Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a neve gyermeke (i) dnek...

Mi a neve gyermeke (i) dnek és mi alapján választottátok?

Figyelt kérdés
Fontos volt-e, hogy ne essen egybe a szülinap és a névnap vagy épp ellenkezőleg, figyelembe vettétek a jelentését is vagy csak a hangzását, passzol-e a vezetéknévhez stb. Ki "dobta fel" először a nyertes nevet? Még a fogantatás előtt eldőlt a név vagy csak a szülőszobán véglegesítettétek? És végül egy, kettő vagy több (külföldi születés esetén) keresztnevet kapott gyermeked?
2010. jún. 9. 16:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szia, nekem még nem született meg a kislányom, de már csak két hónapot kell rá várnom.:D Ő lesz az első kisbabám. Párommal úgy döntöttünk, kettőt akarunk majd. A lánynév már főiskola óta megvan, mondjuk a fiú is. Minden képpen két nevet adunk gyermekeinknek. Az egyik fiú névnek és az egyik lánynévnek megvan a története. Fel fogjuk használni azt a két nevet, amit mi használtunk az interneten. Azon a néven ismerkedtünk meg. A fiú nevet sajnos nem árulhatom el, mert kitalált név, még nem létezik. A lánynév a Fanni. A második lánynév is meg volt, de arról le kell mondanom valószínű, mivel külföldön élünk, nekünk azt is figyelembe kell venni, hogy ki tudják majd mondani az itteniek. Réka lenne. De kicseréltük Rebekára. Egyszerű neveket akartunk választani, ami ha lehet ne tartalmazzon dupla betűt, vagy ékezetet. Ismeretes legyen errefelé is. A másik fiú nevet elárulom. Dávid. Ez marha jól hangzik angolul is:D kifejezetten tetszik. Ráadásul ezek a nevek nem túl hosszúak és jól passzolnak a családnévhez is.:D
2010. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Szia

a mi gyerekeink sorban

Szonja és Szabolcs(ikrek)

Laura és Lenke szintén ikrek


Fontos volt, hogy felnőttként is tudja használni majd

Hogy ne legyen túl szappanoperás

és ne legyen ezer egy osztályban belőle

eddig jónak bizonyultak a választások

2010. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Első vagyok, gratula a két ikerpárhoz:D Olyan kis cukik az ikrek. Nem nehéz velük? Van képed fenn az interneten róluk?
2010. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszi

hát nem mondom, hogy könnyű,de mindent megérnek.

A "nagyok 2,5 évesek

a kicsik 3 hónaposak :-D

Nem tettem őket fel sehová

2010. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Egy fiam van, Krisztián a neve. Nem is tudom pontosan, hogy végül mi alapján lett ez a neve. Csak úgy mindig is tetszett, olyan jó kimondani. Plusz volt egy Krisztián nevű kolegám, aki egy tipikusan vicces, vidám, kedves ember volt, sőt, a többi Krisztián is ilyen, akihez valaha szerencsém volt.

Az már csak megerősített a névválasztásban, hogy Krisztián nap márciusban van, a fiam meg óktóberben született. Tök jól jön ki amúgy, mert nekem meg a szülinapom van tavasszal és a névnapom ősszel :)

2010. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

nekünk az volt a fontos, hogy egyedi legyen, ne tucatnév és passzoljon a vezetéknevéhez:) 2 nevet akartunk neki de túl hosszú a vezetékneve és nem akartuk, hogy fél órán keresztül csak a nevét írja le. :D amúgy Kíra lett.

22/L

2010. jún. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Az én kislányomat Nórának hívják. Az én ötletem volt ez a név és a páromnak is megtetszett. Ezt a nevet már akkor kitaláltam amikor még csak tervben volt manóka. Amúgy fontos volt, hogy legyen a névnapja és a születésnapja között távolság. Illetve, hogy passzoljon a vezeték nevéhez. Valamint, ha felnőtt lesz akkor tudjon élni a nevével. A becézést is figyelembe vettük. Nekünk ez a név felelt meg minden kritériumnak. Persze a terhesség alatt nézegetünk más neveket is, de végül mindig ehhez tértünk vissza.
2010. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Kisfiam Marcell.

Névnapja egybeesik a szülinapjával(január 9), DE még születése előtt jóval választottuk a nevét, így érdekes, hogy pont akkor van, amikor a szülinapja. Sebaj, van augusztusban is Marcell névnap, akkor tartjuk.

Vezetéknevet néztük, hogy jól hangzódjon.

Páromnak és nekem is elsőre megtetszett ez a név.

Én dobtam fel elsőnek és egyben egyetlennek ezt a nevet.

Jelentését nemigazán néztük.

Egy keresztneve van.

2010. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
szia! Apának egy név sem tetszett, bármit is soroltam fel. A nyertes nevet ő dobta fel (Sebestyén). Megtetszett, mert hosszú (rövid vezetéknévhez) és nagyon ritka név. Ez az egy neve van. Miután kitaláltuk, hogy ez marad a neve, már nem érdekelt, hogy egybeesik-e a névnapjával. Végül a kicsi január 18-án született, a névnapja pedig január 20-án van, szóval sok választásunk nem volt. Végül még nevet is változtattunk miatta, hogy neki még szebb neve legyen, így Nagy Sebestyén helyett Vajnági-Nagy Sebestyénnek van keresztelve. Szerintem nagyon szép, hangsúlyos, tekintélyt parancsoló név. A fogantatás előtt eldöntött nevek (Benjámin, Vanda) szépen kiestek a rostából. Sebici nevét kb. félidőben döntöttük el, a 4. hónap körül. A következő babánál, ha fiú lesz, csak az a kikötésem, hogy ugyancsak 3 szótagos név legyen. Ha kislány lesz, akkor szép magyar neve lesz (egyelőre csak az Eszter és a Dorottya jött számításba).
2010. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiunkat Erik Tibornak hivjak.

Ez volt mindig a kedvenc fiu nevem,szerencsere a ferjemnek is tetszett ez volt az egyetlen amibe megtudtunk egyezni.

A Tibor azert mert igy hivjak a ferjemet es O ragaszkodott hozza en meg nem bantam mert amugy is ket nevet akartunk adni.

A nevnapja majusba van a szulinapja juliusba de mi nem tartunk nagy nevnapi bulit sosem csak egy kis meglepetest kap olyankor.Igy nem olyan lenyeges,hogy melyik mikor van.

Az Erik azert is volt jo valasztas mert kulfoldon elunk es itt is hasznaljak ezt a nevet igy nem kellett attol felnunk,hogy rosszul irjak vagy nem tudjak kiejteni.

Igen,fontos volt,hogy a vezetek nevhez jol passzoljon mert a mi vezeteknevunkhoz nem passzol minden.

Ha lanyunk lett volna a Bonita Viktoria nevet kapja.Nekunk uh-n kislanyt mondtak ezert mi lanyra keszultunk meg szerencse,hogy volt fiu nevunk is.

Nekem a Bonita tetszett a ferjemnek a Viktoria de maga a Viktoria nem passzolt volna a vezeteknevhez igy ele kerult a Bonita.

Csak akarhanyszor leirom itt ezt a nevet lehurrognak,hogy milyen hulye neve lesz szegeny gyereknek.Pedig ez egy regi spanyol nev,jelentese:szep,kedves es nem szappanoperabol vettem mert nem is nezek azt.

Igy most egy ideig ugy voltam,hogy nem igy fogjak hivni a lanyomat hanem valasztunk egy masikat nekem a Bitia is nagyon tetszik de a ferjem ragaszkodik az eredetihez,Ot nem erdekli mas velemenye.Meg nem varok babat de ha lanyunk lesz valoszinu maradunk ennel a nevnel es nem erdekel az itteniek velemenye.Sok olyan nevet olvasok itt amitol a hajamszala egnek all de nem szolok le senkit mert mindenkinek mas az izlese es ezt elvarom forditva is.

Amugy meg fontos volt az is,hogy ilyen nevu ne legyen a kornyezetunkbe.

Bocsi a hosszu valaszert meg a "kifakadasert".Neked mar meg van a babad?

11 honapos kisfiu anyukaja

2010. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!