Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Benti cicát tartó anyukák,...

Benti cicát tartó anyukák, kúszástól, mászástól számítva hogy jöttek, jönnek ki egymással a gyerek meg a cica?

Figyelt kérdés

Fiam most tanult meg kúszni. Eddig is nagyon nézegette a cicust, de most már "szalad" utána, sikongat neki. :)

(A kérdés nem macska-elleneseknek szól)


2011. aug. 26. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom imádja a macskát. Amíg nem tudott mozogni, csak nézegette őt és sikongatott neki.

Aztán, amikor már kúszott, akkor állandóan követte a macskát. De a macsek gyorsabb volt.

Most, hogy már járni tud a lányom, szinte rohan a cica után, az meg eszeveszettül menekül, mert tudja, hogy ha lányom elkapja őt, akkor meg lesz cibálva. :)

Szerencsére nyugis cicánk van, de ha mégis elkapja őt a lányom, akkor egy idő után odakap a kezéhez, amit persze próbálok megelőzni, de hát lányomnak is meg kell tanulnia, hogy a macskát sem szabad tépni.

De amúgy jól kijönnek, bár őszintén szólva ahogy nézem, nincs könnyű helyzete a macskánknak. Új rajongója akadt, aki szerintem egy év múlva már a nyakánál fogva fogja őt vonszolni. :)

2011. aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk már nincsen cicánk, de a fiunk 16 hónapos koráig volt.

Igazából nekünk egy idős macskánk volt,elmúlt 8 éves, mikor a kisfiunk megszületett. A cicánk egyáltalán nem foglalkozott a gyerekkel, mikor már elkezdett kúszni, akkor is annyi volt, hogy felköltözött a radiátor tetejére, hogy ne érje el a gyerek. Mikor elkezdett menni a fiunk, egyetlen egyszer fordult elő, hogy meglepte a macskát édesded álmában, akkor beleharapott a fülébe, mármint a gyerek a macskáéba, a macskánk meg odébbállt.

Szóval a cica kerülte a testi kontaktust, nem hagyta nyúzni magát.

2011. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én szeretem a cicákat, nekem is volt benti, de szerencsére elkószált a haver macskákkal a gyerek születése előtt és így nem nekem kellett kiraknom a házból.


Utána olvastam a macska gyerek viszonynak, betegségeknek, de nem igazán írtak rosszat. Segíthet a gyereknek a fejlődésben, de a párom nem engedte volna, hogy itt maradjon a macsek

2011. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ettől a fülharapástól félek kicsit én is, nagyon akarná már nyúzni, a cicánk meg nem az a típus, aki elvonul. De az is igaz, hogy meg kell tanulnia, hogy nem bántjuk.

Mondjuk mi vágatjuk a körmeit, úgyhogy azzal nem nagyon tud bántani. De nagyon édesek együtt, mikor csak ülnek egymással szemben, és szemeznek. :)

2011. aug. 26. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a macskák menekültek :-)))

De mindig résen kellett lenni (hátha utoléri...), kb 2 éves koráig, azóta nem hajtja, és megtanulta h cicát simizni csak úgy lehet, h nem hajol oda.

2011. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én imádtam a macskákat. Volt, hogy emberektől elkezdtem üvölteni, ha a közelembe jöttek, de a cicát szerettem, visongtam neki, meg nevettem rá állandóan, még a babakocsimból meg a kiságyamból sem zavartam ki őket :D (Anyukám régi naplójából tudom.) Azóta is macska-függő vagyok, imádom őket, megőrülök értük.

22/L

2011. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

nekünk is van benti ciculink, sajna elég vadkabát a drágám.

a babával csak mostanában tartózkodnak egy légtérben, már 16 hónapos a lányom. elég jól kijönnek, szerencsére még eddig nem karmolta meg vagy ilyesmi, pedig a lányom imádja mutogatni hol a cica füle, szeme bajusza és farkát is élmény huzigálni. az is gyakran előfordul, hogy játék közben rálép vagy épp belerug de cicamica szépen odébb áll. viszont mikor játékos kedvében van akkor résen vagyok és nem engedem a közelébe mert kiszámíthatatlan.

de összességében jól megvannak egymással, nagyon szeretjük az állatokat, főleg a cicákat és szeretném ha a gyermekem is szeretné őket.

2011. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!