Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vásároltatok újszülött babátok...

Grófházy kérdése:

Vásároltatok újszülött babátoknak cumisüveget? Ha igen mennyit és mekkorát?

Figyelt kérdés

Most írjuk össze ,hogy miket kellene beszereznünk,és felmerült ez a kérdés.

Vegyünk pár db-ot? vagy felesleges?

egy 1 db 150 ml és egy 260-as ra gondoltam...de nemtom.

Első baba,tanácstalan vagyok


2011. aug. 23. 18:27
1 2
 1/11 xStefix ***** válasza:

Háát, eléggé nagy kísértés lehet...

Ha szoptatni szeretnél, akkor nem feltétlenül kell, sőt. Fifti-fifti alapon egyetlen kicsi üveget vegyél, aztán majd idővel meglátod. Sok helyen tudsz venni, ha majd hirtelen be kell szerezni.


Ha javasolhatok: szerezz be egy szoptatós könyvet is, hogy minél hamarabb minél jobban megtanuld, mit érdemes és mit nem ajánlott majd csinálnod! (pl. cumisüveg-vonatkozásban is)

2011. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Én vettem egy Avent kezdőszettet, biztos, ami biztos. Abban volt 2 db 125, és 2 db 260 ml-es. És milyen jól tettem, már a kórházban hasznát vettem az egyiknek.


Egyébként még mielőtt belémkötne egy szoptatási fanatikus, leírom az egész sztorimat:

Császáros voltam, nem indult be a tejem, aztán amennyire beindult, az sem volt elég, kezdettől pótlást kellett kapnia kisfiamnak. Persze én sejtettem előre, hogy ez lesz, nálunk genetika az egész, a családomban senki nem tudott normálisan szoptatni, így is nekem sikerült a legtovább. Ittam teát, szedtem homeós bogyót, vettem kézi fejőt, masszíroztam, fejtem, szaporító fejést csináltam, a gyerek egész nap a mellemen lógott szinte, mellgyulladást kaptam, a gyerek vérhólyagot szívott rá, ja, és hogy tetézzem: befelé forduló, lapos mellbimbóm van. Ennyit a szoptatás örömeiről. :)))

2011. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 ava87 ***** válasza:

Vettem kettőt, biztos ami biztos alapon.

És jól is tettem, mert a fiam egyáltalán nem tudott szopni, pedig volt tejem. 4 nap szenvedés után adtam neki lefejt tejet cumisüvegből, mert kiskanállal, pohárral kb csak ebből állt volna az egész nap, az éjszakákról nem is beszélve.

2011. aug. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ava87 ***** válasza:
Hozzáteszem, amikor eldöntöttem, hogy most már cumisüveg, és punktum, akkor pont egy négy napos hétvége volt, áthelyezett munkanappal, semmi nem volt nyitva. Úgyhogy jó, hogy vettem, mert különben nem tudom, mit csináltam volna.
2011. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen egy kicsit vettem anno az első babámnál,és jelentem soha sem használta.A vizet már pohárból adtam,a folyadékot pedig az anyatej fedezte majd egy éves koráig.Kistestvére megörökölte,de neki sem kellett,9 és fél hónapos,ezután meg már biztos hogy nem cumisüvegből kap semmit.Ezt persze előre nem tudhattam,szóval én elteszem emlékbe! Ezen elgondolás szerint vegyél egyet :)mert olyan cukik :)aztán ha valóban szükséged lesz rá,beszerzed később a kellő cumisüveg mennyiséget,ami nem tudom mennyi.Közben pedig eszembe jutott,hogy nem is vettem,hanem az Aventos mellszívó készlethez volt ajándék :)egy 3 éves és egy mindjárt 10 hónapos srácok anyukája
2011. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak nem volt egy percig se, még a csecsemőn felcsípték a nyelvféket, és ment a szoptatás. A lányommal nem voltam ilyen szerencsés, 2hetes koráig fejni kellett, így egy avent kezdőt kapott a kicsi, meg egy mellszívóm is lett. 2hetesen felcsípték a nyelvfékjét, és onnantól ő is nagyon ügyesen szopizik. A szoptatást segítő eszközök meg a szekrényben porosodnak.
2011. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mi 1 db-ot vettünk tartaléknak. nem volt rá szükség szerencsére.
2011. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm,sokat segítettetek.

Azt hiszem 2-t veszek,ha nem kell akkor későbbre jó lesz.

Biztos ami biztos.

De nagyon örülnék ha inkább tudnék szoptatni.

2011. aug. 23. 20:09
 9/11 anonim ***** válasza:
én is vettem 1-et de remélem nem kell használni, de ha mégis akkor legyen, mert apuka tuti a legolcsobb, nagyon rossz cumisüveget venné meg.
2011. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 vagy 4 is van.

2 vagy 3 via pohárra tekerhető cumi volt az aventes mellszívóhoz, plusz még én is vettem egyet. Még eddig nem használtuk, nagyon remélem nem is fogjuk, bár nekünk még messze van a hozzátáplálás.

3 hetes kislány anyukája

2011. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!