Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 10 hetes de még nem...

Kislányom 10 hetes de még nem igazán nézelődik, szóval ha közel hajolok hozzá akkor van, hogy követ a tekintetével, de ennyi. Nem kellene már rendesen látnia? Ti babátok hány hetes kora óta nézelődik?

Figyelt kérdés
Ja és ha az számít 34.hétre született.
2011. aug. 23. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Az en lanyom mar egesz koran elkezdett nezelodni, ugy 4-5 hetesen mar mar kovette a szines jatekok mozgasat a szemevel, megismert engem.

Ha barmi miatt aggodsz, jobb megkerdezni az orvost, aki kivizsgalja es tud segiteni, ha baj van.

2011. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az én fiam is nézelődött már 4-5 hetes korában, 6-7 hetesen már a tornázón is figyelte a játékokat. Ha aggódsz szerintem is nézesd meg, de ilyen idősen még koraszülött gondozásra is sűrűbben jártok, nem? Kérdezd meg ott, hogy a korababáknál mi a normális, azért ilyen pici korban biztos számít még a hat hét lemaradás.
2011. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kell járnunk sehova,eddig egyszer voltunk fejlődés neurológián de azt mondték minden rendben.És ezt mondták a szemére is de engem már egyre jobban aggaszt.
2011. aug. 23. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:

18:34

Hú, ez érdekes. A barátnőm is 34.hétre szült (Szeged) de nekik főleg eleinte sűrűn kellett járniuk kb.fél éves koráig szerintem 2 havonta biztos. Lehet régiónként változik a korababa gondozás. Ha gondolod megkérdezem tőle náluk hogy volt, ő gyermekorvos is egyben, hátha tud mondani valami okosat, egyébként neki is kislánya van.

2011. aug. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt megkösszönném.Én sem értem miért nem kell járnunk sehova,de ezenkívűl nincs vele semmi baj.Nagyon szépen fejlődik.
2011. aug. 24. 12:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem. Azt mondta lehet normális ez a korababáknál. Ez is és a gondozás is sok mindentől függ(pl.mekkora volt a születési súlya). Az is nagyon lényeges, hogy kapott-e oxigént amikor megszületett mert akkor a szemére jobban kell vigyázni mert az oxigén károsíthatja a retinát, azokat a babáknak akik kaptak(legalábbis itt nálunk) elküldik spéci szemvizsgálatra. A fejlődésneurológiai vizsgálatokon ezt nem nézik. Az is mérvadó, hogy a fényt/sötétet érzékeli-e, fényre szűkül-e a pupillája vagy nem. Sok vizsgálat van ennek a felmérésére. Ha aggódsz vidd el a háziorvoshoz és ő ha szükségesnek látja elirányít szemészetre vagy olyan helyre ahol ezeket szűrik. Érdemes megnézetni mert ha gond van ilyen kicsi korban még fejleszthető-ami ugye nem mindegy, vagy tudtok hozzá "alkalmazkodni".Az ő kislányával nem volt gond, ilyen téren úgy fejlődött mint a nem korababák. Nem megijesztésnek szántam, hiszen mint mondta lehet normális is de ha aggódsz (ami persze érthető) vagy furinak találod szerintem inkább nézesd meg, azért egy koraszülött baba több odafigyelést igényel az utógondozásban (szerintem). Szorítok nektek!
2011. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!