Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan érzi, a kisbabám, hogy...

Honnan érzi, a kisbabám, hogy én vagyok az anyukája?

Figyelt kérdés
félek,hogy nem érzi mert sajnos születésénél nem lehetett a mellkasomra tenni utána pedig 2 hétig nem lehettünk testi kontektusba,sajnos kórházba volt most már itthon vagyunk,csak tartok tőle,hogy nem alakult ki a részéről a kötődés. 6 hetes kisfiú anyuja
2011. aug. 23. 14:17
 1/7 Bea24 ***** válasza:
A kisbabád 9 hónapig a pocidban volt, érezte minden rezdülésed, minden mozdulatodat, ismeri és felismeri a hangodat, akár 100 nő hangja közül képes felismerni az anyukája hangját. Biztos lehetsz abban, hogy a kötődés kialakult köztetek! :)
2011. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

amit az első ír....az enyém ugyan volt a cicimen, de nem sokat, mert ő is korára ment. 10 napot volt ott, nagyrészt inkubátorban. több kontaktusa volt az ottani csecsemősökkel, mint velem, az tuti. mégis, hihetetlenül anyás, a mai napig. imád, és én is őt. :)

2,5 éves kislány anyukája + 38 hetes km

2011. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. még annyi eszembe jutott, hogy te gondozod őt mindig, és akkor alakul ki a biztonságos kötődés, ha mindig választ kap a kis nyűgjeire. tehát nem hagyod sírni, hanem megpróbálod kideríteni mi baja van, ott vagy ha kellesz, és ugye ez a baj nem cvsak fizikai lehet, elképzelhető hogy csak arra váégyik ölben legyen, dajkálják, ringassák....és később is, nem hagyod sosem sírni. hanem reagálsz rá, hszen ő nem tud beszélni, és akkor is, ha már napok/hetek / hónapok óta nem aludtad ki magad, akkor is mindig orvoslod a bajait. nem csak akkor amikor épp kedved/energiád van. akkor biztosan fog kötődni. szóval még nem vagytok lecsúszva semmiről. :)
2011. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy ne aggódj:)

Az én lányom 5 hétig volt kórházba,miután megszületett,ebből 4 hetet inkubátorba amikor szinte csak pár percig simogathattam!Mégis úgy éreztem amikor hazahoztuk mintha mindig együtt lettünk volna,és szerintem Ő is:)

Biztosan a Te kisfiad is ugyanúgy kötődik hozzád mint Te hozzá!

2011. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazatok van,nem szoktam sírni hagyni és olyankor nagyrészt mindig megnyugszik.

2011. aug. 23. 15:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mondták, felismeri a hangodat a pocakodban töltött idő után, hiszen már ott is hallott. :) Odabent érezte a szívverésedet, azt sem felejti el, hiába nem volt veled kis ideig, az a sok hónap számít, amit vele töltesz otthon, felismeri az illatod, hamar megismeri majd az arcodat is, hiszen főként téged lát. :)
2011. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
Szoptasd, amíg csak tudod, ez is sokat fog segíteni. :)
2011. aug. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!