Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, erősítsetek meg,...

Anyukák, erősítsetek meg, ugye nekem van igazam!?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám és keveset van el az ágyban vagy a járokában a játékaival, úgy 15 percet, van, hogy többet. Utána nyűgösködik, unatkozik, majd elkezd sírni, ha nem vesszük föl. Szerintem az alap, hogy nem hagyom ott sírni! A férjem meg most azt mondta, hogy hagyjam a szobájában, csukjam rá az ajtót és kész, mert az nem normális, hogy állandóan kézben van... Szerintem az a nem normális, amit mondott! Tuti nem hagynám semmi pénzért, megszakadnak a szívem, nem értek vele egyet, és mellesleg a sírásból csak nagyobb hiszti lenne, a hisztit meg már nem lehet megállítani. Azért sír, mert nem akar már egyedül lenni, föl kell venni, pont. Szerintem a legtöbb kismama ugyanúgy van vele, a babával foglalkozni kell, a házimunka vagy más megvár. Ugye igazam van???
2011. aug. 27. 14:06
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
70%
Mindenképp igazad van! A babákat nagyon fontos, hogy felvegyék! Azért mert ha nem, akkor a baba úgy 'lesz vele', hogy felesleges a világ felé fordulnia, panaszkodnia, nincs kire támaszkodnia, hiszen nem hallgatják meg! Ez be van bizonyítva, hogy azok a babák sokkal tüneményesebb emberek lesznek, kreatívabbak és társaságkedvelőek, akiket nem hagytak sírni!
2011. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Igazad van.

Én sosem hagytam sírni,bár nem is mondott olyat a párom,hogy csukjam rá az ajtót és kész.Lehet,hogy azért sír,mert van valami baja...

Lehet,hogyha hagyjátok sírni,akkor rájön,hogy hiba sír,úgysem foglalkozik vele senki és később sem sírna,amikor már tényleg valami komoly gondja lesz vagy csak jobban sírna,mert azt várja,hogy valaki felvegye végre.

Én régen sem hagytam sírni és most sem hagyom.

2011. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

A babának valóban nem kell mindig kézben lennie, de inger gazdag környezet kell neki.

Jól értem, hogy a saját szobájában van a járókában, ti meg közben valami más helyiségben?


Ott helyezzétek el, ahol zajlik az élet. Nappaliban/konyhában. Babahordozóban/hintában járókában, vagy a földön egy pléden.

Ha van mit nézegetni, akkor nem 15 percet bír egy 7 hónapos.

2011. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Megértem, hogy sajnálnád otthagyni, de erre is van megoldás. Ülj le te is hozzá, játsz vele, vedd a kezedbe a játékait és csinálj úgy mintha érdekes lenne, meg valami közös tevékenységet találj ki, de ne vedd fel. Majd lassan észreveszi, hogy milyen érdekes a világ, és utána magára hagyhatod a játékaival, hogy "felfedezze a világot".
2011. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%
A kettő közötti megoldás lenne jó:ne vedd fel,de játssz vele!!!igy fog megtanulni egyedül játszani,valoban nem jo ha felveszed mindig,abbol nem tanul,csak azt ha sír akkor felvesznek.
2011. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki másként gondolkodik a felvenni-nem felvenni kérdésről. Van, aki szerint elkényeztetés. Szerintem nem az. A babának vannak szükségletei, ilyen az evés, ivás és a társas szükséglet is. Én ilyenkor azt mondtam a férjemnek, hogy képzelje el, hogy egész nap az ágyban kell feküdnie, mert mondjuk eltört a lába, és ott van hagyva magára (könyv, Tv és egyéb nélkül), hogy "foglalja el magát". A babának sem szórakoztatóbb a falat nézni... Hidd el, a babának az a legjobb, ahogy te csinálod, hiszen mint anyuka érzed, mire van szüksége. Anno a sógornőm mesélte, hogy mikor anyukámékkal együtt laktak, ugyanezt mondták neki. A baba bent sírt a szobában, ő meg kint a konyhában. Máig bántja, pedig a lánya 13 éves... Szóval vedd fel bátran, úgyis olyan hamar felnőnek, és akkor már nem lesz alkalmad rá. :)
2011. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%

csapnám nyakon a férjemet ha nem menne be a babánkhoz!

eleve mit keres egy baba ébren a kiságyában és egyedül a szobában??? férjed mondjuk tv-zik a nappaliba, üljön le a földre, mellé terítsd a játszószőnyeget, játszani se kell a babával csak néha elé tenni 1-1 új játékot. ebbe azért igazán nem hal bele míg te főzöl mondjuk.


tényleg nem kell ölben lennie, de legyen veletek, ő egy kisbaba, nem lehet beakasztani a szekrénybe ha éppen unjuk :O


igazad van!

2011. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%
Én nem mindig vettem fel, ha sírt, viszont vittem magammal mindig oda, ahol dolgom volt.
2011. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Természetes,hogy nem hagyom sírni én sem!!!!! Igazad van,olvastasd el ezeket a cikkeket a férjeddel:

[link]

[link]

2011. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
60%

Ez tipikus férfi válasz.


Párom is ezt mondaná.

De ez egy egyszerü megoldás hagyuk had ordítson, mi meg heccelünk a nappaliban. Lefoglalni egy babát sokkal nagyobb munka mint sírni hagyni.


én sem hagyom az enyémet de apja simán hagyná.


amiröl a párod beszél majd a dackorszakban jön.

2011. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!