Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha távol éltek a szüleitektől,...

Ha távol éltek a szüleitektől, de nem vészesen távol milyen gyakran láthatják az unokájukat? Hogy oldjátok meg az utazást?

Figyelt kérdés
Én Nyíregyházáról költöztem Budapestre és amíg nincs baba nem olyan nagy baj, ha 1-2 havonta tudok csak hazautazni, de mikor megszületik majd a baba szeretném, ha az édesanyámhoz kötődne a legjobban, nem a másik nagyijához (hogy miért az hosszú történet, de a párom is egyetért velem). Azt szeretném a legjobban, ha minden hétvégén láthatnák egymást, de édesanyám még bőven dolgozik (42 éves) így nem tudna ilyen gyakran leutazni hozzánk, így csak az a megoldás marad, hogy mi megyünk. Kocsink egyenlőre nincs, de lehet megoldjuk mire megszületik a pici, de akárhogy nézzük 270 km az út és még kocsival is a legjobb esetben 2,5 óra. Ez nagyon megterhelő lenne egy babának? Nem lehet, hogy hozzászokna az utazgatáshoz? Van valaki hasonló helyzetben?
2011. aug. 27. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó dolog, hogy azt akarod, kötődjön anyukádhoz a kicsi. És szerintem az autózás sem lesz gond. Míg kicsi úgyis alszik majd az ülésben, aztán meg már tud játszani, nézelődni, hozzászokik. Mi 100km-re lakunk anyuméktól, és én is azt akartam, hogy hozzá kötődjön jobban. Mi úgy oldottuk meg, hogy egyik héten itthon vagyunk, másik héten kimegyek a kicsivel anyuékhoz. Szüleim is dolgoznak még, egyébként ritkán látnák csak. Férjem úgyis dolgozik, csak este ér haza, így nem vagoyk egyedül olyan sokat, van segítségem és a picur is szokja a nagyszülőket.
2011. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Bp-Hódmezővásárhely távolság van köztünk és szüleim között. Ez kb 200 km. Anyósomék még erre plusz 30 km.

A fiam 5 hetes kora óta kéthetente hazajárunk hétvégékre. Most 1,5 éves a gyerkőc, és igen, megszokta az utazást!

Voltak persze nehéz utak, mikor kínlódás volt az egész, és egy párszor érzetem azt, hogy elég volt ez az utazgatósdi, nem jövünk ilyen sűrűn...

De sokat javult a helyzet, mikor a hordozót autósülésre cseréltük, és menetiránynak megegyezően ültettük be, és tudott nézelődni. Imádja a kamionokat nézni az autópályán. Sokáig aludt is út közben, egy-két hónapja van, hogy nem mindig alszik el. De többségében még mindig alszik fél-1 órát út közben.

És mindig megállunk legalább egyszer. Kivesszük az ülésből, átmozgatjuk, mostanában feltesszük a kocsi tetejére, és onnan mutogat a kamionokra! Nagyon élvezi! :)

Ja és mindig van nálunk több játék, csemege, innivaló.

Szóval bátran induljatok majd útnak, és legyetek kitartóak, mert lehet, hogy lesz egy két nehéz út, amikor majd úgy érzed, hogy csak nyűg ez a folyamatos utazgatás. De az én fiam is imádja anyukámat! Nagyon sokat vannak kettesben is, mert ha otthon vagyunk kihasználom a "szabadidőt", és olyankor megyek egyedül vásárolgatni, vagy elmegyünk moziba.

2011. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szuper!:) Megnyugtattatok, köszönöm a válaszokat!

Azért még ha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata, szívesen olvasnám. Pl. vonattal bevállalt valaki ilyen hosszú utat?

2011. aug. 27. 12:16
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Alvás időben kell menni.
2011. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi 120 km-re élünk anyukáméktól, havonta egyszer szoktunk hazamenni 1 hétre! Sajnos az én kislányom nem nagyon szeret autózni, pedig már lassan 15 hónapos, így aztán mindig alvásidőben indulunk.
2011. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz neki megterhelő. Unokatesóm 3 havonta buszozik/autózik haza a 2 kisfiával Olaszországból(6 hetesek voltak, amikor már jöttek haza, a két fiú végigalussza az utat.) Én is szeretném, ha majd a kisbabám szeretne autózni, mert tőlünk 15 km a város...:(:)

Üdv. 18 hkm.

2011. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az utazás szerintem sem megterhelő, ha nem jól viseli a baba az autózást, akkor alvásidőben kell indulni. Szerintem inkább anyagilag megterhelő a dolog, mert egy ilyen utazás minimum 15 ezer Ft, azért ez 4 hétvégére 60 ezer Ft/hó. Az én szüleim is 280 km-re laknak tőlünk és sajnos havonta csak egyszer tudunk találkozni:(.
2011. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 6 hónapos. Szüleim kb. 260km-re laknak tőlünk.

Autóval szoktunk leutazni hozzájuk. Mikor először mentünk 6 hetes volt a picur. Végigaludta. Persze nem akkor autózott először, itt a városban már utazgattunk vele. Most már nem alszik végig. Van, hogy sírdogál, akkor adok neki cumit, ott vannak a játékai, kicsit rázogatom neki, hogy azokra figyeljen. Volt, hogy tudtam vinni kifejt tejet és amikor nagyon rázendített, akkor azt kapta meg. De olyan is volt, hogy megálltunk a pihenőben és szoptattam.

Alapjában véve szeret utazni, nézelődik.

2011. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és kb. havonta megyünk.
2011. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Sajnos tényleg anyagilag lenne a legmegterhelőbb a dolog, ezért kérdeztem rá a vonatozásra, mert úgy feleannyiból kijönne. Nem nagyon láttam még a vonaton pici babát, csak nagyon ritkán, de akkor is mindig nagyon elkezdtek sírni és nem tudta őket megnyugtatni az anyukájuk.:(
2011. aug. 30. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!