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ma 9:12 hol a cikk? Az lemaradt :DDDD
2011. aug. 14. 09:33
 12/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom, h így jött ki. Akkor tényleg csak a pszichológust tudom javasolni. Nekem volt egy nagyon aranyos, de már ő sem Mo-on él. Minden esetre sokat segített, így tényleg csak ajánlani tudom. Ő nem magán volt, hanem állami. Voltam előtte magánnál is, de hihetetlen módon nála nem éreztem jól magam. Az állami rendelésen legalább nem volt meg a fizetés miatti stressz és nagyon jók voltak a beszélgetések és relaxációs gyakorlatok. Mint mondtam, körzeti orvosnál is kell, h legyen valami cím v telefonszám.
2011. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, próbálkozom, mert ez így sehogy sem lesz jó.
2011. aug. 14. 12:13
 14/18 anonim ***** válasza:

[link]


Bocsánat, ez a második link.

De ha rákeresel Dr. Frigyes Júliára, sokmindent kiad.

2011. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

[link]


Ígérem mostmár abbahagyom, de itt megvan a mobilszáma is (az OEP nem támogatja, privát praxisnak számít!).

2011. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

védőnőhöz fordulj először! elképzelhető, hogy ő is tud segíteni, nyugodtan kiöntheted neki a szívedet.

A háziorvos utal ki pszichológushoz.


Nagyon sok változáson estél át, nem csoda ha magadalatt vagy.

Nekem is volt idegbeteg időszakom a kialvatlanságtól. Naponta többszöri sírógörcs... és igen a fizikai bántalmazás is megfordult az agyamban...

és mindenki jött hogy milyen cuki ez a gyerek, milyen szerencsém van vele, miért vagyok ki?

Ami segíthet, ha a gyereket lepasszolod pár napra. Kikapcsolódsz, mozi, színház, olvasás vagy valami hobbi. Engem pl a varrás ami kikapcsol.

Meg lehet, hogy vannak problémáid a gondozással. Én pl most hogy 15 hós láttam, be hogy nem jól altatok (teljesen felhúzott minden altatás, utána már elaludni sem tudtam) így azt most a férjem csinálja. Pedig olyan egyszerű a technikája.

Szóval azt is gondold végig, mi az amivel a gyerek idegesít, hátha a védőnő valami sima egyszerű megoldást tudna rá.

A másik, figyelj oda az étkezésedre, kerüld a kávét a kólát és a csokit. Igyál sok folyadékot, de csak vizet vagy teát. Amikor a gyerek eszik, akkor egyél te is, vagy legalább igyál meg egy bögre teát.

Ha a gyerek idegesít valamivel, akkor bármilyen nehéz is normál hangnemben szólj hozzá, és mindig a figyelem elterelést alkalmazd. Pl: ahelyett hogy odaordítanál, hogy ne kapcsolgasd a lámpát, szépen odaszólsz inkább játszunk ezzel azzal...


Nekem a leírtak segítettek.

Olvass gyereknevelési könyveket.

2011. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
.
2011. aug. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki hasznos válaszát. Elolvastam a linkeket, köszönöm. Beszélek a védőnénivel is. Nálunk néha a figyelem elterelés sem jön be. Tegnap pl. teregettem az erkélyen és kértem a lányom, hogy adogassa a csipeszeket, 2-3-at oda is adott, aztán a többit szépen ledobálta az erkélyről a földszintre a kertbe...:DDD Vagy ma reggel pl., direkt olvasgattunk a kedvenc mesekönyvéből, hogy még üljön egy kicsit a bilin, de ő csak azért se....a végén a nagy rohangálásban a szőnyegen landolt a csomag. TÜRELEM, TÜRELEM, TÜRELEM....csak azt nem tudom honnan????
2011. aug. 15. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!