Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok a gyereketekr...

Mikortól adtatok a gyereketekre magasszárú cipőt? Ha már egy ideje önállóan ment? Milyen márkát használtatok? Csak kintre vagy bentre is ráadtátok? Mi a véleményetek a puhatalpú cipőkről? Bocs a sok kérdésért, de teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, mennyi idős és, hogy mikortól jár gyerkőcöd?Hétfőn voltunk az ortopédián... 10fokban be van dőlve a kisfiam bokája. Az orvos a következőt mondta (hozzáteszem a mi problémánkon kívül):Mi Siesta cipőt vettünk fiamnak, na arra rögtön mondta, hogy felejtsük is el, amit ő javasolt a Salus márkájú cipő volt.Kint (fű,homok, egyenletlen területen csak mezítláb, bent viszont javasolja a cipőt) A puhatalpú cipőről tegnap olvastam, ha egyre gondolunk (Pl. Liliputi.hu oldalon) én kintre, h megse legyen mezítláb lehet, hogy veszek.Egyébként javaslom, ha tudsz menj el egy ortopédushoz, h nézze meg a gyerkőcöd lábát és ő biztos tud szakszerű választ adni a kérdéseidre.
2011. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Az én fiam 11 hónapos, még nem jár egyedül, a bútorok mellett lépeget. Csak idejében próbálok tájékozódni, de nem egyszerű. Az ember mindenhol mást olvas. Neki most bentre van egy liliputis puhatalpú cipője, de csak bentre, hogy ne csússzon el a parkettán. Szerintem is mezítláb a legjobb, de mivan ősszel, meg télen?
2011. aug. 18. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor, mikor már rendesen tudott egyedül menni.

1. cipője Siesta First Step volt. Szerintem teljesen jó, nagyon minimális harántemelő van benne. Nyárra Superfit szandit kapott. Én csak kintre adom rá, bent csúszásgátlós zokniban vagy mezítláb van.

Puhatalpú cipő... Nem tudom. Mindenhol azt lehet olvasni, hogy olyan cipő kell a gyereknek, aminek a talpa hajlékony, de fogja a bokáját, hátul kérge van, stb.

De pl. a Liliputi nem fogja a bokáját, úgyhogy gőzöm sincs, hogy most ilyenkor mi a helyzet. :-))

És ahány ortopéd orvos, annyifélét mondanak.

A legtöbbje már ugye nem ajánlja a harántemelős cipőt (pl. Siesta), mert az nem egészséges. (Régen meg ez volt a legjobb. :-)

Nálunk mégis a harántemelős cipőt javasolja a doki.

Na, akkor menjél el rajtuk!

Mindenesetre úgyis vinned kell a gyereket magaddal, ha cipőt akarsz venni.

Lehet, hogy 5 márka közül csak az egyik lesz jó a lábára, úgyhogy hiába a sok ajánlgatás. Mi így jártunk.

Amit én kinéztem, egyik sem ment fel a lábára. Csak a Siesta.

2011. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elefanten cipők a legjobbak...
2011. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont ugyanaz a véleményem mint a 14.34-nek!

Azt sem tudom mivel teszek jót?itt egy kérdés pl:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

A cipőválasztással is egyet értek!Én is jól utánna olvastam az első lépés cipőknek,volt is egy elhatározásom,hogy melyik márkákat akarom de rákellett döbbenem,hogy a fiam lábfeje nagyon magas és ez miatt egy csomó cipő nem volt jó rá!

Ami viszont nagyon bevált az a Sieste!Már a 2.páret fogyasztjuk és már ezekben sincs nagy harántemelő mint régen!

Szóval kedves kérdező vidd magaddal a gyermeked és mindenképpen próbáld rá!Leírom milyen márkákat ajánlanak:

Siesta

Superfit

Elefanten

D.D.Stepp

Salus

Clark's

Bobbie shoes


és még egy kis hasznos:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=els%F5+l%E9p..


remélem tudtam segíteni

2011. aug. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 21. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!