Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám fordítja a fejét...

A babám fordítja a fejét balra is jobbra is de mindig csak balra fordul ha nézelődik. Ez baj? 2 hós 3hetes.

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A jobb oldala majd le fog bénulni!
2010. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt miből gondolod?
2010. nov. 20. 11:13
 3/11 anonim ***** válasza:

szia, nálznk ez volt, és kiderült, hogy hipotóniás volt. jártunk dévényre. esetleg olyan nicns, hogy ha hasra rakod, akkor nem szereti, sírni kezd hamar?

a másik, hogy az enyém többet szopott az egyik cicimből, mert abban több tej volt, és arra alakult ki az"elhajléás". azt mondta a dévényes nénink, hogy a másik oldalra is kialakulhatott volna, ha történetesen a másik cicim a jobb.

2010. nov. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem sír szeret hason lenni.Sajnálom hogy veletek ez történt
2010. nov. 20. 11:17
 5/11 A kérdező kommentje:
inkább akkor sír ha háton van
2010. nov. 20. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet kötöttek az izmai, és akkor gyógytornászt célszerű felkeresni, de lehet csak szimplán a cici miatt van, ahogy az előző hozzászóló írta. Nálunk is ez volt, nekem a jobb mellemet fogadta csak el. Hátránya: sajnos kicsit későn eszméltem és ellaposodott a buksija egyik oldalra, ami mára szépen kikerekedett, de azért még kicsit látszik. Most 1 éves. Esetleh próbálj kiságyat, játékait átrendezni a másik oldalra, illetve ellenkező oldalról közelítsetek, beszéljetek hozzá.
2010. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálta,mindenki ijesztgetett!4 hónapos korára ,magától,teljesen jól "működik"!Mutasd meg dokinak,de szerintem nem lesz Nálatok sem gond!
2010. nov. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mutasd meg orvosnak, mert csak ő tudja megmondani van-e valami gond vele. A kisfiunknak is volt ilyen időszaka, mikor észrevettem, hogy leginkább a bal kezét használja és bal fele nézelődik, kértem időpontot a dokitól, 2 héttel későbbre kaptam is. Addigra meg inkább a jobb kezecskéjét használta és jobb irányba nézelődött... A doki megvizsgálta és közölte, hogy semmi baja, minden csöppség másképpen fejlődik. Nála még néhányszor volt ilyen "féloldalas" időszak, de 4 hós korára már egyszerre használta mindkét kezecskéjét és nézelődött minden irányba. A hason ill. háton fekvéssel is voltak ilyen időszakok. Az elején imádott hason feküdni, 3 hónapos korától csak ordított hason, majd mikor rájött, hogy meg is lehet fordulni, ismét imádott hason feküdni. Most 8 hónapos és csak az oldalán fekve hajlandó elaludni :)

2010. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egyém is mindig csak balra fordult, és semmi baja (másfél most). Az anyaméhben a szűk hely miatt picit az egyik oldalra fordulnak ált, és ez az oldal dominánsabb jóideig. A amúgy képes mindkét oldal felé fordítani, de csak az egyiket szerei "kihasználni", az nem baj. Az lene baj, ha nem tudna csak egy irányba fordulni. Ha nyugdostabb vagy, mutatsd meg a védőnőnek, de sok furcsa dolguk van, ami később beáll, viszont szerintem nagyobb trauma, ha szekálják ilyen-olyan orvosok, mintha magától (akár később, mint mások) behozzák a lemaradást. De ez lehet, h szubjektív...
2010. nov. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(az előző vagyok - szóval "nyugodtabb"... elírtam, bocsi) :)
2010. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!