Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon felháborodtam az új...

Nagyon felháborodtam az új Bajnai csomagon. Miért pont a gyerekeseket és a nyugdíjasoknak "intenek be"? Aztán meg panaszkodnak, hogy kevés a "fehér" gyerek! Ti is hasonlóan éreztek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 08:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

Az előző válaszoló beszúrt szövegére csak annyit mondanék, hogy igen, külföldön valóban így megy, legtöbb anyuka vagy 6 hó után megy vissza dolgozni, de akkor bébiszitter fogad vagy munkahelyi bölcsibe viszi a lurkót, ahol esetleg naponta többször meg is tudja szoptatni vagy otthon marad, viszont akkor eltartja a férje, mivel van akkor jövedelme!!! Nálunk melyik férjnek van akkor jövedelme, ami fedezi egy család eltartását? Én is belenyugodnék, hogy itthon hagyjam a pici babámat (bár nem örülönék, de megtenném), de nincsenek meg hozzá a feltételek, könyörgöm. Nem lehet minket Angliához, Németországhoz stb. hasonlítani!!! Ha ebben ahhoz hasonlítanak, akkor a fizetéseket se felejtsék el. Olyan állami cégnél dolgozok, ahol a havi fizum 160.000 Ft (Magyarországon ez nem kevés!!), de Angliai kollegáim ezért 650.000 Ft nettót kapnak. Erről szerintem nem is kell többet beszélni, a számok önmagukért beszélnek.


Aki meg abban bízik, hogy ezzel kevesebb nem fehér gyerek születik, az ébredjen fel! Őket eddig sem érdekelte, hogy milyen szociális helyzetbe szülik a sokadik gyereküket. Ők nem csak azért szülnek, hogy pénzhez jussanak, hanem ez a kultúrájukhoz hozzá tartozik, úgyhogy továbbra is meg fogják szülni a semmibe is a gyereküket. És hozzáteszem, "hátrányos helyzetüknél" fogva ők olyan más támogatásokra is jogosultak, amiről sok fehér még nem is hallott, hogy létezik.


Összességében ezzel az intézkedéssel csökkentik a fehér emberek gyerekvállalását, a nem fehéreké meg marad a régi számban. No comment!!!

2009. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem pedig pont, hogy több "nem fehér gyerek" fog születni. Ha elfogadják a módosítást a gyes akkor is alanyi jogon fog járni a szüléstől 2 évig. Tehát, ahhoz hogy folyamatosan kapja a pénzt, 1,5-2 éven belül kell hogy jöjjön az újabb csimota. Teljesen mindegy, hogy 5 vagy 8 gyerek várja otthon éhesen a szülőket.
2009. ápr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mi is terveztük a kistesot de igy nem merjük vállalni.Szocpolt is eltörlik,igy reményünk se maradt h épitkezzünk(pont most vetün kertet ahová majd fel tudtuk volna épiteni a házunkat de megmarad hobbykertnek jobb híján)
2009. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
53%

A válaszom előtt szeretném leszögezni,hogy nem értek egyet a Bajnai csomaggal,ahol a gyes-megszorításáról esik szó,de:

Amikor elkezdtek osztani/szorozni,akkor csak azokat a statisztikai adatokat tudták figyelembe venni,ahol a kereset "fogható". Tudjátok,hogy mennyi gyes-es lévő anyuka dolgozik a gyes-folyósítása mellett napi 8 órában.A gyerek meg a nagymamánál,bölcsiben.Ha beteg a gyerek, munkaviszonyára tekintettel gyáp-ra is jogosult.Közülük többen járnak főiskolára, ahol a gyes miatt jogosultak kedvezményre,és igénybe veszik a kismama-bérletet.Dolgoznak is-gyesen is vannak.Tudom,hogy nagyon kevés a havi gyes összege,de a dolgozó anyukák "dupla" ellátást kapnak azokkal szemben,akiknek nincs lehetőségük gyes mellett dolgozni.Ez a gyes helyzet sem egyszrű. Aztán a nyugdíjasok! A ktv.eddig engedte,hogy a jogviszony megtartása mellett nyugdíjat is lehessen igényelni.Ez azt jelenti, hogy nyugdíjasként többet keres,mint aktív korában! és ezt megtehette már vagy 10 éve. A lejenlegi korlátozása csak azokra vonatkozik,akik nem törtötték be a 62-ig évüket, mert Ők csak a min.bér max.12x-ért dolgozhatnak.Tehát ez az egész igazságtalan azokkal szemben,akik már nagyon régóta nyugdíjasként, alacsony nyugdíjból tengődnek.Ráadásul 365nap járulék fizetést követően még 0,5%-os nyugdíjemelésre is jogot szereznek. Ki tud itt igazságot tenni? Azok a nyugdíjasok,akik "agyára" szükség van (tudós,orvos)dolgozhasson,atöbbi ne? A gyesből nem lehet megélni,de a mellette már dolgozók jobban járnak,mint akik csak gyest kapnak.Te hogyan tudnád megoldani ezt a nem könnyű kérdést????

2009. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezen nincs mit vitázni, be lesz vezetve és kész. Miért? Mert a Gyurcsány-kormány IMF hitelt igényelt, akiknek ezért cserébe joguk van beleszólni, hogy milyen egyensúlyteremtő intézkedéseket hozzon az ország. És ez volt az egyik feltétel. Igen, nekik nagyon furcsa, hogy 3 évig otthon van anyuka a gyerekkel, hiszen ez a többi országban átlagban 6 hónap szokott lenni. A többi feltétel őket nem érdekli.

Egyébként az Angliával példálózónak elmondanám:

Voltam kint 2 évig au-pair. Ez a dolog működik Németországban, Spanyolországban, Franciaországban, Angliában már nemzedékek óta. Kaptam szállást, kaját meg annyi zsebpénzt, amiből a nyelviskolát épphogy ki tudtam fizetni. Ilyen bentlakásos au-pairje még a legszegényebb fekete családnak is volt. Emellett azért otthon volt az anyuka, volt neki takarítónője, kertésze, meg én. Megtehette, mert a férje keresett annyit, hogy ezeket biztosítsa számára. És nem számítottak gazdagnak, ez volt a nagy átlag. A gazdagabb családok pedig szakképzett helyi dadát fogadtak a bébike mellé.

Hm, így nekem sem kéne, hogy az állam fizesse a GYES-t 3 évig, ami a havi száraz kenyérre sem elég mellesleg.

2009. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!