Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kertes házban lakó Anyukák!...

Kertes házban lakó Anyukák! Hogy szoktátok megoldani a gyerekek felügyeletét az udvaron?

Figyelt kérdés
Űgy értem, mit csináltok, amíg ők kint vannak, mennyire meritek egyedül hagyni őket egy időre?
2011. aug. 24. 14:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

én még ilyenről nem is hallottam, hogy ilyen pici gyerekeke felügyelet nélkül a kertben vannak. illetve igen, régen ez volt falun de hát azóta eltelt 50-60 év, fejlődtünk, na mindegy, tényleg nem az én dolgom, csak pislogok. szerintem ez nem lazaság hanem mérhetetlen felelőtlenség.


én úgy oldom meg, hogy reggel felkelek és megfőzök, kitakarítok ez 1,5 óra. addig a gyerekem reggelizik, kicsit tv-zik, játszik és megyünk ki. ebédre bejövünk, aztán alvás én meg addig mindent meg tudok csinálni vagy ha marad még valami, akkor este miután lefektettem csinálom meg.

2011. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Azért annyit hozzátennék,hogy minden gyerek más. Tehát nem mindenkinek alszik annyit napközben a babája. Nem mindenki tudja berakni a tv elé, ill. van,akinek veteményese, kertje, esetleg nagy háza van.

Nálunk az egyik ismerős mindig azzal jön,hogy jaj, hát a takarítás az neki semmi. Igen, csak ő 50 nm-ert takarít, én meg 120-at plusz a kertet rendezem!

De ettől függetlenül,ha nem vagyok kint vele, akkor a gyerek sincs kint!

2011. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

persze, nem mindegy, de mikor dolgoztunk se rohantunk haza délben, hogy ki kell porszívózni mert míg Jucinak csak 50nm-es a lakása...


meg kell oldani, a gyerek az első és legfontosabb

2011. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én például ki vagyok ezen akadva. Nálunk egy nagy közös udvar van (elkerített és elvileg nincsen veszélyes dolog mert nincs medence, magas dolog semmi ilyesmi) és más szülők csak így kihajtják a 3-4éves gyerekeiket egyedül, mondván hogy addig ők bent tudnak haladni míg kint a gyerek, mosnak főznek takarítanak ilyenek.

És ők is ezzel takaróznak hogy tudja a gyerek mit szabad és mit nem.. De ez a korosztály tipikusan arról híres hogy hiába TUDJA azért csak megpróbálkozik ezzel azzal. Kővel dobálóznak kiásnak a veteményből, kitépkednek virágokat összevesznek durván egymással stb.

Persze biztos van egy két olyan gyerek aki nagyon rendes és sose próbálkozik meg semmi rosszalkodással.

Meg biztosan más a szitu ha saját önálló kert van.

De nekem az a véleményem hogy bármennyire is "unalmas" ott állni a mellettük meg a közelükben, ez a dolgom...

Főzni mosni takarítani meg megoldom máskor.

Biztos le leszek pontozva de nem érdekes...

Akkor SEM tartok 6 év alattiakat képesnek arra hogy felügyelet nélkül legyenek órákat.

2012. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Van egy 13 éves nagylányom, ő vigyáz rá, ha az udvaron van, ebből a szempontból könnyű helyzetben vagyok. Délután amíg mosogatok, ők kint rikoltoznak.:)
2012. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Egyedül soha nem hagyom kint őket. Az egyik 4 éves a másik 2,5. De amikor kint vagyunk látom, hogy mennyi hülyeséget képesek kiagyalni a kis fejükkel és azért vagyok ott, hogy nehogy bajuk essen. Ha közben be mennék a házba, akkor nem tudnám megakadályozni az esetleges baleseteket ( nem az elesésre gondolok) A házban lévő feladatokat vagy alvásidőben csinálom, vagy ha nem alszanak délben, akkor az esti lefekvés után, vagy korán reggel, amikor még alszanak.
2012. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én azon gondolkodom, hogy az én szüleim hogy oldották ezt meg... Öcsém 3,5 évvel volt fiatalabb nálam, és hagyták, hogy sétálgassak vele nem is az udvaron, hanem az utcán! Megkérdeztem, hogy elmehetünk-e pl az állomásig, és ők megengedték. A testvérem még nem tudott egyedül járni, a két kezét fogtam, úgy battyogtunk. Ritkán jött vonat, poros kis faluról van szó, de mégis most megdöbbenve gondolok rá, vissza, hogy így elengedtek bennünket. Abszolut tekintélyelvű nevelést kaptam, rengeteg szeretettel együtt, nem mertem volna semmi olyat csinálni, amit a szüleim nem engednek. Érdekes, de mindig azt csináltam, amit mondtak, afféle "jókislány" voltam. Kamaszkorban aztán jött a tripla lázadás, de ez már más lapra tartozik.:) De hogy vissza kanyarodjak a kérdéshez, bármi megtörténhetett volna, ráadásul egy gyár mellett laktunk, oda is elsétálgattunk a tesómmal, amikor elengedtek, a portás bácsi nagy kedvencünk volt, mindig kaptunk tőle Negrót.:) A szüleim megbíztak bennem, én vigyáztam a testvéremre, maximum 5 éves lehettem ekkor, öcsi pedig 1,5 éves. Ennyire más világ volt az? Mert ma én sem engedném ezt meg a gyerekemnek...
2012. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én sem tudom magára hagyni, ha nincs semmi veszélyforrás, akkor is talál magának az biztos. Annyira szaladtam be a lakásba, hogy pl viszek ki vizet, vagy valamiért bemegyek, vagy wc-re, de általában olyankor odaállítom az ajtóba és mondom neki hogy énekeljen, vagy verseljen... 3éves Ülök a lépcsőn, labdázunk, homokozunk, locsolunk
2012. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%

Tudod kérdező, nem az a baj ha valamit másképp csinálsz mint a többiek. Tőlem úgy veszélyezteted a gyereked ahogy akarod. De pl a természetnek nem tudsz gátat szabni.

A mi udvarunkon sincs elvileg semmi veszélyes. Minden óvintézkedést megtettünk, amiket ti. Én kint is voltam a gyerekekkel. 5 éves és 2,5 éves. Fél percre mentem a ház mőgé, egy mondatot mondtam az apjuknak. Addig a kicsi talált egy pár mérgező gombát az egyik bokor alatt eldugott kis sarokban, amit jól szétmancsikolt a markában. Senkinek nem kívánom azt a pár órát, míg kiderült vajon megkóstolta-e? Ez fél perc volt, vagy még annyi sem.


Szóval lehetsz te felelőtlen, és hagyhatod őket kint, de akkor se sírj ha gond adódik, és főleg ne te nézd már hülyének azt aki vigyáz a gyerekére.

2012. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Érdemben nem tudok hozzá szólni, mert nem kertesben lakunk. De pont ezért nem nagyon merem az 5 évesemet a falun élő nagymamára bízni: ő mindent úgy akar, ahogy annak idején ő is csinálta a gyerekeivel: a szülők csinálták a házimunkát, kertet, a gyerekek meg elvoltak. következmények: a férjem kb 5 évesen felgyújtotta a nádast és egyszer úgy leesett a fáról, hogy össze kellett varrni a fejét. De még ha ilyen nem is történik tényleg megehet bármi mérgező növényt, vagy akár ha megcsípi a darázs és allergiás lesz, lehet már csak azt veszed észre, hogy sípolva veszi a levegőt.
2012. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!