Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vérvétel előtt (tehéntejallerg...

Vérvétel előtt (tehéntejallergiavizsgálat) ihat 1,5 évesem tejet? Időpontadáskor nem mondták, hogy éhgyomorra kell menni.

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 08:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Első perctől tápszert evett,mert koraszülött volt,és elvitték tőlem őket a korára,és a kórházba is sima tápszert evett,hálistennek soha semmi baja nem volt tőle.Sajnos tejem se sok volt.CSAk akkor voltak kiütései kb 1,5 hónapig,mikor a gyógyszereket kapta.Nem kínzom a gyerekeim,imádom őket,és bármit megtennék értük.Ha láttam volna,hogy valami nem jó,nem adtam volna tovább a tejet.Csak most az idegesít,hogy nem kérdeztem meg ,hogy éhgyomorra kell-e menni,de előtte is hivogattam őket,és nem vették fel,ott meg annyira sírt a kislányom,hogy kiment a fejemből,hogy megkérdezzem,hogy nem baj-e hogy ivott tejet.Ezt elszúrtam,de azt ne mondd,hogy kínzom a gyerekem
2011. aug. 15. 12:21
 12/18 anonim ***** válasza:
48%

de miért nem tartottad akkor a fehérjementes diétát?

ha meg eddig nem volt baj a a tejtöl akkor miért erre vizsgálják??

2011. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy éhgyomorra kell menni, egyáltalán nem igaz, hogy minden vérvételre éhgyomorra kell menni (pl. terhesség alatti AFP, vagy egy sima hormonmeghatározás). Csak akkor kell éhgyomorra menni, ha valaminek nézik az éhgyomri értékét (pl. vércukor).


Mindenképp kérdezz rá, elkőbb utóbb csak felveszik a telefont.

Amúgy szerintem nem feltétel az éhgyomor, mert a keresztlányom allergiavizsgálata (vérvétel) délután 3-kor volt, és kizártnak tartom, hogy feltétel lett volna, hogy addig ne egyen.

2011. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Azért nem tartottunk már fehérjementes diétát,mert ezek a kiütések még februárba voltak,és 1,5 hónap múlva elmúltak,speciális tápszert csak akkor írhat az orvos,ezt a háziorvosunk mondta,ha már megvan az eredmény,hogy tényleg allergiás,mostanra kaptunk időpontot,hónapokon keresztül nem lehet egy ilyen pici gyerek fehérjementes diétán,így mikor elmúltak a kiütések,azt mondta a háziorvosunk,hogy lassan vegyük vissza az étrendbe a husokat,stb.,aztán elkezdtük a tejtermékeket,és nem volt tőle baja,aztán a tejet,és hálistennek attól sincs baja,nem megy a hasa nem hány,nincs kiütés.Annyi,hogy a korához képest kicsi 9360 -atr mértek most,de azt mondta az orvos,hogy ahoz képest,hogy 1490-el született nem rossz.
2011. aug. 15. 12:38
 15/18 anonim ***** válasza:

Akkor viszont nem értem miért kell allergiavizsgálat.

de lehet fehérjementes diéta,hisz kisfiam is tejfehérjeallergiás,és minden tejtermék,tejszármazék tiltólistás.Ezért nem értettelek,bocs.

2011. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
semmi baj,elég bonyolult a mi esetünk,és már nekem is kivan a hócipőm az egésszel,mert lehet,hogy csak feleslegesen szúrták meg most is a kislányomat,de nem tudtam volna megtenni,hogy nem viszem el a vizsgálatra,mert csak idegeskedtem volna,hogy mi van ha mégis az.Ehelyett most csináltam magamnak másik idegetr,mert lehet,hogy nem kellett volna szabad innia előtte,egész délelőtt próbálom hivogatni őket és semmi,de előtte is így volt,már bánom,hogy nem mentem be előtte megkérdezni,csak eléggé messze lakunk 100 km.És nektek milyen tünetei voltak az allergiának?
2011. aug. 15. 12:59
 17/18 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak 2 évesen se volt kemény széklete és méreteiben egy egy éveshez hasonlitott. 2 és fél évesen tudta megháromszorozni a születési súlyát.

mostanában ha pl. pogácsát eszik(mamánál,véletlenül,akik nem igazán figyelnek az összetevőkre) -amiben van tejföl,másnap már hány és megy a hasa.

2011. aug. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk nem rég kellett menni H2kilégzési tesztre 15hóssal. Elötte 5órával nem ehetett,s 4órás vizsgálat volt. S ő szopival kezdi mindig a napot,ugy hogy alszik 9ig. Ekkor 7kor kellett kelnie és nem ehetett. Szerintem ha nagyon akarsz vmit adni neki. Inkább adj neki teát vagy vizet. A vizből semmi probléma nem lehet.
2011. aug. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!