Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi hany alkalommal fogyaszt...

Napi hany alkalommal fogyaszt meg anyatejet/tapszert 9-10honap koruli babad?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 honapos,reggel csak tapszert fogad el,(210ml),viszont naponta 2xalszik,es elalvas elott mindig igenyli a tejet.(tapszert kap).Pl. epp most aludt el,elotte jollakott fozelekkel,es 1 fel barackot is megevett,kisagyba tettem,de becsukott szemmel is forgolozott,vizet adtam neki,nem kellett,aztan csinaltam 90ml tapszert,azt meg bevagta,es el is aludt,egyszeruen nem kepes elaludni tejcsi nelkul.Az erdekelne,hogy mennyi idos korig hajlandoak csak tejjel elaludni?Kenyeret nem eszik,mit adhatnek reggelire?Egyaltalan mikor kene kivaltani a reggelit?Aggodok,hogy nem eleg taplalo neki mar a tapszer,viszont meg inkabb mindig azt reszesiti elonyben,nem nagyon szeret semmit,a leveseken kivul,ritkan lakik jol rendes kajaval,utana meg koveteli a tejcsit altalaban.Valaha le fog szokni rola?Csak felek,hogy nem "baratkozik" majd meg a normalis etellel.Mar azt se tudom mit fozzek neki :(
2011. aug. 23. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

1. babám 10 hónapos koráig szopizott, kb 9 hótól kapott tápszert is. Ő nagyon sokáig ragaszkodott hozzá, mivel előtte cicin aludt el, hogy a tápis üveggel aludjon el. Akármennyire tele volt a pocakja, mindig kellett neki még 1-2-3 deci tápszer is alvás előtt. 1 évesen még napi 3 üveg tápit ivott meg, akkor hagytuk el a déli üveget.

Most a 2. babám éppen 10 hós, még cicizik, de próbálnék neki tápit is adni, de neki nem kell. Már nem cicin alszik el, hanem melléfekszem, de most az a bajom, hogy már nincs elég anyatej, viszont a tápi sem kell neki, pedig ilyen korban még kéne a napi fél liter tápi. Most fogok majd venni neki más ízesítésűt, hátha az bejön majd.

Nem baj, ha a kisfiad ennyi tápit iszik, örülj neki, sok benne a vitamin. Reggel próbálj neki kevesebbet adni ébredéskor, és utána egyen reggelire gyümölcsöt. Ebédre főzelék, uzsira valami tejpép v gyümölcs, vacsira is főzelék esetleg. Előbb-utóbb dugig lesz kajával, nem fog kelleni a tápi. Kenyér még nem muszáj neki. Adj a gyümölcsökhöz zabpelyhet vagy kekszet vagy piskótát, hogy laktatóbb legyen. Én szoktam néha tejpép-port keverni a gyümikhez.

Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat!
2011. aug. 23. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!