Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy választottatok nevet a...

Hogy választottatok nevet a gyermeke (i) teknek? Mi lett végül a neve?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig nézegettem a neveket és csak azok közül válogattam amik rögtön az elolvasásukkor megfogtak. Igazából nem volt nehéz, mert kevés ilyen név van.
2011. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Varga vezetéknévhez kerestünk 3 szótagú mássalhangzóval kezdődő fiúnevet, ami nem túl gyakori, de nem is túl egyedieskedő.

Hosszas kínlódás után Boldizsár lett, második névnek pedig apukám nevét adtuk, így lett:

Varga Boldizsár Attila


Ha lány lett volna, Veronika Ágnesnek hívnák.

2011. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szülés előtti hétig változó volt, több név is esélyes volt és hol ezt, hol azt gondoltuk véglegesnek, aztán utolsó héten megbeszéltük, hogy most rögtön eldöntjük, elvégre nehogy már a kórházban kelljen gondolkodni. Szóval nagyon nehezen sikerült nevet találni, Ákos lett.
2011. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Mi nem akartunk becézhető nevet,így elég sokat gondolkodtunk mi lenne jó ami kettőnknek tetszik.Aztán a Magyar vándor című filmben feltűnt Kováts Adél és akkor rájöttünk,hogy Adél a megfelelő név. Persze megkaptuk,hogy túl komoly,adjunk 2 nevet (túl hosszú a vezetéknév,ezért sem akartunk kettőt adni),de mikor megszületett már senkinek semmi baja nem volt a névvel. Így lett Adél a lányunk.
2011. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Nekem fiú-lány ikreim vannak. A fiúnál adott volt: apja neve. Illetve ha a másik is fiú, akkor az Ákos. Ezért Ákos, mert az a név tetszik nekem.

Ha két lány lett volna, akkor Orsolya és Olívia lett volna. Hasonló kezdőbetűst kerestem, mégiscsak ikrek:-). Aztán mikor kiderült, hogy fiú-lány, párommal úgy döntöttünk, hogy a lány inkább Orsolya, mint Olívia, neki az előbbi jobban tetszett.

Azt elmondanám, hogy 1000 éves akartam már gyereket, és már tudni véltem mi lesz a neve (most inkább lányokról beszélek), és végül olyan lett, amire soha a büdös életben nem gondoltam volna:-)))))

2011. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha lány lett volna akkor Szimonetta lett volna. Apának nagyon tetszik ez a név, és nekem is. De kisfiú így Zoltán Nándor. Zoltán az apukája (ha apuka Sándor, József vagy valami hasonló nevű lenne, akkor nem kapta volna meg a gyerkőc, ebben első perctől kezdve megegyeztünk). Nándor pedig apukám. Nagyon szép magyar név, na meg apukámnak is meglepetés volt, és nagyon örült neki.
2011. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 haramia ***** válasza:
Én végigolvastam többször is az anyakönyvezhető kisfiúnevek listáját, válogattam, szortíroztam, kihúztam aztán visszaírtam :) szóval nagyon tanácstalan voltam, mert én is vmi hasonlót szerettem volna: hogy olyat találjak, amiről abban a pillanatban ahogy kimondom érezzem hogy EZAZ! Kb. hét hónaposan utaztam vonattal vizsgázni, persze akkor is ezen agyaltam, amikor épp megállt egy állomáson a vonat, felnéztem a jegyzetekből, hogy hol járunk és csak ennyit láttam: MÁTÉ. :) mert a -szalka részt kitakarta egy fa :D és rájöttem, hogy ezt a nevet kerestem. Babának is jó, de felnőttnek is, nem ismerek Mátét, ezért nem fog eszembe jutni róla senki más csak a kisfiam, szóval tökéletes :)
2011. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A mi kisfiúnk a Péter nevet fogja kapni, amiben már szinte a megismerkedésünkkor megegyeztünk a párommal.:) Én már ezer éve tudom, hogy ez lesz a fiamnak a tökéletes név a párom meg akkor határozta el, hogy a fia Péter lesz, mikor meghalt a legjobb barátja, akit szintén így hívtak. Tehát ezen a téren is tökéletesen összepasszoltunk.:D Ha a 2. gyerekünk lány lesz, akkor én az Anna nevet szeretném adni neki, mert nagyon közel álltam a dédnagymamámhoz, aki sajnos még gyerekkoromban elhunyt és azt szeretném, ha az ő nevét viselné a lányom.:) Tehát mi az elhunyt szeretteink után szeretnénk elnevezni őket.:)
2011. aug. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2 évvel a terhesség előtt beszélgettünk párommal, ha egyszer lesz egy lányunk, Réka lesz a neve. Fiú néven nem is gondolkodtunk, mert kislány korom óta lányt akartam és meg sem fordult a fejemben, hogy akár fiam is lehet. :) Aztán mikor terhes lettem, újra felmerült, hogy mi legyen. Apának semmi nem volt elég megfelelő. Aztán finoman jeleztem neki, hogy a Réka esetleg maradhatna, mert nekem tetszik. Lányunk lett és a Réka nevet kapta. Mivel a kórházban kellett fiú nevet is mondani, a Benjámint mondtam, az jutott kapásból eszembe. Nem tudom, honnan szedtük anno a Réka nevet, de nekünk tökéletes. :)
2011. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kisfiunk nevén sokáig ment a vita. Párom Szilvesztert akart, én pedig Bendegúzt vagy Gellértet. Végül kompromisszumot kötöttünk, és az egyetlen olyan nevet kapta amelyre mind a ketten rábólintottunk. Botond Lett.

Kislányunk neve az én nagy álmom volt. Már kamaszkoromban elhatároztam, hogy ha egyszer lesz kislányom akkor mi lesz a neve. Páromnak annyira nem jött be, de nem tudott olyan nevet mondani ami tetszett volna. 2 nevet hajtogatott: az egyik nekem egyáltalán nem tetszett, és a nevünkkel sem hangzott jól, túl erős volt. A másikkal pedig az volt a problémám, hogy a kiírás előtti nap volt a névnapja, és másnap van a fiunknak is névnapja. Nem akartam ennyire sűríteni. Mivel nem egyeztünk meg, ezért amikor a szülésznő rákérdezett a baba nevére bediktáltam az én favoritomat.

2011. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!