Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Most menjünk kórházba...

S. O. S. Most menjünk kórházba vagy se? Leesett a kanapéról. :- ( ( (

Figyelt kérdés
Fél percre nem néztem az 1 éves kislányomra és leesett kb. 15-20 cm-t a kanapéról. A homlokára érkezett. Picit sírt, de utána ment tovább játszani. Nem szédül, szépen szaladgál azóta is és jókedvű, vigyorog...De én meg nagyon aggódok és itt sírok, hogy mit csináljak. Vigyem orvoshoz? vagy az túlzás lenne? Légyszi segítsetek!!!
2011. aug. 18. 15:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%

bocs, hogy megkérdezem, egy évesednek ez az első esése??? :)

csak mert 15 centis eséstől így aggódni... nekem ez szokatlan sajnos, 1 évesen már túl voltunk 50cm-s ágyról leesésről, motorral fejre esésen, lépcsőn leesésen, száj széthasadásán, ablakpárkányról lezuhanáson és még sorolhatnám, elég aktív a fiam :D

15 cm-ről való esésnél én nem aggódom, nyugi, nem lesz semmi baj :)

2011. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hónaposan esett le először a kanapéról és az vagy 30cm legalább. Kb. 10 mp-re hagytak magára amíg elléptem onnan és már a puffanásra fordultam vissza. Sajnos nem tudsz mindig mindenhol ott lenni. Semmi baja persze de meglátszott a homlokán egy hétig. :( Utána is többször leesett bár az már olyan 10-11 hónaposan. Nekem eszembe se jutott, hogy orvoshoz vigyem mert láttam, hogy nincs baja, figyeltem persze, nem aluszékony-e, nem hány-e, nem viselkedik furcsán esetleg zavartan de nem. Le fog még annyiszor esni, hogy csak na! Most 2,5 éves de már számtalanszor, beverte, leesett, lehorzsolta, megütötte stb... Ez van, gyerek.
2011. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 xStefix ***** válasza:
100%

Ne aggódj, minden rendben!

Enyém nemrég a vizes csempén csúszott el, amikor hisztizve rohant egyik medencétől a másikig. Hanyatt vágódott, mint egy béka, csak úgy koppant a feje a földön.. de azon kívül, hogy utána már nem akart többet fürdeni, nem lett baja. Csak kisírta a szemét szegénykém. :)

Hányszor lesz még nálad is potty..!

2011. aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez egy kamu kérdés.
2011. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én egy éves fiam múlt héten esett le, homlokára, szintén folt lett. Azt amit ilyenkor tenni kell, felhívtam az ügyeletet és megkérdeztem, ott nagyon kedvesek voltak, azt mondták ennyi idős gyereket még minden fejreesées esetben koponyaröntgenre ajánlott vinni, mert ha nem is látszik semmi, 24-48 órán belül jelentkezhet valami, inkább autózzon az ember feleslegesen, meg álljon sorba, mint hogy baj legyen.


Elmentünk, nagyon kedvesek voltak, megvolt a röntgen, a dokibácsi szó szerint ezt mondta:

Nem látni semmit, a gyerek nagyon kis huncut és láthatóan jókedvű, nincs fájdalma, de 48 óráig ne engedje anyuka szaladgálni, nyugodt játékokat játszanak és figyelje. Ha mozgásában bármi furcsát észlel hozza vissza, mert bár koponyasérülés nincs, de hogy koponyán belül mi lesz 48 óra alatt, kiderül.


Nem lett baj, de örülök hogy ilyen lelkiismeretes az orvos, hajlamos az ember csak legyinteni, hogy óóóó mosolyog akkor nem fáj neki kutya baja.


Ja, még valami: azt is mondta (Bethesdában voltunk este), hogy mivel egy éves elmúlt hazamehetünk, de egy év alatt ilyen esetben benntartják egy napot. Az utánunk lévő kislány 5 hónapos volt, ugyanezen problémával hozták be, őt bent tartották éjszakára megfigyelésre.

2011. aug. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azóta folyamatosan figyelem és szerencsére semmi baja sincs. Igen, ez volt az első "nagy esése", eddig megúsztuk az ilyeneket. Pedig igencsak huncut, eleven kiscsaj... :-) Én is pont a belső vérzések miatt aggódtam,de szerencsére feleslegesen. Mára már a folt sem látszódik a homlokán.

Még egyszer mindenkinek köszi a választ!

2011. aug. 19. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!