Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok babátokra a lakásban...

Mit adtok babátokra a lakásban, aki még csak lépeget?

Figyelt kérdés
Gondolom kintre egyértelmű a cipő, de a lakásban elég rá egy szandál is,vagy fölösleges?? A lakás nagy részében járólap van,ami hamarosan már elég hideg lesz zokniban. Ilyen kocsi cipő szerűséget nem merek majd ráadni:(
2011. aug. 19. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Vannak vastagabb mamuszkák aminek csúszásgátlós a talpa. Én nem adtam rá zoknin kívül semmit, igaz nálunk nem igazán van járólap. Ha az lenne akkor sem adnék rá gumis talpú cipőt/szandit. Én is inkább zokniban szaladgálok és szerintem a kicsinek is jobb így természetesen, mintha egész nap mereven lenne a kicsi lába, talpa.
2011. aug. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Mindenképp adnék rá cipőt, mert ilyenkor alakul ki a lábboltozata, és az első 3 évben a legfontosabb, hogy megfelelő alátámasztást kapjon. Nem kell külön kinti-benti cipő, bőven jó, ha séta után lemosod a cipője talpát. DE mindenképp kell valami, hogy később ne legyenek problémái.
2011. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet. De én nem hiszem, hogy egy vastagabb zokni hideg lenne, de ha Te úgy ítéled meg, hogy mégis, akkor vegyél mamuszt. (bár ezek között hőtartásban kicsi a különbség)A lényeg, hogy a benti lábbeli hasonlítson a mezítláb járáshoz. Legyen kényelmes, szellős, és laza.A szandált nem javaslom.Ebben a korban fontos, hogy megtanuljanak egyensúlyozni. Ezt egy merevebb talp, vagy boka-fogó izé csak gátolja. Zoknikból is lehet olyanokat kapni, amiknek csúszásgátlóval van ellátva a talpa.
2011. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kint puhatalpú cípő van rajta, bent meg csak vastag csúszásgátlós zokni. Ha hűvösebb lesz, akkor bentre is a puhatalpút kapja.
2011. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mezitláb van de a járólapon futőszőnyeg van, a szobákban padlószőnyeg. Játszón zokniban van, apró kavicsos. De egyedül még nem jár lent inkább mászik.
2011. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Manóm május vége óta jár önállóan, azóta kint is és bent is csak mezítláb van. Kint ha hidegebb van, ráadok egy szilikontalpú zoknit, és ennyi.De már megvettük neki a cipőt kintre, bentre meg ha hideg lesz, kapja a szilikonos zoknit. Én abszolút mezítláb párti vagyok, szerintem butaság hogy jól alá kell támasztani a talpat, mert attól fog kialakulni a lábboltozata. A talp az nem olyan, mint egy híd, hogy jól alá kell zsaluzni, x idő után levenni róla a zsaluzatot és kész a frankó híd. A talp izomzata nem fejlődik ki, ha nem dolgozik, ellustul és ha nem lesz alátámasztás, akkor összezuhan, és kész is a lúdtalp!
2011. aug. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

21:56-os vagyok.

Teljesen egyetértek az utolsóval!

2011. aug. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Esetleg ortopéd végzettséggel mondjátok ezt? Gondolom nem...
2011. aug. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csúszásgátlós zoknit.

Télen vastagabbat, nyáron vékonyabbat.

A kínaiban veszem.

2011. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

na én olvastam már neten ortopéd véleményét,hogy a mezítlábazás a legjobb még kint is ha jó idő van,erre a barátnőm ortopéd orvosa meg azt mondja bentre is adjon a lánya lábára bokatartós cipőt!!!!

na ezt most akkor hogy is van!

Sokszor már azt sem tudom mivel teszek jót a gyerekemnek!

Úgyhogy én a szívemre hallgattam!nemhiába így találta ki a természet,kell nekik az egyenetlen talaj,úgyhogy nállunk a 15 hós fiam tappancsos zokniban van idebent(járólap,parketta van)kint meg ha jó idő akkor mezítláb,vagy Siesta szandál!csak remélni tudom,hogy jót diktált a szívem mert ha a neten lévő ajánlásokra hallgatnék már meghülyültem volna!

2011. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!