Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kevés a tejem, meddig fejjem még?

Kevés a tejem, meddig fejjem még?

Figyelt kérdés
3 és fél hós a babám, tápit adok neki meg azta pici tejet ami még van. Napi 200 ml, de minden nappal kevesebb van. Meddig fejjem még vagy hagyjam elapadni?
2009. ápr. 17. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem szoptatod? Akkor nem csökkenne a tej mennyisége.

Természetesen fejjed, amíg csak van, ennyit muszáj megtenned a piciért.

2009. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért nem szoptatok,mert a pici nem fogadja el a cicit. Próbáltam de 2 héten keresztül küzdöttünk ordított ha a szájába akartam tenni. De nem ezt kérdeztem csak hogy meddig érdemes fejni. ( Én is szívesebben szoptatnám még jó sokáig!)
2009. ápr. 17. 12:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát aki nem volt ikyen cipőben, nem is értheti milyen nehéz etetni ugy hogy lenne még tej, de a bébi gondol egyet és ordit a szoptatásnál, vagy eszik egy kicsit, abbahagyja, te erölteted, ismét ordit, és ez igymegy egy darabig mig ki nem merülsz benne. ... Hát én is igy voltam sajnos:( aztán továbbra is fejtem én is, adtam üvegből az elején tisztán, aztán tápival keverve. A mellem a napi hat fejéstől az öt hónap alatt teljesen szétment, most igy üresen inkább nem ecsetelem hogy mihez hasonlit. Aztán mikor már napi 100-50 g-okat tudtam kifacsarni, szépen abbahagytam a fejést. A baba evés-hisztijei minimálisra csökkentek, mert az üvegből végre a kellő mennyiség jött és gyorsan, nem úgy mint az apadozó melleimből. Szóval befejeztem a fejést, egy pár napig még kicsit fejtem mikor ugy fájdogált vagy csomós volt, de épp annyit hogy ne fájjon, igy egy héten belül eltűnt. Borzasztó érzés, én is szoptattam volna még, de amit már a végén a szopizásokkor műveltünk azt nem kivánom senkinek.
2009. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor fejem még amíg van!
2009. ápr. 17. 12:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én babámmal is ez volt. Most 6,5 hós de még fejek neki, igaz már csak este és éjjel eszik tejet de amígvan fejek. Kitartást!

2009. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem 10 hónapos és még mindig fejem a tejet neki .Amikor ilyen idős volt a babám még napi 6 szor fejtem, még éjszaka is. Minnél többet fejed annál több tejed lesz de ha leállsz vele akkor hamar elapad. Ne úgy csináld, még nem feszül a mell akkor még nincs benne annyi, hogy fejek hanem akkor is fejni kell ha üres mert akkor később lesz. Neked kell fejben eldöntened mit akarsz. Nekem semmilyen segítségem nincs még is csinálom. Remélem te könnyebb helyzetben vagy. Tudom, hogy fárasztó de megéri. Ma már csak 3-szor fejek és még mindig háromszor anyatejet eszik. Ne add fel. Nekem is sokszor megfordult már a fejemben amikor mérges voltam, de a gyerekem iránti szeretet mindig győzött.Tarts ki legalább a hozzátáplálásig amikor már ki tudsz váltani egy étkezést.
2009. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, hogy segíteni próbáltam... Máskor nem teszem. Amúgy alapesetben nincs olyan baba, amelyik ordítana, ha ciciztetni akarják. Ott valaminek történnie kellett.
2009. ápr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi utso válaszadó, de nálunk is ez volt a helyzet kicsimmel...egyik naprol a másikra hirtelen nem fogadta el a cicit kislányom- jött a küzdelem, sirás és aztán fejtem neki én is ameddig birtam.

Akivel nem történik meg, nem hiszi el, hogy van ilyen is...és nem történt semmi előtte!

Kitartást kivánok a kérdezőnek! és jo babázást!

2009. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát igen akivel ez nem történt meg elképzelni se tudja ,hogy van ilyen SAJNOS.
2009. ápr. 17. 15:04
 10/11 anonim ***** válasza:
12:36-os vagyok. De bizony hogy van! Anyukám 40 éve védőnő, és itt sirt fölöttünk mikor látta hogy eszik a gyerek. Ő is azt kérdezte hogy mit csináltam az unokájával hogy a 200 g- okat evő gyerek egyszer csak nem eszik csak a felét és ha próbálkozom, ordít hogy nem! Semmit nem csináltam vele, elhihetitek:( kitartás, ügyes vagy!
2009. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!