Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája nem mászásból ült fel, hanem fekvésből?

Figyelt kérdés
Szóval arra vagyok kíváncsi, ahol a baba fekvő helyzetből mondjuk oldalra fordult és feltámaszkodott. Mennyi idősen csinálta? Előtte "hasizmozott"?
2011. aug. 22. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én babám 7 hónaposan ült fel először, hason fekvésből.Most 8 hónapos még nem mászik,de rendesen ül egyedül(sohasem ültettem,magától csinálta).Most próbál felállni.Hát érdekes lesz,ha előbb feláll,minthogy mászna.
2011. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off leszek. Elsőnek: nincs azzal semmi baj, ha előbb áll fel, az én kisfiam is ezt csinálta. 7 hónaposan felállt, és csak 8 hónaposan kezdett el mászni. Addigra már a lakásban közlekedett a bútorokba kapaszkodva, ahol nem volt bútor, ott meg mászott. Ja, és felállásból tanult meg leülni is. :)
2011. aug. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Ugyan én nem vagyok anyuka, de nekem anyukám mesélte, hogy én sem másztam. A mai napig utálok négykézláb pl. takarítani :)
2011. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam így ült fel kb. 8 hónaposan. Egy ideig fekvésből csak félkönyökre tudott felemelkedni, aztán valahogy a kicsi kezét mind közelebb tette a törzséhez és így lassan felült.
2011. aug. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 8 hónaposan. Előtte hasizmozott. :)
2011. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A kislányom folyton hasizmozik, a dönthető etetőszékben meg fel is húzza magát. De nem tudtam, hogy ebből lehet felülés, vagy majd megtanul mászni, vagy állni, és abból lesz csak ülés.

De akkor van esély, hogy így is megtanulja. :)

2011. aug. 22. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam sem tudott még mászni, mikor felült. Egy ideig nem is tudtuk megfigyelni, hogyan csinálja, mert mindig mire odanéztünk már ült. Ráadásul, az első néhány alkalommal azt hittem, a párom ültette fel, mert ott üldögélt a lába közt a földön, míg a párom a számítógépnél dolgozott.

Azt hiszem 8 vagy 9 hónapos volt, és már előtte hasizmozott, többször sikerült felhúznia vagy tolnia magát. Szó szerint húznia, mert egy ideig a jobb kezével húzta a balt felfele, ha fel akart ülni. Aztán hasonfekvésből feltámaszkodott az egyik kezére, a másikkal meg feltolta magát. Érdekes módon, ahogy feltámaszkodott a felüléshez, onnantól kezdve kb. 2-3 nap múlva már tudott mászni, előtte meg csak hintázott, majd inkább lehasalt és kúszott.

2011. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!