Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszat teszek? Bajt csinálok,...

Rosszat teszek? Bajt csinálok, hogy felhúzom?

Figyelt kérdés

4 hós a lányom. a netről letöltöttem egy babatornát, benne van, hogy kézen fogva ülésbe kell húzni. minden nap csináljuk, és imádja. ügyesen, ha csak megfogom a kezét, már emeli is a fejét.

a pihenőszékben szoktam etetni és onnan egyedül próbál felülni.

erős baba. már hasról hátra fordul és ma 2x is a kúszással próbálkozott.


2009. ápr. 16. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem negy es fel honapos a fiam es kb masfel honapja tettem fel en is ezt a kerdest, ugyanis en is tornaztatom, csak ugy sajat fejbol. Inkabb lab es karnyujtas, biciklizes, hasonlo.

Harom honapos volt, amikor eszrevettem, hogy karnyujtasnal, amikor a kezet fogtam elkezdte felhuzni magat. Megemelte a labait, a fejet, amennyire tudta es komolyan erolkodott. Nekem azt irtak, hogy ez nem baj, gyogytornasz is irt, naponta nehanyszor lehet, az a lenyeg, hogy ulohelyzetbol egybol engedd vissza, ulni ne engedd.

Azota a fiam odaig haladt, hogy most mar teljesen felhuzza magat ulesbe, ha fogja a kezem, en nem is segitek ra, sokszor egymas utan konnyeden, a hordozoban is folyamatosan feszeng, olben sem akar fekudni. Ulni meg mindig nem engedem, mert nem tartja meg magat. En ugy tudom, hogy az a baj, ha ulteted, felallitod, setaltatni probalod akkor is, ha meg magatol nem tud es az izmai gyengek ahhoz, hogy megtartsa o sajat magat.

O is forog mar, hatrol hasra jobbra is es balra is, hasrol vissza meg csak ritkan sikerul, de naprol napra fejlodik. O is probal kuszni, nagyon cuki, a laba mindig kicsucsik, arra meg nem jott ra, hogy a pocakot is kellene emelni a kuszashoz, csak a popot probalja emelgetni, tehat nem nagyon halad elore, csak korbe-korbe. :-)

2009. ápr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem csinálsz vele rosszat. ebben a korban már nyugodtan lehet így tornásztatni, a lényeg, hogy amíg nem tud egyedül ülni, addig ne tartsd sokáig ülve. vagyis mikor felhúzod, kicsit nem gond, hogy úgy marad, nézelődik, hiszen neki most ez a világ legjobb elfoglaltsága. legalábbis nálunk így volt:-) amikor látod, hogy fárad, akkor engedd vissza. úgy veszed észre, hogy elfáradt a háta, dereka, hogy meginog, beremeg az egész gyerkőc, illetve általában a fejét lefelé hajtja. kicsi pihi, és utána megint nyugodtan játszhatjátok ezt!
2009. ápr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezt a gyakorlatot gyerekorvos és ortopéd szakorvos is mondta.

Nyugodtan csináld!

Napjában 5-6 alkalommal 5 felhúzást mondtak, lassan, h erősödjön a baba háta, nyakizmai.

2009. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Megadnád, hogy honnan töltötted le a babatornát?! Köszike
2009. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a babámat 5 napos korától tornáztatom így orvosi utasításra. Nyaki problémákkal született, és így kell erősíteni neki a nyaki és a hátizmait. 1 hónaposan stabilan tartotta a fajét ölben, 2 hósan már hason is 1-2 percig meg bírta tartani.

Semmi baja nem lesz a kislányodnak, csak óvatosan kell csinálni.

2009. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönök mindenkinek. akkor csinálom tovább...


a link: [link]

2009. ápr. 18. 09:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszike!
2009. ápr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!