Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon felháborodtam az új...

Nagyon felháborodtam az új Bajnai csomagon. Miért pont a gyerekeseket és a nyugdíjasoknak "intenek be"? Aztán meg panaszkodnak, hogy kevés a "fehér" gyerek! Ti is hasonlóan éreztek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 08:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, gyerekeseknek akart lenni
2009. ápr. 15. 08:50
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Nekem is ez a meglátásom. És ha csak 2 évig jár a gyes, akkor mit csináljak egy 2 évessel, aki jobb esetben kezd szobatiszta lenni, amikor nincs bölcsőde a falunkba. De ha semmilyen pénzt nem kapunk, akkor nem maradhatunk otthon, muszáj dolgozni menni, de mi lesz a 2 évessel?

üdv. Csilla

2009. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincsenek meg a feltételek. Nálunk sincs bölcsi,a nagyszülők dolgoznak. Visszük a munkahelyünkre a kicsit? Ha egyáltalán lesz hová visszamenni dolgozni...
2009. ápr. 15. 08:55
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Szia!Minket már nem érint,de nem tudom hova rakják majd a babákat,mert a bölcsikben most sincs hely.Arról nem is beszélve,hogy a Gyesből nem lehet megélni,tehát egyéves babát bölcsibe rakunk?És ha szopik még?Nem tudom a tb-t is minek fizetjük,amikor a szülésen kivül sose voltam kórházba.Mérgesitő,bár még szerencsések vagyunk ,hogy megusztuk.
2009. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Pontosan! Az a baromi felháboritó, hogy jó járjon 2 évig a gyes visszamegyek dolgozni, de ha kevés a bölcsi, sőt várólista van mindenhol mert helyhiány van akkor a babát hova vigyem??Először akkor bölcsödéket kéne nyitni és nem bezárni azokat!!!Undoritó ez az ország, mindenkinek csak az számit hogy a saját zsebét megtömje legyen az akárki utána meg a nagy sz.rt oldja meg a következő szemétláda....
2009. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Undorító az egész, ami zajlik...:((( Engem az idegesít fel, hogy elvárják, hogy bölcsibe adjuk ezeket a kis drágákat, menjünk vissza dolgozni... HOVÁ? És mi van azokkal a babákkal, akik még 1 évesen is javarészt szopiznak? Megint nem a gyerekeket nézik, csak a PÉNZPÉNZPÉNZ... Elég gusztustalan és elszomorító! Igen, igazad van, egyre kevesebb baba fog születni, lehet hogy ez a cél? De ez már egy másik téma...
2009. ápr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A babóm 11 hós, igen őt már nem érinti, csak szerettünk volna egy kis tesót, de most inkább várunk, hátha jönnek jobb idők.
2009. ápr. 15. 09:03
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem azzal ba..sznak ki aki nem dolgozott soha egy büdös percet sem....
2009. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Igen, én is el vagyok keseredve és fel vagyok háborodva. Mi is szerettünk volna kistesót, de így lehet hogy nem lesz. Ahogy előttem is írták azok persze kapnak egy csomó támogatást mindenféle címen, akik egy percet sem dolgoztak, nem is adóztak csak szülik egymás után a gyerekeket...
2009. ápr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem hiszem, hogy ezt úgy vezetnék be, hogy nem találnak rá valami megoldást az intézményrendszerben. Még el sem fogadták, szóval szerintem nyugi!

Ezt egy fórumban találtam:

"Tudtál róla, hogy Angliában például 6 hétnyi gyed-szerű, és 6 hónapnyi gyes-szerű ellátás jár? Utána a mama mehet vissza dolgozni, vagy a férje eltartja. Valahogy felnőnek a szerencsétlen angol gyerekek is, szoptatják is őket. Ja és a számláló nem indul újra új gyerekkel. Mi persze nem vagyunk ilyen szegények, nálunk három sorban szült gyerekkel akár hat évig is jó fizut kap az anyuka az államtól. Bizony, mi ilyen gazdagok vagyunk." Szerintem sok igazság van benne. Lehet, hogy jó a gyereknek, ha 3 évig otthon vagy vele, és utána a többivel is, de mégis valaminek a rovására! Mi magyarok nem véletlenül vagyunk szegény ország, mert mindig, mindenkinek, mindenre pénzt adunk. Ezért tartunk ott, ahol vagyunk!

Annak ellenére mondom ezt, hogy én is anyuka vagyok!

Bár az gaz, hogy előbb az intézményrendszert kéne átreformálni ahhoz, hogy ezt be lehessen vezetni!

És, ha ezzel kevesebb "nem fehér gyerek" születik majd? Mert nem kapnak annyi pénzt, hogy otthon lophassák a napot, akkor azt mondom megérte!

Bár ez csak egy vélemény! ÉS persze van jogotok nem egyet érteni! :D

2009. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!