Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó a puhatalpú cipő? És...

Miért jó a puhatalpú cipő? És hol adjátok a babátokra? Csak lakásban lehet használni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a puhatalpú cipőt csak lakásban adom rá vagy esetleg ha tanácsadásra megyünk. Még csak 2-3hete kezdett el totyogni és talán ezzel könnyebben megszokja, hogy van valami a lábán. Keményebb talpú cipőt csak akkor tervezek rá adni, ha már kint is leteszem. Az majd pedig ha jó idő lesz. Hogy miért jó nem tudom.

11hónapos kiscsaj anyukája

2010. febr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

én is bentre adnám csak.

2010. febr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor ősszel elkezdett járni a lányom (nála úgy indult, hogy maga után húzott minket, kísérgetni kellett, kb 1,5 hónap után ment egyedül), akkor vettem puhatalpú cipőt neki - kintre. Addig zokniban sétálgatott a játszótéren, de ősszel már hideg volt. A lábuknak nagyon jót tesz a mezítláb sétálás, főleg természetes terepen, segíti a lábizmok kialakulását, formálását, lúdtalp kialakulása ellen is nagyon hatásos. Ezekben a cipőkben meg olyan mintha mezítláb lenne. Annyi hátránya van, hogy esőben nem lehet használni, meg nem ugrálhat pocsolyában, mert átázik. Egyébként most tavasszal is kapni fog egyet, nagyon szeretem. Persze azért kap rendes félcipőt is :)

Ja! A lakásban nálunk dupla v. szilikonos talpú v. bőrtalpú zokni van rajta.

2010. febr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!

cipőválasztásnál ha teheted, akkor amig lehet mezítláb, amikortól cipő kell vagyis hideg vagy durva talajon jártok ami megsérti a baba lábát akkor néhány dologra figyelj a cipőválasztásnál!

Én gyógytesi előadáson jegyzeteltem ezeket :

ne legyen betétes a kiscipő.. mert ha nincsen alátmasztva betéttel a kicsi talpa, akkor a lábujjaival még kapaszkodik a cipőben is.. Ez jó mert a pici izmocskákat erősíti.. míg ha alátámasztod a talpat mozogni sincs esélye.

Az orra legyen széles, ami az ujjacskákat engedi kapaszkodni,

A talpa legyen hajlékony semmiképpen se kemény, merev

A sarkán pedig legyen jó kemény .. általában két varrással is megerősítik hogy jól tartson..

A magas szárú meg amúgy is babáknak való...


erre mondta a gyógytornász meg a doki is, hogy a "kínai büdöske"- mert valljuk be érdekes az "illatuk"- mégsem olyan rossz, bár ott is lehet rettenetes cipőket találni! Ám ha ezeket a szempontokat szem előtt tartva keresgélsz akkor néha rá lehet bukkanni ott is klassz cipőkre...

Jaj bocsi.. ne pontozz le.. a kérdésedre is válaszolok: én nem adtam rá puh talpú cipőt egyik gyerekemre se inkább szilikonos csúszásgátlós zoknit, de csak a lakásban..

2010. febr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!