Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, akinek szintén riasztott...

Van, akinek szintén riasztott a légzésfigyelő? Mit tettetek?

Figyelt kérdés
Berohantunk rögtön a szobába, de arra már elhalgatott, és a babánk fel is ébredt, de rögtön visszaaludt. Nagyon megijedtem.Elvigyem orvoshoz? Nem feküdt közvetlenül rajta, de máskor sem szokott, és a használatin az is van, hogy nem kell a lapon feküdni.
2009. ápr. 18. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!A mienk eleinte többször is beriasztott és nem volt semmi gond.A babánk most három hónapos.Lehet,hogy eleinte mélyebben alszanak.Bár nem tudom,Te babád mekkora.Szerintem nincs gond,nyugodj meg.
2009. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nemtudom neked milyen légzésfigyelőd van,negünk Angel és volt már hogy riasztot.Amikor a légzésfigyelő nem érzékeli 5 mp ig a légzést sipol egyett,ha utána megint nem érzékeli akkor kezd el nagyon sipolni.Én csak ezeket az 1 sipolásokat halottam mindig.bementem a szobába és figyeltem a babát,olyan mélyen aludt,hogy szinte tényleg nem vett levegőt.megráztam,picit felébredt,és a légzésfigyelő sipolásai is megszüntek.Szóval tényleg jó hogy van ilyen figyelő.De nézd meg,hogy nem merül e le az elem,mert azt is igy tudja jelezni.Nemhiszem,hogy orvoshoz kéne vinned,de emlitsd meg a védőnőnek,és figyelj jol,hogy hogy alszik.

2009. ápr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Angel van, és nem csak pittyegett, hanem sípolt is kb.3 másodpercig;
2009. ápr. 18. 10:10
 4/6 A kérdező kommentje:
4 hónapos lesz vasárnap;
2009. ápr. 18. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is beriasztott egyszer az Angel,abba a pillanatba felkaptuk a babát,de nem láttuk hogy nem vett volna levegőt,vagy el lett volna lilulva vagy bármi,úgyhogy valószínűleg csak téves riasztás volt.El vittük orvoshoz,és mondta ő is hogy lehet csak bukott és vissza nyelte és addig nem vett levegőt vagy valami ilyesmi lehetett.Nem hiszem hogy baj lenne.
2009. ápr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezzel nem szabad viccelni. Lehet, hogy sok olyan valaszt kapsz, hogy tevesen riasztott, es tul erzekeny az Angelcare...de ki tudja ezt bebizonyitani? Az en fiam most lesz 6 honapos. Leirom velunk mi tortent. A mi legzesfigyelonk (Angelcare) is sokszor csipogott ejjel, mar a kezdetektol. Nem igazan torodtem vele en sem, mert masoktol hallottam h sokszor csipog, mert lemaszik rola, stb. (mondjuk ezt en eleve ketsegbe vonom, ugyanis a mienk olyan erzekeny h a lepteinket is eszleli, tehat ha bekapcsolom, es nincs a gyerek a szobaban, csak en jarkalok, azt is ugy veszi h mozgast erzekel az agyban), de tudom, hogy az unokaocsemnel is volt, h "csak" elfelejtett levegot venni, es mar a csipogasra felebredt, ezert hagytam en is, mondvan nem kell mindennel az orvoshoz rohanni...Nem tudom tudod-e, de a bolcsohalal kockazata 3-4 honapos kisfiuknal a legnagyobb. Barnabas majdnem 3 honapos volt, amikor egy delutan (nem is este, pedig este 10 es reggel 10 kozt a leggyakoribb) riasztott a gep, rendesen, nem csak csipogott. Gondolkodas nelkul rohantam a szobaba, szerencsere Barnusnak lathatolag nem volt baja. (en utana rosszul lettem) Felhivtam a Madarasz utcai Korhazat, es bevittem. Eloszor ok is szinte legyintettek, hogy aaah, Angelcare...azzal sok gyerek jon, nem megbizhato. Mindenesetre ott tartottak minket kivzsgalasra. Neurologus, vervetel, szemesz, ekg, es alvaslabor. Ugyanis okozhatja ezt egy egyszeru apnoe, ami nagyon jol kezelheto gyogyszerrel. Vagy okozhatja reflux, amikor visszajon a kajcsi, es azt nyeldekli vissza, ezert nem vesz levegot. A mi esetunkben ez volt a baj. A vizsgalatok soran nem mutattak ra bajra, az alvaslaborban is minden rendben volt. Az en beszamolom alapjan (sok bufi, bukas) viszont kapott ugynevezett suritot a gyerek, amivel elo kell etetnem, (1 mokkaskanal zsele, termeszetes szentjanosmagkenyer kivonatbol)es igy az anyatej nem lesz olyan hig a pocijaban, es nem jon vissza. Megemeltuk az agyat is 30 fokos szogben. Lass csodat: azota mindossze 2szer jelzett a gep, amikor sokat evett, viszont keves suritot adtam neki...riasztas nem volt. Elotte minden heten legalabb 2szer jelzett a gep.

En azt mondom, megeri a torturat. Ha nem mutatnak ki bajt, akkor megnyugszol, ha pedig csak ennyi, mint nalunk, konnyen orvosolhato. Bele sem merek gondolni, hogy azert, mert hittem mindenkinek, hogy aaa, csak a gep rossz, hagytam az egeszet. Nagyobb baj is lehetett volna. Tanulj az esetembol, es vidd el orvoshoz, es lehetoleg ne a haziorvoshoz. Ha kerdesed van a viszgalatokrol, keress meg priviben! Szivesen segitek. Es ne altasd hason.

2009. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!