Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeret furdalásom van....

Lelkiismeret furdalásom van. Tűzijáték ügyben. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Tegnap tűzijátékon voltunk 13 hós fiammal.Nagyon megijedt,sírt sokáig.Alig tudtuk megnyugtatni.Pedig voltak vele egykorúak,kisebbek is,nem sírtak.Okozhat ez valamiféle gondot nála,hogy ennyire megijedt?Azóta is emésztem magam,hogy kárt volt vele kimenni:(
2011. aug. 28. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
se gyerekkel, se gyerek nélkül nem mennék ki tüzijátékra. nagyobb hátrányai is vannak, minthogy megijeszti a kisgyereket.
2011. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
amúgy biztos ki fogja heverni
2011. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb biztos kiheveri. Lehet ijedősebb, félősebb lesz egy ideig. Itt írják, hogy még több évesen sem viszik ki. Hmmm.
2011. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Semmi baja nem lesz. Első amúgy szerinted miért olyan ördögtől való a tüzijáték?
2011. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
utolsó: azt azért nem mondanám, hogy ördögtől való, de ha valóban érdekel, olvass utána (bocs de ez túl hosszú lenne és nem akarok ide másolgatni oldalakat), de amúgy a csillagos eget bámulni egy felhőtlen nyári éjszakán sem smafu ám! ;)
2011. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is kb. 1 éves volt anno, amikor kivittük a tüzijátékra. (most 12 éves, tehát még él:)) Bizony, nekem is rá kellett jönnöm, hogy túl korai volt. Ő neme sírt ugyan, de olyan szorosan és reszketve még soha nem bújt hozzám, mint akkor! Nem tesz jót a kicsi babáknak, gyerekeknek a tüzijáték, mert nagyon hangos és ijesztő, ráadásul balesetveszélyes is! Most már tudom, de akkor azt hittem, hogy ámulni és gyönyörködni fog...hát nagyon nem. Ne félj, semmiféle maradandó károsodása nem lesz ennek ellenére! Ne is hibáztasd magad, biztos vagyok benne, hogy ha tudtad volna, hogy ez lesz, eszedbe sem jutott volna kivinni! Nagyon rövid időn belül elfelejti az egészet, hidd el!

Még valami, hogy megnyugodj: a most 12 éves lányom totál vérig volt sértődve, hogy aug. 20-án nem tudtunk elmenni megnézni, mert a 7 hós öccsét eszembe sem volt kivinni! A mai napig imádja a tüzijátékot, szóval nem lett életre szóló károsodása!:))

2011. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14:07 ismét. Tapasztalatom szerint 5-6 évesen élvezik leghamarabb a kicsik a tüzijátékot, van aki még később, de ekkor is még tisztes távolból!
2011. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Még mindíg nem értem miért lenne káros. Nem linkelnél legalább olyan oldalt ahol erről írnak? Az én lányom 9 hónaposan volt kint először, most megint. Mindkétszer tátott szájjal nézte, sőt mos tapsolt és közölte hangosan is hogy tetszik, és szereti. Minden gyerek más. Ja és pont alatta álltunk, úgyhogy nekem sem volt semmi a látvány.
2011. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

a lányom egy éves múlt. két hete a Balatonon szájtátva bámulta a tüzijátékot. igaz befogtuk a fülét. egyik füle az arcomnál volt, odanyomva szorosan, a másik fülére meg odatettem a kezemet és az apja is rászorította a tenyerét az én kezemre. Meredten nézte, csodálkozva, és nem sírt, nem ijedt meg.

volt nagyobb gyerek aki sírt, de gondolom a hang miatt, igaz azoknak nem volt befogva a füle.


ne aggódj kiheveri a kicsid, ő is bíztos a hang miatt ijedt meg. mint látszik, minden baba más.

2011. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Na most megnéztem. Őszintén szólva a levegő munkacsoport számomra nem igazán objektív véleménynyilvánításáról híres. A férjem vegyészmérnök. Ha valóban káros lenne, nem hiszem hogy kiengedett volna minket. Mindenhol vannak káros anyagok. Az élelmiszerekben és a kipufogógázban és minden egyébben. Ami a tüzijátéknál keletkezik, és el is jut azokhoz akik nézik, az olyan minimális, hogy nem okozhat gondot. Ez pedig újabb példa a pánikkeltésre. Kell valami a népnek amin csámcsoghat minden éven. Addig sem foglalkozik a lényeges dolgokkal.
2011. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!