Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozókendő kérdés?

Hordozókendő kérdés?

Figyelt kérdés

Akik hordozókendőt használnak, azoknak hozzászokott a gyermekük? Minden alkalommal igényli, hogy benne legyen?


Gondolkoztam azon, hogy veszek egyet (1 hónapos kislány), hogy gyakrabban közelemben legyen a pöttöm, de félek, hogy hozzáfog szokni és ezáltal nem lesz semmire se időm. Pl. fürdeni vagy elmenni vásárolni, sétálni picit, stb.

Ezért is nem akarom kézbe szoktatni. Bár, talán az rosszabb lehet, mint a kendős megoldás.


Egyáltalán ilyen apróságnál lehet már használni? Nem lesz ebből hátránya? (gerinc, fejlődés)


Mondjátok el a tapasztalatokat!

Köszönöm :]


2011. aug. 16. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk nagyon bejött a kendőben való hordozás. 3. hónapos a fiam, 4 hetes korától hordozom. Sokkal egyszerűbb, mint a a babakocsit cipelni. Akármennyire is sir, ha bekötöm a kendőbe és elindulok vele sétálni, vagy csak a lakásban járkálunk, 1 perc alatt megnyugszik és elalszik benne.


Jó minőségü szövött kendőt vegyél, ezek a kendők úgy készülnek hogy megfelelő támasztást biztosítsanak és jól tartsák a baba gerincét csipőjét. Mindenképp keress valakit aki gyakorlott a kötésben, hogy tanitson meg a helyes használatra.

Ajánlom Neked:www.hordozo.hu

www.zsebibaba.de oldalakat, itt sok hasznos információt találsz a hordozókról és a használatukról.

2011. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az még kimaradt, hogy a babák ösztönösen igénylik is a hordozást, sok csecsemő azért sír és nyüglődik egész nap, mert anyára, közelségre vágyik. Sokkal több mindent el tudok a háztartásban is végzni, ha rajtam van a gyerek. Ő szundizik, én pedig pakolok, főzök, kiszedem a szemöldököm, felpattanok a leg-magicre:-)...


Nem hiszem hogy " hozzászokna", hisz ahogy elkezdi majd érdekelni a világ, úgy kevésbé fogja igényleni majd a hordozást.

Sok sikert hozzá!

(Az első válaszoló voltam)

2011. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megnézem a honlapokat :))
2011. aug. 16. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 5 hónapos, kb 2 hetes korától hordozom. Az elején még napi szinten 2-3 órát volt kendőben, de mikor kánikula lett, inkább a babakocsit használtam kintre. Mostanában főleg akkor használom, ha nyűgös, túlpörög, vagy fáj valamilye. Ma pl. annyira sírt délután, még kézben sem igazán akart megnyugodni (jön a foga), csak hüppögött, felkötöttem kendőbe, 1 perc után jó kedve lett, nézelődött, és mikor teljesen nyugodt lett le is tudtam tenni játszani. De az is előfordult, hogy csak kendőben tudott elaludni. Nem szokott hozzá, mert ha nem teszem kendőbe, akkor is jól elvan, de ha meglátja, hogy veszem elő a kendőt, már vigyorog. :))

Ja, és amit írtál, fürdeni tényleg nem tudsz kendőben, de vásárolni, meg sétálni, nagyon jól lehet, én nagybevásárlásnál használom, mert bébihordóban tuti elunja magát 1 óra után, kendőben meg vagy nézelődik, vagy elalszik.

Bocsi, hogy hosszú lettem, de amennyire féltem a kendőtől az elején, annyira örülök, hogy kipróbáltam, nálunk nagyon bevált :)))

2011. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én vettem kendőt, de azonnal vissza is vittem és hoztam mei tei-t helyette. ez egyszerűbb, és ezt is lehet újszülött kortól 10 hónapos és még használom. nem szokik hozzá. a kendővel az volt a bajom, hogy egyszer mire bekötöttem nagy nehezen (macerás) addigra elaludt a gyerek , én meg megilyedtem hogy megfulladt, ne tudd meg azt az érzést. az ismerőseim mind mei-tei-t használnak egyszerű felkötni, és imádjuk. én ezt ajánlom. nem sokan ismerik, de amióta rajtam látták, a környéken azóta mind ezt veszik.
2011. aug. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!