Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Illik-e pénzt adni a gyerekorv...

Illik-e pénzt adni a gyerekorvosnak, védőnőnek?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyünk 1 éves státuszra, és azon gondolkodom, hogy illik-e megköszönni pénzzel az elmúlt 1 évet? Tavaly karácsonykor bonbont vittem nekik.

Köszi!


2011. aug. 27. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Én sose vittem neki semmit.
2011. aug. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A védőnő tesz ránk magasról, eddig háromszor látta a kisfiamat, aki már elmúlt 5 hónapos. Értelem szerűen nem kap semmit. A dokinénit kihívom, itthon adja be az oltásokat, a státuszvizsgálat is itt csinálja meg, nem kell levinnem a retkes rendelőbe a gyereket, ilyenkor fizetek is neki, alkalmanként 5000 Ft-ot kap.
2011. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Státuszvizsgálaton nem szoktak pénzt adni, és szerintem el sem fogadnák. Ráadásul, ha van ott más is rajtatok kívül, akkor kellemetlen helyzetbe hozhatod őket. Ha már adni akarsz, akkor inkább egy doboz bonbon, azt elvehetik úgy, hogy nem kínos.
2011. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor szoktam pénzt adni a védőnőnek, dokinak, ha házhoz jönnek. A védőnőnek alkalmanként 1000-t, az orvosnak 3000-t.
2011. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2011. aug. 27. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Státuszkor én sem adtam. Viszont most történt az akkor 5 hetes kisfiammal egy elég ijesztő probléma, elvittem hozzá a rendelőbe (rendelési idő kívül) és ő vitt be minket a saját autójával a kórházba. A kezembe nyomott egy üveg ásványvizet meg egy csokit (ki tudja mi lesz velünk, nem biztos h este kapok a kórházba enni, inni és mivel szoptatok nehogy elapadjon a tejem). Kérdeztem h mivel tartozom, ő azt mondta semmivel, örül h segíthetett és nyugodt volt. A vizsgalatot is végig várta. Így én csináltattam neki egy ajándékkosarat.
2011. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mi gyerekdokink onnantól volt normális, hogy pénzt adtam neki. (ez elég szomorú)

A védőnőnek felénk nem szokás adni.

2011. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!