Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam már nem nagyon...

A kisfiam már nem nagyon szeret napközben szopizni, adjak már csak kanalasat?

Figyelt kérdés

6 hónapig anyatejes volt, 6 hósan kezdtük kiváltani az ebédet, és annyira belejött, 1 hét elteltével ha a fejem tetejére álltam sem fogadta el a cicit utána. Most meg már csak kínlódunk a napközbeni szopival, tiltakozik, hadakozik, viszont ha kanalat lát majd kiugrik a bőréből. Tegnap délután szülői értekezletre kellett mennem az oviba és délután a szopi helyett gyümölcsöt kapott apától, most először evett kanalasat délután és bevágott egy teljes adaggal, nem fájt a poci után éjjel is aludt, mint a bunda.

Most 7 hónapos elég neki napi 3× szopizni? Mert hajnalban meg este fele nincs gond akkor félkómásan szopizik rendesen, csak napközben nem.


2011. aug. 23. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányom 7 hónaposan már csak kétszer szopizott, reggel és este. Csak akkor fogadta el. Ő imádta a többi kaját, jó is volt az étvágya, de nem volt hajlandó napközben cicizni. Már csak tiltakozott ellene! Így nem is erőltettem, mert láttam minden mást nagyon szépen megeszik, és napközben a vizet is elfogadta.

Most már 11 hónapos és semmi baja, csak ő nem volt cicifüggő, minden más étel sokkal jobban érdekelte.

2011. aug. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ezért szokták előbb szoptatni, után etetni.


próbáld meg ilyen sorrendben, de ha így sem fogadja el, akkor nincs más választás.


vagy le tudd fejnia tejet, és beletenni az ételébe (gabonapépbe, krumpliba, főzelékbe...)

2011. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kaja előtt szoptattam volna meg, de akkor csak sírt. Már nem érdekelte a szopizás napközben.
2011. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Eleinte én is szoptatás után etettem mikor nekikezdtünk a kóstolgatásnak, de az a helyzet hogy a fiamnak feneketlen a gyomra! :)) Addig eszik míg adom neki. Így is elég nagy, 77 cm és 10 kg, így jobbnak láttam előbb etetni, utána ciciztetni, az legalább véges.


Elsőnek külön köszi, legalább tudom, hogy nem vagyunk egyedül. Egyébként a legényke is imád minden más kaját, bármit csinálok neki megeszi.

2011. aug. 23. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!