Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek, ha 6,5 hónapos...

Mit tehetek, ha 6,5 hónapos babám alig akar tápszert inni? Nem lesz baja belőle?

Figyelt kérdés
Próbáltam 3-4 félét, ízesítettet is, illetve úgy kevertem ki, hogy fele víz, fele gyümölcslé, de így sem akarja meginni. Az elmúlt napokban max. 200 ml-t ivott. Próbáltam kétféle cumisüvegből is, de az nem lehet a gond, mert a vizet megissza belőle. Nagyjából ötször eszik egy nap. Eszik főzeléket kb. 130 gr-ot, kb. 100 gr tejpépet, illetve 60-70 gr gyümölcspépet. Inni leginkább vizet iszik, de szokott gyümölcslét is. Alul már kint van a foga félig, most úgy néz ki, hogy indul felül.
2009. ápr. 15. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Min. fél liternyi tápszert vagy tejpépet kellene naponta meginnia/megennie.Adj neki tejpépet(talán kanállal azt elfogadja)a szervezetének nagy szüksége van rá,legalább 1 éves koráig.
2009. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, de ma már megiszik belőle napi fél litert.

Napi eloszlásban hogyan kajcsiztok?

2009. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen, azt tudom, hogy fél liternyire szüksége lenne, de nem igazán tudok többet etetni/itatni vele. Remélem, hogy ez csak átmeneti állapot, mert egyik napról a másikra kezdte elutasítani. Próbálom akkor a tejpépet, esetleg üvegből is, hátha úgy több lecsúszna.
2009. ápr. 15. 16:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Hajnalban (kb. 5 körül felébred) megiszik úgy 120 ml körül. Aztán kicsit később délelőtt még max. 100-at, ha nem akar nagyon inni, akkor szoktam neki adni tejpépet, rakok bele általában gyümit is. Utána 12-1/2 1 körül eszik főzeléket, ebből ha jól megy akkor 130-140 gr-ot megeszik, meg utána még gyümölcspürét. Délután szoktam megint tápszerrel próbálkozni, de mostanában már elfordítja a fejét vagy ha bekapja a cumit, akkor csak rágcsálja vagy sír, hogy nem akarja. Akkor megint próbálok tejpépet. Idáig az esti fürdés után, olyan 1/2 8 körül még megivott a tápszerből 160-180-at is, de tegnap már csak ordított, úgyhogy megint tejpépet kapott, de persze már fáradt volt, úgyhogy sok nem ment le.
2009. ápr. 15. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Főzi után próbáltad rögtön a tápit? Mivel ahogy irtad, nem eszik meg egy üveggel, 100g tápit még öblítésként megihatna. Tejpépet az enyém

Is üvegből hörpinti délután gyümivel keverve. Próbáltál turmixolni neki mondjuk banánt tápival, és üvegből adni neki? Más ötletem nncs.

2009. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rögtön főzelék után korábban sem kellett neki, de sokszor volt, hogy 2 órával utána 160-200-at megivott, de mostanában ez sem ment. Most próbáltam üvegből, pohárból, kanállal, de most csak banán-almapürét evett. Azért vagyok tanácstalan, mert az alsó fogánál, amikor elkezdett jönni, azért nem volt ilyen és talán most mégis a foga miatt csinálja.

Köszi az ötleteket.

2009. ápr. 15. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!