Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan telik a gyermekágyas...

Hogyan telik a gyermekágyas időszak? Első babámat várom 3 hét múlva.

Figyelt kérdés

Az érdekelne első sorban, hogy nekem mire kell vigyáznom magammal kapcsolatban, mire kell odafigyelni.

Illetve a babával kapcsolatban is, ha van bármi jó tanácsotok, szívesen venném.

Légyszi meséljétek el, hogy nektek hogy volt az első babával, onnantól, hogy megszületett, tej, szoptatás, hazamenetel, fürdés, alvás, saját magatokra való odafigyelés, stb.


Köszönöm!


2011. márc. 3. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Feküdj amennyit tudsz nem kell sztahanovistának lenni

odafigyelni? ne emelgess .. a világot nem most kell megváltani.


nem sok időm volt magamra mert fiatalok a nagyik nincs más rokon anyósom főzött - minőséget ízt hagyjuk - vasárnaponként a férjem is ügyeskedett

mostam teregettem vasaltam

a férjem sokat segített a szoptatás ment.

2011. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézzük sorban:


Megszületett, tej, szoptatás: 4. napon jöhettünk haza a kórházból, a hazaindulás reggelén 60 g-ot szopizott :) Két hónap múlva már anyatejleadó voltam.

Hazaérkezés: nagyszülőknek bemutattuk, majd a nagyszülőket kipateroltuk. Vicces történet azért volt a kórházból induláskor. Apa köti be a bébihordozót a kocsiba én addig behuppanok előre a helyemre és keresem a kismama övterelőt :) A következő sarkon ültem hátra a gyerekhez.

Fürdés: ha naponta ötször fürödtem volna, az is kevés lett volna, olyan szagom volt, mint egy .... nem is tudom minek. Tej-izzadság egyvelege.

Alvás: 1. számú aranyszabály: ha a gyerek alszik, aludj te is! Tanulj meg fekve is szoptatni, addig is tudsz pihenni.

Saját magam: Az ki? :) Volt, hogy délután egy órakor sírva hívtam fel anyukámat, hogy ma még se enni, se inni, se pisilni, se fogat mosni nem tudtam...

2011. márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Amiket meséltek az kb. hány hétig tart? Pl. izzadás, nem szabad emelni, stb.

2011. márc. 3. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első hat hétben.


kádfürdő és nemi élet se javasolt mindkettő a fertőzésveszély miatt.

2011. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nalunk 6hetig fekves van,csak a babat kell allatni.


ha van segitseged vedd igenybe,most ne azt nezd hogy szalad a lakas meg ilyenek, a kesobbiekre nezve nagyon fontos hogy a mehed szepen visszahuzosjon.

2011. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Én 3 napig voltam kórházban, császároztak. Itthon ugyanúgy csináltam minden mint előtte. Főztem, mostam, takarítottam, persze elosztottam több napra. De nem fájt a sebem, ezért ment. A szoptatás nagyon nagyon fájt, 1 hétig bírtam, majd mikor vérzett, a páromat elküldtem bimbóvédőért. 1 hétig azzal szoptattam, majd miután begyógyultak a sebek, anélkül. Azóta semmi gond. Tejem van bőven. A fürdés nekem a nap csúcspontja, imádok a forró víz alatt állni, akkor megújulok. :) Már alig várom h kádban fürödhessek. :) Magamra annyi időm van h amikor alszik a baba és nincs más dolgom akkor alszok egyet. De ezt heti 2-3szor sikerül kb kivitelezni. Minden esetre rosszabbra számítottam.
2011. márc. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igy egy év távlatából azt mondom, hogy az első pár hét arról szól, hogy tartsd életben a babádat, és te is próbálj életben maradni. :-)))

Nekem 8.napra indult be a tejem. addig gyakorlatilag pizsomában, fogmosás nélkül, büdösen, züllötten, és egy másvilágban éltem.... aztán mégis túléltük, és már jön a második baba is. ....

2011. márc. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 djudit ***** válasza:
Igaz régi kérdés, de hátha olyan is olvassa, akinek most aktuális.:Érdemes úgy szervezni a családot, hogy ne egyedül legyél otthon. Jó, ha jut idod a magad ápolására is, ha egyedül vagy, akkor valószínuleg a pici minden pillanatodat lekoti majd. Nagyon sokat számít, milyen szülésed lesz, lesz-e gátmetszés pl., meg persze az is, milyen temperamentumú babád lesz. A szoptatás az elején nagyon sok idQt vesz el, nekem volt olyan nap, hogy összesen 9 órát szoptattam. Nagyon nehéz az eleje fizikailag és lelkileg is, ezért jó, ha van támaszod. Enned, pihenned kell a kicsi és saját magad érdekében is, de ez nem mindig megoldható a pici gondozása mellett. Próbáld meg már az elején úgy szoktatni a babát, hogy ne kelljen az elalváshoz segítség neki, hátha sírás nélkül sikerül, és akkor az egész elso éved sokkal konnyebb lesz, mint, ha rászoktatod ringatasra pl. Én 1 éves koráig ringathattam, akkor magától lemondott róla :), talán ezt máshogy csinálnám, de sírni nem hagynám! Vegyél szoptatós melltartót, olyan kagylót, amit a másik melledhez rakhatsz, míg az egyikbQl szoptatsz, ugyanis, ha beindul a tej, akkor egyszerre fog jönni mindkét melledbol. Szintén hasznos a melltartó betét, mert néha akkor is megindul a tej, ha a kicsire gondolsz, vagy tele van a melled..., ha nem akarsz minden nap mosni, akkor készülj több váltás ruhával, nálunk volt olyan sikeresebb nap, hogy 5ször öltöztettem át. Nekem kevés olyan bugyim volt itthon, ami nem tangás volt, ezért a férjemet kellett elküldenem bugyit venni, mert a tanga nagyon kényelmetlen volt szülés után. ...és hát a sok vérzés miatt én se mindig egy bugyit fogyasztottam 1 nap.
2013. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!