Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem vagyok rossz anya?...

Ugye nem vagyok rossz anya? Néha olyan lelkiismeret furdalásom van.

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos a kisfiam, első baba.Már egyre többet van fent, és igyekszem minden ébren töltött időt aktívan kihasználni, játszom vele, puszilgatom, éneklek, bábozok...De pl ma is hívott az egyik barátnőm, akivel már tök rég beszéltem, pont ébren volt kisfiam, és így is beszélgettem vagy negyed órát:(

Persze ő jól elvolt, nézegette a kezét, lábát, játékait, csak utána olyan lelkiismeret furdalásom volt, hogy miért nem vele foglalkoztam...Mondjuk a védőnő mondta, hogy nem baj, ha játszik, elvan egyedül is, ha nézelődik akkor az is jó, mert azt is meg kell tanulnia, hogy egyedül játszik...de mégis nekem olyan rossz érzés volt.Amúgy meg néha azért nehéz azt a fél órát vagy órát aktívan kitölteni vele, mert ugye még azért nem lehet olyan intenzíven játszani...jaj csak olyan érzésem van, hogy nem foglalkozok vele eleget...mindent meg szeretnék tenn, hogy az jó legyen neki!


2011. jan. 27. 11:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azzal többet teszel Neki, ha hagyod néha egyedül is. Olvastam, hogy azok a gyerekek okosabbak lesznek, akik tudnak egyedül is játszani. Nekünk ebben a korban úgy kezdődött a nao, hogy a reggeli ébredés után elvolt 1/2-1 órát az ágyában. Ment Neki zene, vagy körforgó, és nézegette a a falon lévő képeket. Nagyon szerette.

Szerintem nyugidtan beszélgess, mikor fent van, ettől nem leszel rossz anya.

2011. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy rossz anya!

Inkább nagyon is következetes vagy, hiszen már most érezteted a babáddal, hogy milyen nagyszerűen fel tudja magát találni egyedül is.Ne legyen lelkifurkád, elvégre nem a gyerek rovására beszélgetsz a barátnőddel.

2011. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus első gyerekes kérdés:) Dehogy vagy ettől rossz anya! Ahhoz, hogy jó anya legyél, időnként magadra is kell időt szánnod. Mindegy milyen formában, de nem lehetsz a baba rabszolgája. Amúgy neki is szüksége van arra, hogy néha önállóan lefoglalja magát. Gondolj bele, milyen gyerek válna belőle, ha minden ébren töltött percében szórakoztatod. A többedik csemeténél már fel sem merül ez a kérdés, örülsz, ha néha elvan magában.

Egy 5. babáját váró anyuka

2011. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Ugye most ez csak egy önbizalmadat erősíteni kívánkozó kérdés volt? Negyedórát nem foglalkoztál vele és akkor mi van? Nem fog kárt szenvedni a fejlődésben, az nagyobb gond lett volna, hogy amíg beszélgetsz ő ordít az ágyban, de ha jól elvan magának, akkor nem kell erőltetni a mindenáron kihasználom ébrenlétének minden perceit csak hogy ne unatkozzon a gyerek. Ha ezzel ekkora lelkiismeret furdalásod támad mi lesz később, mikor bölcsibe, oviba hagyod 8 órára a gyereket?
2011. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell folyamatosan szórakoztatni egy ilyen pici babát, ugyanis akkor később sem fog tudni mit kezdeni magával társaság nélkül.

Én hagytam egyedül is felfedezni a világot, most 1,5 éves és nagyon jól eljátszik egyedül is, aminek én nagyon örülök, szerintem ebből legalább annyit tanul mint a közös programokból. Ráadásul nekem is van időm mindenre mellette.

2011. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval! Szükségük van rá, hogy néha egyedül is játszanak! Kislányom 10 hónapos, és naponta 1-1 1/2 órát játszik egyedül, és nagyon jól elvan! Én addig eszem, teszem a dolgom, és kicsit még netezek, olvasgatok is! Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod! Jó anya vagy, csak éppen neked is kell egy picike lazi, a babának is kell egy pici önálló játék! :)


Jó babázást!

2011. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
nekem most 3 hónapos a kisfiam. tök jó hogy ennyit foglalkozol vele, de azért okosan ne legyen lelkiismeret furdalásod mert néha kötelező lenne egyedül hagyni őket 10 percekre az a baj, hogy most még cuki, hogy minden ébrentöltött órát együtt töltünk de késöbb egy perced sem lesz. barátnőm is végig a babával volt minden percben most 10 hónapos a kicsi és üvölt, ha elmozdul mellőle mesélte, h még wc-re is alig tud kimenni, a kajáját a manókának kész kálvária elkészíteni. úgyhogy ne aggódj fordíts egy kis időt magadra ezzel hosszútávon magadnak és a manókádnak is csak jót teszel.
2011. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne butáskodj, attől még nem vagy rossz anya, hogy a barátnőddel beszélgetsz telefonon, hiszen közben persze szemmel tartottad a picurt. Én tudom, hogy sok első gyermekes anyuka igy éli ezt meg, hogy csak a gyermeknek kell szentelnie magát, de hidd el, muszáj egy kicsit magaddal is foglalkoznod. Ettől még nem szenved hátrányt a pici. Hisz ő is jobban fogja magát érezni, ha te jól érzed magad, mert éppen kikapcsolódtál, és feldobott, hogy beszélgettél egy kicsit a barátnőddel. És csak egy jó tanács: Ne hanyagold el a férjedet sem! És itt nem csaka szexre gondolok. Beszélgess vele néhá másról is mint a gyermekről. És ha megtehetitek, néha-néha szervezzetek kettesben elfoglaltságot.
2011. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12.00-ra hallgass, ne szórakoztasd állandóan a babát.
2011. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
ha nem szoktatod hozzá,hogy egyedül is ellegyen,akkor később ezt nagyon meg fogod bánni.Semmit sem tudsz tőle majd csinálni,mindig a sarkodban lesz.Én elhatároztam,hogy a fiam nem lesz ölbebaba,és nem is lett az.Foglalkozok vele,amennyit kell,de arra is tanítom,hogy feltalálja magát,amíg nekem dolgom van.Így nyugodtan tudok főzni,takarítani,mert addig játszik egyedül is.
2011. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!