Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha használok légzésfigyelőt...

Ha használok légzésfigyelőt akkor altathatom hason is 3 hetes babámat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 17:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
lányom az első héttől hason aludt.Volt légzésfigyelőnk.
2011. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem volt légzésfigyelőnk első két hónapban, ennek ellenére amióta hazahoztuk a kórházból hason alszik. Még bent voltunk, mikor egyik fürdetés után tolták vissza a Babót, én meg néztem, hogy hogy hason alszik. Akkor mondták a csecsemős nővérek, hogy nyugodtan alhat hason, a bukás miatt ez jobb neki. Az oldalt fektetést a csípő miatt nem erőltették. Még él a picikénk, egészséges köszöni, a légzésfigyelő egyszer sem jelzett. Viszont így legalább kényelmesen aludta át az éjszakákat. Háton ha akartam volna sem maradt volna meg.
2011. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem az első naptól kezdve hason alszik. Semmi bajuk.
2011. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Osztom 11:59-es válaszát! A lányomat ha akartam volna sem tudtam volna háton altatni mert akkor csak sírt! Hason azonnal elaludt... én is sokat aggódtam emitt de mind a védőnő mind a gyermek orvosunk megnyugtatott, hogy légzés figyelő mellett nem lehet baj és valóban a legegészségesebb ha sokat van hason a baba.
2011. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekem koraszülött volt a babám - most 6 hónapos - és már az inkubátorban hozzászoktatták a hason fekvéshez. (Ezek szerint azért ez annyira nem lehet rossz dolog.) Sajnos azóta sem sikerült átszoktatni a hátára vagy az oldalára, mert mindig felijed és nem alussza ki magát rendesen. A légzésfigyelő pedig természetesen érzékeli a légzését akkor is ha hason fekszik. :-))
2011. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Első héttől hason aludt!

Persze a sok ijesztgetés miatt bebiztosítottam magam légzésfigyelővel. :) Bár, ha nem tudod mit kell tenned, ha jogosan sípol, akkor szinte mindegy.

Ez egy hülye tévhit (nem tudom ki kezdte el terjeszteni), hogy a hason fekvés okoz bölcsőhalált. Ahhoz még kell egyéb más is. Pl. terhesség alatt dohányzás, kábszerezés, ivás; szülés után a lakásban dohányzás, stb.

Az oldalt fektetés KIFEJEZETTEN káros a csípőre, főleg a lányoknál. Nekik nem csak a bukás miatt, hanem pont a csípő miatt jótékony a hason fekvés (jól széttárva béka pózban). A baba háta, nyaka, karjai sokkal, de sokkal gyorsabban és jobban erősödnek hason, mint háton, vagy oldalt.

A mi anyáink is a hason fekvést részesítették előnyben. Az ezzel kapcsolatos rémisztgetés új dolognak számít és tényleg nem tudom agyilag felfogni, miért terjesztették így el a "szakemberek".

Egy másik érv a hason fekvés mellett, ami igaz, hogy csak esztétika, de nézd meg a hasas és a hátas babák fejét... :)

2011. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

14:27-es vagyok.

Azt el is felejtettem, hogy hason nyugodtabbak is, mert fel tudják húzni a lábacskájukat, össze tudnak gömböjödni, ami emlékezteti a pociban létre és a görcsölő hasuknak is jobb, jobban kijön a puki is. :)

2011. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan, azért van a légzésfigyelő. Semmi baj nem lehet. Elég időben csippant az, ha baj van.
2011. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom nagyon kis súllyal született (1850 gr), 1 hónapig kórházban volt, és ott mindig hasra tették. Azóta sem tud máshogy elaludni. Eleinte elég sokat bukott is, úgyhogy nem is mertem volna háton altatni. Van légzésfigyelőnk.
2011. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Most tudtam csak elolvasni a reakciókat. Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Most megyek és hasra fordítom! :)
2011. aug. 28. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!