Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kertes házban lakó Anyukák!...

Kertes házban lakó Anyukák! Hogy szoktátok megoldani a gyerekek felügyeletét az udvaron?

Figyelt kérdés
Űgy értem, mit csináltok, amíg ők kint vannak, mennyire meritek egyedül hagyni őket egy időre?
2011. aug. 24. 14:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos és nem tudom egyedül hagyni. Nagyon forgalmas fő út mellett lakunk és a kapunk nyitva van, mert a férjem otthon dolgozik. Kinn vagyok vele.

Este, mikor a kapu már be van zárva, akkor is kinn vagyunk vele.

2011. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha kint van,akkor én is kint vagyok! Nem hagyom egyedül! Kiviszem a telefont magammal, a kaputelefont kint is hallom.

De ez függ attól,hogy mennyi idős. Tud-e már járni stb. Amíg nem tudott, ha mondjuk pisilnem kellett,akkor kint hagytam, mert körbe volt kerítve, két perc alatt nem történhetett vele semmi. Amióta megy, nem hagyom ott. Lépcsős a terasz, leeshet!

2011. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
én semennyire, pedig zárt kertünk van, nyugodt környéken, de ettől függetlenül akkor vagyok nyugodt, ha látom őket. Az a max., hogy ők kint homokoznak, én meg bent ténykedek, de a homokozót pont látom bentről is, illetve hallom a hangjukat is. Ha eltűnnek a szemem elől, akkor már megyek is ki. Ha nem a homokozóban vannak, akkor én is kint vagyok velük, vagy megbeszéljük, hogy most még nem lehet kimenni, amint anya végez a nemtommivel, akkor kimegyünk együtt. Eddig mindig megértették. 3 és 1,5 évesek.
2011. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

A két nagyot (6 évesek) kiengedem egyedül, időnként rájuk nézve. Semmi veszélyforrás nincs az udvarunkon, nem tudnak semmibe beleesni, vagy kimenni az utcára.


Ha a kicsik is kimennek (3,5 és 2 évesek), akkor viszont ott vagyok velük. Kertészkedek (szívesen segítenek is, megvan a délutáni program), olvasok, varrok..


Ma pl. az ovis cuccokba fogom beleírogatni a jeleket, amíg kint leszünk.

2011. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

akkor mi mázlisták vagyunk,kapu ajtó mindig zárva kulcs magason lépcső csak 1 semmi olyasmi nincs ami bajt okozna.

ha meg valamit veszélyesnek tartottam azt elmondtam kb.100*

de persze így is lép méhébe, lenyúzta magát a járdán...

mikor kisebb volt akkor azért ott voltam de most már otthagyhatom,igaz most már 4.5éves

2011. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
természetesen vele vagyok. eszembe sem jutna egyedül hagyni, majd ha nagyobb lesz
2011. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Mivel nálunk egész nap(délutáni alvást kivéve) kint vannak az udvaron, így nem tudnám a dolgomat csinákli, ha őriznem kéne őket. Megvannak a szabályok, hogy mit lehet és mit nem, szlpen elvannak, n meg rohangálok: kert - lakás - nyári konyha - lakás - vetemény... mindig rájuk nézek, a nagy zaj és a síri csend egyformán gyanús...


Nem volt még soha semmi baj, de ha ott állnék mellettük akkor is lehetne szerintem. Azt meg nem akarom, hogy azért kelljen korlátozni a kint létüket, mert mellettük kell lennem. Köszönöm az eddigi válaszokat, kiváncsi voltam, más hogy csinálja.

Ja,2x4.5 éves, 2.5 éves, korlátozottan kint tartózkodó 10 hós

2011. aug. 24. 14:33
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is kint vagyok.Sajnos a kerítés nem a legjobb,be-be jönnek kóbor kutyák.Lassan lesz kerítés,akkor kiengedem majd,de mindig figyelni fogom,ha vizes medence is lesz,akkor nem hagyom egyedül.Olyan sok felesleges baleset,haláleset van a híradóban (bár nincs értelmes haláleset sem),nem akarok köztük szerepelni.Egy gyerekben nem lehet megbízni,elég egy rossz lépés,elég ha nagyobbat esik,rosszul esik,ott a baj.

2 gyerekes anyuka( 5éves és 6 hónapos)

2011. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Hogy oldom meg a gyerek felügyeletét az udvaron? :O

Úgy, hogy felügyelek rá!

Nem vagyok egyébként aggódós anyuka, elég szabad terük van, de az udvaron nem hagyom kint őket egyedül!

Amúgy 3 gyerkőc van: 3,5 éves, 2 éves és egy 4 hónapos.

Ha dolgom van, akkor bemegyünk, annyit kibírnak, bent is tudnak játszani.

"Megvannak a szabályok, hogy mit lehet és mit nem, szépen elvannak"

Ez szép és jó, de hiába tudják, hogy mit szabad és mit nem, de egy baleset nem feltétlenül a szabályok be nem tartása miatt következik be.

"Nem volt még soha semmi baj, de ha ott állnék mellettük akkor is lehetne szerintem"

Egy példa: a múltkor láttam a tévében, hogy egy kislány belefulladt a kerti-medencébe. Ha az anyuka kint lett volna, akkor gyorsan kikaphatta volna a vízből, és nincs baj... Persze, vannak olyan balesetek, amiket akkor sem lehet elkerülni, ha mellettük vagy, de sokkal több olyan van, ami megakadályozható, ha ott vagy.

Írtam, nem vagyok parázós. Hidd, el, én sem attól félek, hogy elesik valamelyik és lehorzsolja a térdét. Elesett, na bumm, nem tragédia. De történhet nagyobb baj is...

(Főleg több kicsi gyerekkel, mert szerintem a 4,5 évesek is kicsik, de talán már belefér, de a 2,5 éves határozottan kicsi ahhoz, hogy felnőtt felügyelete nélkül legyen kint!)

2011. aug. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Az elég egyértelmű, hogy medencénk nincs (sem kis vízzel, sem nagy vízzel), kutya nincs, mérgező növények nincsenek, telek elkerített, kapu zárva, tehát a legfontosabb óvintézkedéseket megtettük. Azért is tettem fel a kérdést, mert nem tudtam, más hgy oldja meg azt a szitut, hogy be kell mennem, pl elmosogatni, vagy bármi, sorolhatnám, nem vezényelhetem magam után őket mindenhová, de azt sem akarom, hogy azért ne lehssenek az udvaron, mert nincs időm folyamatosan felügyelni őket.

Ha lenn vagyok a kertben, hátul a veteményben (hatalmas), oda sem mindig jönnek közvetlenül utánam, lehet, hogy az udvar másik végében játszanak, egész nap semmit sem tudnék csinálni ezzel az erővel.Ja, és mivel, mióta csak járni tudnak, ez minden nyáron így van, megtanulták már az udvari szokásrendszert.

Dehát, ha valaki nem így csinálja(többség), az is jó.

2011. aug. 25. 07:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!