Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van közöttetek olyan anyuka,...

Van közöttetek olyan anyuka, akinek a kisbabája úgy született, hogy mindkét veséje egy oldalon van?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy nagyon ritka,de hátha valaki tud ezzel kapcsolatban segíteni,hogy hogyan alakul ezeknek e gyerekeknek az élete,mire kell nagyon figyelni?

Előre is köszönöm.


2011. aug. 11. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét oldalon duplázódott a vesém. Gond soha nem volt vele, de az orvosok hímes tojásként kezeltek és kezelnek a mai napig.
2011. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10:43 lehet, hogy hülye kérdés, de ha a duplázódás problémát jelenthet, akkor miért nem szedték ki az egyiket az évek során?
2011. aug. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

10:43 vagyok

Tudod, ezt érdekes volt gyerekként megélni. Szépen éldegéltem, 8-9 éves koromig úgy, hogy semmi bajom nem volt. Majd egy véletlen folytán kiderült, hogy mindkét oldalon megduplázódott vesém van. A VÉLETLN szót szeretném hangsúlyozni. Szóval semmi tünet.


Onnantól kezdve, hogy kiderült, viszont kísérleti nyúlként rengeteg vizsgálaton átestem. Valóban szenvedő gyerekek között töltöttem a mindennapjaimat, tünetmentesen. Kezdtem szégyellni magam, amikor megkérdezték, hogy „és neked mi bajod? „ azoknak a gyerekeknek a szülei, akiknek egyetlen veséjük se működött. Mit is mondjak? Hogy nekem 4 van, de semmi bajom.


Szóval, azt mondtam, hogy én erre nem vagyok hajlandó. És még ezen kívül nagyon sok mindentől eltiltottak. Anyuval megbeszéltük, hogy ezek a dolgokkal se foglalkozunk, ha eddig nem volt semmi gond, azzal, hogy szappant használtam pl. a fürdéshez, akkor eztán se lesz.

De a háziorvos nem engedett az elveiből. Ettől kezdve a legapróbb megfázást is kemény antibiotikumokkal kezelte. Elmagyarázta anyunak, hogy nagyon fontos, mert bár most jól vagyok, de senki nem tudja, hogy mi lesz, ha bármi ráhúzódik a vesémre.


Igen volt orvos, aki azt mondta, hogy ki kell venni, mert ez természet ellenes. Igen volt orvos aki azt mondta, hogy ki kell venni, mert luxus 4 vesével élni, amikor vannak emberek, akiknek 1 sincs. Igen volt orvos aki azt mondta, hogy nem szabad hozzá nyúlni, mert még a szinkron működés is elképzelhető.


Szóval a kedves kérdezőnek is azt tanácsolom, -amennyiben mindez tünetmentes- , hogy keressetek egy jó gyerek nefrológust és rendszeresen látogassátok. A vese olyan szerv, ami nagyon fontos, de szépen lehet élni a rendellenességgel is. (Gondolok itt a szív rendellenességre, mint ellen példa).


Volt egy olyan sztorim, hogy csütörtökön voltam a negyedéves ellenőrzésen. Megvizsgáltak, majd amikor megjöttek a vér és vizelet leletek, írtak egy táviratot, hogy azonnal menjünk, mert gáz van. (Én akkor csütörtökön, amikor levették, még nem éreztem semmit.) Kedden érkezetek meg az eredmények és küldték a táviratot, de akkorra mi már bent voltunk iszonyatos görcsökkel. És a doktornő is jött, szabadságát megszakítva, mert értesítették, hogy baj van.

2011. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen,nagyon fontos ilyen esetekben a kontroll vizsgálat!

2011. aug. 11. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Mesélnél a gyerkőcről? A tünetekről. A jövőről.
2011. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemben én sem tudok a kérdéshez szólni.

Terhességem előtt egy évvel derült ki egy óriási vesegörcs után uh-on, hogy a jobb vesém nem a helyén van, hanem teljesen elől. Problémám nem volt belőle, még terhességem alatt sem, csak a kislányom szanaszét rúgdosta, ami megindított 4 hatalmas vesekövet, véres vizelet, egy hét kórház, majd 24 óra alatt "megszültem" mind a 4 követ......kegyetlen volt.

2011. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy érdemben én sem tudok hozzászólni, csak azért szeretném megtartani ezt a kérdést, mert az én 1 hónapos kisfiamnak a jobb veséje kétüregű (+ tágulatai is vannak). És minden ami vesével kapcsolatos nagyon érdekel.
2011. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!