Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 1,5 éves...

Miért csinálja ezt a 1,5 éves kisfiam, hogy napközben is többször kéri a tápszert?

Figyelt kérdés
Félek, már leszokik a szilárd ételekről, mutogat, mondja, hogy tápszert kér és más ételt sokszor nem fogad el. Sír, ha nem adok neki. Már 16 foga van régóta. Annyira válogatós is és keveseket is eszik egyébként. Sokszor csak pár falat ételt fogad el és persze a tápszert kéri.
2011. aug. 28. 11:53
 1/5 anonim válasza:
Tudom hogy nagyon nehéz, de akkor ne adj neki tápszert. Próbáld átszoktatni a rendes ételre. Hagyd sírni, lehet úgy tűnik ez kegyetlen dolog stb.. de máshogy nem tanulja meg neki ha engedsz. Ha éhes lesz meg fogja enni azt is. Esetleg főzelék?
2011. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, van-e valakinek esetleg saját tapasztalata. Régen meg nem volt oda a tápszerért, most meg imádja.
2011. aug. 28. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem minden új fogánál ezt csinálta. Kizárólag a foga miatt volt. Amikor fájt akkor semmi más nem kellett. Hetekn át szinte csak azon élt/él. Most 2.5 éves, ez 1.5 éves kora óta tart. Mikor kijön a fog utána újra eszik szépen, rengeteget, bepótol mindent, de addig csak iszik. Én nem korlátozom.
2011. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam már kukucskálni hátul a rágófogait, de semmi nem látszik még neki. Én is gondoltam a fogára is, hogy a többi is hamar kinőtt. Nem tudok igazán mire gondolni. Csak eszembe szokott jutni az a dok.film, ahol még iskolásan is csak tápszer evett a gyerek, legalább 10 üveggel egy nap.
2011. aug. 28. 13:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a meleg miatt van, nem kívánja a főtt ételt, ez meg még egy kicsit oltja is a szomját. Úgyhogy szerintem nyugodtan adhatod neki, majd visszaszokik. De próbáld napközben többször kínálni vízzel és rendes kajával. Ha hűvösebb időben is ezt csinálja, akkor viszont ne adj neki tápszert, kínáld sokszor ennivalóval, és előbb-utóbb enni fog.
2011. aug. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!