Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatás kiságyban egyedül? Jó...

Altatás kiságyban egyedül? Jó ez így?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 és fél hós koráig ringattam a babámat napközben az elalváshoz. Másfél hete próbálom a kiságyban való egyedüli elalváshoz szoktatni. Kb. 15 perc alatt elalszik (ölben is ennyi volt vagy még több), viszont NÉHA (nem mindig, mert néha nevetve játszva alszik el) úgy üvölt, hogy nagyon nehezen tudom megnyugtatni. Ez mikor múlik el teljesen?

Sajnálom szegényt, 2-3 percenként bemegyek megitatom, cumit teszek a szájába. (3-nál többször ritkán kell csak benni hozzá).

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, akik így szoktatták babájukat, mikor sikerült nyugodtan elaludniuk.

Egyébként este vacsi után már 4 hónapos korától egyedül alszik el, egy hang nélkül (saját magától tanulta meg, nem erőltettem).

Előre is köszönöm a válaszokat


2009. ápr. 17. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ha jól emlékszem nagyjából egy, másfél hét volt, mire azt mondhatom, hogy rászokott és megszerette a kiságyát. most már csak akkor kell bemenni hozzá, ha kiesik a cumija, mert akkor ordítás van. visszakapja és megnyugszik, utána szépen lassan elalszik maga. eddig hanyatt aludt, most rászokott arra, hogy összevissza forgolódik. hasra, aztán vissza, aztán persze a cumi elveszik közben. most többet nyüglődünk, de nem igazán azért, mert a kiságyat nem szeretné.

Nálam mondjuk könnyebb volt a szoktatás, mert csak 2 hónapos volt, mikor már egyedül elaludt a kiságyában.

2009. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk is a cumi elsztése, és a forgolódás a fő síró okok, bár ha még túl éber, és úgy megyek ki a szobából akkor is rákezd a sírásra :(

Köszönöm a válszt

2009. ápr. 17. 08:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, türelem! Nálunk is ez a fránya cumi a gond, éjjel is ha kiesik és éberebb , sirdogál, gyorsan a szájába tolom és szunyál tovább. Én is beteszem a kiságyba, cumi, plüsszsiráf, betakarom előszö hanyatt, elkezd oldalra fordulgatni, innen tudom hogy hasalni akar, neki még ez nem megy, szépen hasra forditom, simizem a fejét vagy csak fogja a kezem, megvárom azt az egykét percet mire elalszik mélyen, ennyi.
2009. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, türelmes leszek, csak hát sajnálom mikor sirdogál, de nem adom fel, remélem hamar megszokja :)
2009. ápr. 17. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!