Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már, hogy besípolt a...

Volt már, hogy besípolt a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
Még csak szerdán lesz egy hetes de már 2-szer csippant. Nagyon megijedtem először egyet csippant a 2. alkalommal már 2.
2011. okt. 18. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első pár hétben nekünk is beriasztott párszor, fejvesztve rohantam be olyankor a gyerekszobába. Szerencsére nem volt baj, a sípolás hangjára valamennyire felriadt ő is és beindult a légzése. Volt olyan is, hogy pont mellette álltam és beriasztott, de akkor láttam, hogy valahogy az ujjszopizása miatt nem érzékelte a műszer a levegővételeit.


Ijesztő nagyon, de az esetek nagy részében nincs baj, légzésfigyelő nélkül nem is tudnánk róla, hogy 15 másodperc után jön csak a következő levegővétele néha. Ha viszont nagyon sokszor előfordul, konzultálj a gyerekorvossal, érdemes -e kivizsgálásra elmenni.


És nem árt, ha utánanézel, mit kell tenni olyan esetben, ha ne adj Isten leáll a légzés. (Nem ijesztgetésből mondom, de biztonságot ad, ha tudod a teendőket, mert egy ilyen helyzetben alapból hajlamos az ember bepánikolni.)

2011. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is elég sokszor volt, hogy csippant egyet. Ugrottunk rögtön, láttuk, hogy lélegzik csak nagyon mély levegőt vett és ezért nem érzékelte a légzésfigyelő, hogy lélegzik. Aztán egyszer beriasztott rendesen. Hát azt a pár percet nem kívánom senkinek. Egy másodperc töredéke alatt ott voltunk az mellette és rázogattuk, hogy keljen fel de nem reagált semmire. Kikapta az apja a kiságyból én meg befogtam az orrát és levegőt fújtam a szájába. Ezt megtettük kétszer aztán felsírt. Szerencsére azóta is rendben van minden.

Amikor megszületett utánanéztem mit kell ilyenkor csinálni, mondhatni bemagoltam. Viszont azt mondtam, hogy ha történik valami biztos nem lesz lélekjelenlétem tenni akármit is. De akkor abban a pár percben volt és nem estem pánikba csak utána (de akkor nagyon).

2011. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk elég sűrűn csippant, igen és riasztott is sajnos néhányszor :-( Mondanom se kell, hogy megállt bennem az ütő! De soha nem volt semmi baja, el se mozdult a baba , ott feküdt ahova tettem, szóval fogalmam nincs mi okozta. Egy idő után megszűntek ezek a riasztások, de tényleg borzalmasan ijesztő.
2011. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!