Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám hogyan táplálj...

4 hónapos babám hogyan tápláljam hozzá? Milyen mennyiségeket kellene ennie?

Figyelt kérdés

1 hónapja vagyunk tápszeresek. Nem eszi meg a dobozon ajánlott 180 ml-ket, inkább 100-150-ig változik az adagja. Kóstolt már almát, barackot és banánt, minden ízlik neki, kanálból is szívesen eszik. Ma 60 ml-t megevett alma-banán-barack mixből, igaz utána már csak 20 ml tápszert tudott enni.


Szerintetek mikortól kellene kiváltani 1-1 étkezést gyümölcsökkel, főzelékkel? És milyen adagokat kéne ennie?


2011. aug. 22. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi pont ennyi idősen kezdtük almával. Először nem próbáltam kiváltani egyetlen étkezést sem, csak ismertetni a kanállal. Délután két evés között egy negyed almát passzíroztam szét neki, és evett amennyit evett. Kezdetben csak a felét. Kb. 3 hét múlva már kicsit többet is megevett, kb. felet. Ekkor próbáltuk kiváltani az egyik délutáni étkezést, úgy hogy kapta a fél almát, és kb. 100 ml tápszert készítettem neki utána, ez általában nem fogyott el teljesen, így fokozatosan változtattunk az arányokon. Később egy kis főtt krumplit is kapott bele, hogy táplálóbb legyen. Imádta.
2011. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én minden étkezés után kevertem neki egy 30 ml-s tápszert. Eleinte mindig megitta. De egy idő után szépen elhagyta a tápszert. Pedig most 2 hónapja táplálok hozzá, de sokszor mégis 100 grammokat eszik csak gyümölcsből vagy főzelékből.
2011. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 hónapos a lányom, de anyatejes. Nálam a kedves védőnő találta ki, hogy kezdjem hozzátáplálni, mert keveset hízik. A gyerekorvos gyümölcsöt engedélyezett sinlac-kal, a főzelék adását minimum 5 hónapos koráig tiltja. Szerintem fontosabb még neki a tápszer,mint a gyümölcs, így javaslom előbb etesd tápszerrel és csak utána adj neki kanállal mást. Miután nem kér már többet kínálj rá még neki inni (én tápszerrel kínálnám, de ha te vízzel akarod, akkor azzal). Én 6 hónapos koráig egyetlen egy étkezést sem váltanék ki (hiszen addig a tejalapú táplálkozást javasolják, sokan csak és kizárólagosan!!!) Utána is inkább a gyerekre hallgatnék a mennyiséget illetően. Szerintem elég neki egyenlőre ennyiféle gyümölcs. Elvileg ezeket eheti 4 hónaposan: alma, őszibarack, meggy, gesztenye, burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla, gabona-pelyhek, rizs, búza, zab, kukorica. Én 5 hónaposan elkezdeném a zöldségekhez való szoktatást. Addig esetleg a meggyel tudod még megismertetni.
2011. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!