Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt jó alvó fiammal?

Mi történt jó alvó fiammal?

Figyelt kérdés

Most 15 hós és eddig önállóan,egyedül elaludt nappal is és este is!Tápszer,víz,jó éjt puszi,cumi és kijöttem a szobájából ő meg egy hang nélkül elaludt!

5 napja ha ki akarok jönni a szobából puszi után akkor úgy sír mint akit nyúznak!lemászik még a kiságyáról is és belülről veri az ajtót közben bömböl!Ha bemegyek hozzá és melléfekszek akkor megnyugszik és kb 30-40 perc múlva alszik csak el,és csak akkor tudok kijönni mikor már mélyen alszik mert ha előbb akkor felpattan és már ordít is!Ezt csinálja nappali és esti alvásnál is!

Semmi változás nem történt se a családban,se az életünkbe,nem is hagytam magára 2-3 óránál többre,SOHA nem hagytam sírni,tehát nem értem mitől fél ha kijövök tőle!

próbáltam éjjeli fényt hátha elkezdett félni a sötéttől de nem vált be!

akinek van tapasztalata légyszíves írja meg mi lehet!No nem mintha nagy gondot jelentene mellé feküdni egy fél órára csak így is mikor fent van alig tudok mellette bármit megcsinálni!

Szeparációs szorongás 2.hulláma lenne?ha igen mikor múlik el?Hogyan lehet kezelni??

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. aug. 16. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony szeparációs szorongás. Maradj ott vele, majd leszokik róla! :)
2011. aug. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van fél amikor nem vagy vele.

A kezelés csak annyi hogy meg kell nyugtatni anikor igényli.Pár hónapig biztos eltart.

2011. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:
Egyetértek. Legyél vele, ez a legfontosabb. Lehet pár hét, de pár hónap is. Kirtatás nektek!
2011. aug. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs félelem, ami teljesen természetes ebben a korban. Nem minden gyermeknél jelentkezik egyformán. Ki fogja nőni a lurkó. Nekünk csak egy szobánk van, mégis felébredt a fiam éjszaka és ellenőrizte hogy megvannak a szülei:-) Általában magától visszaaludt, vagy ki kellett venni az ágyból és megnyugtatni.
2011. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
fú, nálunk is ez volt, pár napig csinálta. Kapott vizet, homeós bogyót, hátha a foga fájt. Aztán nem használt semmi. Mindig bementünk, ha sírt és visszatettük az ágyra. Eltartott egy ideig, míg felfogta, hogy aludni kell.
2011. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg ez is lehet az oka:

[link]

2011. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Igen,szinte biztos voltam benne,hogy ez szep.szorongás!nem is tudnám magára hagyni,mindíg megnyugtatom csak most már ott tartunk,hogy éjszaka is kel és akkor is csak úgy tud vissza aludni,hogyha melléfekszek!Csak zárójelben jegyzem meg,hogy 6 hónapos kora óta átaludta az éjszakát!

Nemtudom meddig fog ez tartani,de az biztos,hogy ha mellette fekszem azt vettem észre,hogy én is zavarom őt,minden egyes mozdulatomra felébred még akkor is ha már alszik,így azt látom,hogy nemtud aludni mélyen!No meg alig férünk el ketten az ágyán!(a hátam már majd szét szakad!)

Kedves utolsó!

tanulságos a cikk viszont az én fiamnál azért gondolom,hogy nem ez lehet a probléma mert nálla ez egy hete jelentkezett!

Ha az volna a baj amit a cikk ír akkor ez már korábban jelentkezett volna,ő meg mint említettem eddig szépen elaludt egyedül is és az éjszakát is átalussza nagyon régóta!

Mégegyszer köszi a válaszokat,természetesen nem hagyom sírni,mindíg vele maradok és megnyugtatom!

2011. aug. 19. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!