Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, leendő anyukák! Mi...

Anyukák, leendő anyukák! Mi alapján, hogyan választottatok/fogtok választani nevet a leendő vagy a már megszületett gyermeke (i) teknek? És mi lesz/lett a neve?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 16:25
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Nekem még nincs gyermekem - mostanában nem is lesz -, de kíváncsi vagyok, hogy ki, hogy választott/fog választani?
2011. jan. 9. 16:27
 2/36 anonim ***** válasza:
80%

Én leülnék és végiglapoznám az útónévkönyvet.

Valószínűleg elég sokáig nem lesz még gyerekem (15 éves vagyok) de már gondolkodtam ilyeneken, és valahogy olyan nevek, amilyen nevű ismerősöm van, sehogy se tetszenek,bár azt hiszem idővel egyre nehezebb lesz ilyen nevet találni a gyerekemnek...

2011. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
51%

Vad Virág:-)

ismerősünk kislánya Kerti Boglárka:-)

2011. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég érdekesen alakult nálunk. Mindkét gyermekemnél sokat gondolkodtunk, aztán végül volt egy-két név ami fennmaradt a rostán. Aztán a szülést megelőző utolsó néhány napban bevillant egy teljesen más név. És onnantól biztosan tudtam, hogy úgy hívják. Mintha megsúgta volna....:) Fura, de mindkét esetben pontosan így történt.
2011. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%

Sokan azt a nevet adják gyermekeiknek, ahogyan az apát hívják, vagy az anyát. Van, aki épp olyan nevet választ, amilyen még nincs az egész családban. Olyan is van, aki ugyanolyan kezdőbetűjű keresztnevet választ, mint amilyen a vezetéknév kezdőbetűje. Aztán van, aki dallamosan választja a neveket, hogy rímeljen meg ilyesmi. Párom mindenképp A betűvel kezdődő nevet szeretne a gyermekünknek, mert a családban náluk is hagyomány volt az A betűvel kezdőd név, szóval párom neve is A-val kezdődik, meg az apukája neve is, meg én nevem is A-val kezdődik, meg én apukám neve is A-val kezdődik. Mikor fog megszületni a babátok? Sok sikert a név választáshoz!


24/N

2011. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Két nevet szeretnénk, az egyik amit választunk, a másik a családból választott név, örökségként.
2011. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Én is sokat gondolkoztam már ezen... Vagy egy csomó név, ami nagyon tetszik/tetszett. Mindig a jelentése miatt tetszettek meg a nevek.

Anyukám pár napja nagyon érdekeset álmodott: hallott egy nevet, ami a szerelmemnek a vezetékneve volt, és hozzá egy keresztnevet. Mit gondoltok, ez valamilyen üzenet? Talán egy üzenet, hogyha majd egyszer gyerekem lesz - és a mostani szerelmem lesz az apukája -, akkor valami miatt ez legyen a neve?


A név a Mariann volt. Mit gondoltok róla? (Mármint magáról a névről?) Mi a jelentése (Nem találtam sehol...)?

2011. jan. 9. 16:37
 8/36 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk úgy volt, hogy apukám nővére sajnos meghalt és ő róla neveztek el engem Annának :).


A húgomnál pedig, a szüleim nézték a TV-t(anyukám már a 9. hónapban volt) és elfolyt a magzatvíz. A nagy rohanásban apukám elkiáltotta magát: de hát még nincs is neve! Erre éppen a Barátok közt Nóráját mutatták a TV-ben, anyukám mondta, nekem tetszik a Nóra, neked? Apumnak is tettszett és így lett a húgom Nóra :D.

2011. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném írni, hogy valaki kérdezte, hogy mikor születik a gyermekem? Háát, nem mostanában, az elkövetkezendő 10 évben semmiképpen nem tervezem...
2011. jan. 9. 16:38
 10/36 anonim ***** válasza:
88%

Nekem van egy fiam és 3 lányom..

A fiamat Dánielnek hívják.Amikor terhes voltam vele,akkor olvastam egy könyvet (Leon Uris-Meghalsz tengerész) A könyv főszereplője egy 16 éves srác(Dániel) akinek a története annyira magával ragadott,hogy eldöntöttem ha fiam lesz Dániel lesz.

A legidősebb lányom Amália..Drága nagymamám után kapta a nevét.(imádja a nevét,mert egyedi,és ő is szerette a nagyit)

Középső lányom Virginia. (ez az apja kérése volt)

A legkisebb lányom Tamara. Ez is azért lett választva mert tetszett..

39/N

2011. jan. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!