Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állhatna vissza a régi...

Hogyan állhatna vissza a régi rend? Tehetek érte valamit?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos, egy hónappal ezelőttig egész éjjel aludt, már külön szobában is töltöttük az éjszakákat. Ez megváltozott 4 hónapos korától, van hogy 5-6x felkel. Nem marad ébren, csak óránként felriad. Kezdek kimerülni, elég aktív nap közben is, folyton úton vagyunk, nyakamon a háztartás, 6 hét múlva esküvőnk lesz, amire mindent én intézek. Párom (hál istennek!!) reggeltől estig dolgozik. Tudom, hogy másnak is ugyan ezekkel kell megküzdenie, csak kicsit kimerültem és nem tudom mit tehetnék.
2009. ápr. 17. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
eszik is éjszaka? vagy csak felriad és alszik tovább? nem késztelődik kifele a foga? attól szoktak nyugtalanabbak lenni a babák éjszaka!
2009. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a helyzet ugyanez. Az enyém jelenleg 7 hónapos. 3 hónapig átaludta az éjszakákat, majd 5 és fél hós volt, mikor egyre többet riadt fel. Néha 10-15 ször is nyekereg, ilyenkor (mivel mi még egy szobában vagyunk) vagy apa vagy én kimászuk hozzá, adunk neki egy kis vizet, és vissza is szenderül.

A gyermekorvos a fogára gondol, hogy amiatt (mondjuk kettő ki is jött neki 6 hósan meg 6 és fél hósan).

Chamomilla vulgaris 15ch-t használtunk, de nálunk semmit nem ért. Napközbeni altatáshoz Dentonix (vagy oldat vagy gél) helyileg használ, amíg elalszik, de ennyi.

Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de majd kinövi :(( Én 2 kávéval élem túl a napot (persze ha szopiztatsz akkor kilőve, sajnos!!) Napközben sem alszik sokat, az enyém sem max 3-4 órát. Bár ha 4-et alszik akkor már baromi fáradt :)

Kitartás, és sok boldogságot, gartula az esküvőhöz :)

2009. ápr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor napközbrn alszik, egyik nap takaritasz, főzöl, de másnap ne csináld hanem feküdj le egy kicsit, mert kiborulsz! Főzz csak kétnaponta, ha nem csillog a kégli, ne zavarjon, kicsit pihenj napközben! Sajnos a fogzás csinálja ezt éjjel, ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. Próbálj azért homeos bogyot adni neki ( chamomila vulgaris 15 ch) mert sokaknak segit egy kicsit:). Kitartás!
2009. ápr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok tanacsot adni, mert nalunk is pont ugyanigy volt/van, pedig mar 11 honapos a fiam. 3-4 honapos koraig aludt, mint a kisangyal, aztan elkezdte az ejszakai ebredeseket, eloszor a foga miatt, aztan azert, mert megfazott es nem kapott levegot vagy kohogott, es azota is felebred ejszaka 3-4-szer (ha szerencsem van, akkor csak 2-szer, de az ritka). Az enyem ilyenkor mindig szopizik is kicsit es csak ugy alszik vissza. En is bizom benne, hogy hamarosan kinovi, mert iszonyu faraszto. Kitartas!
2009. ápr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok biztatást!!

enni már nem eszik 2 hónapja éjjel, tápszeresek vagyunk. igen bújnak elő a fogacskák, majd veszek homeós bogyót, kipróbáljuk!! sajnos főznöm minden nap kell apánk miatt. a takarítással nem igazán foglalkozok, hétvégén ha van rá időm megcsinálom, csak 2 naponta felporszívózok. sajnos az alvás itthon fél óránál nem több, így nem pihenhetek Vele, kint bezzeg órákon át durmol :) kirakni nem tudom, mert a 4.-en lakunk, terasz meg nincs...:( majd csak kibújnak az első fogak!! köszönöm a gratulációt :) ha az esküvő is elmúlik már nem lesz annyi dolgom. jól esett a biztatás!!

köszi csajok!!

2009. ápr. 17. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!