Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden anya /és apa/ elfogult...

Minden anya /és apa/ elfogult a babájával? Többi lent.

Figyelt kérdés
Értem ezen, hogy akkor is szépnek és okosnak látjuk a babánkat, ha nem az? Pl. kövér, nagy a feje, bamba, de nekünk akkor is Ő a legszebb? Lehet mindegy is hiszen bármilyen én imádom.
2011. aug. 29. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Elég baj,ha kritika nélkül imádja valaki a babáját. Természetes,hogy neki Ő a legszebb,de azért nem árt figyelni,hogy megfelelően fejlődik-e? Nem szabad elkényeztetni,ha valami baj van a fejlődésével, tenni ellene. Csak akkor lesz később is Ő a legjobb és a legszebb.
2011. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem általában igen, de ugyanez igaz a rokonokra is, hogy nekik is mindig a saját közeli hozzátartozóik a legszebbek. pl. gyerek, unoka. Az megint más dolog, hogy vannak olyanok akik megdicsérik a másik gyermekét.

Egyébként még nincs gyerekem, csak ezt vettem észre a környezetemben.

2011. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Értelmi fejlődésre igaz amit első írt, de szerintem külsőre mindenki szépnek látja a sajátját, akkor is ha csúnyácska.


Ehhez elég bizonyíték, hogy itt a babás topikban kismilliószor olvastam már, hogy "nekem van a legszebb/legokosabb kispasim/kishercegnőm" ...ez már eleve sántít, mert ennyi legszebb nem lehet :)

2011. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Én ugyan nem vagyok elfogult, de valóban gyönyörű a kislányunk, és ismerőseink is ezt mondják, hogy valóban egyedien szép angyalarcú, szőke, kék szemű. :)
2011. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krisztivan ***** válasza:
100%
Természetesen az én fiam a legszebb a világon!De azért azt is látom hogy a füle picit eláll és az álla is mintha egy kis alma lenne.Szerintem azért mindenki tudja hogy mi a "hátránya"a gyerekének.Tudni kell mert ha segíteni kell neki bármiben(kinézet,tanulás) akkor nem hangoztathatom hogy így vagy szép,így vagy okos hiszen szerintem akkor nem kap segítséget.
2011. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Senki sem elfogult, hanem mindenkinek szimplán csodaszép a gyereke :))))
2011. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi azt szoktuk mondani a férjemmel, hogy a mi lányunk a legcukibb. Szép, aranyos, okos, de nem mondanám, hogy nincs nála szebb, okosabb. Látjuk mi is, hogy mi az, ami pl. nem annyira szép rajta. Láttam már tőle szebb babákat is, de nekünk akkor is ő tetszik legjobban. :-)
2011. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amíg nem volt gyerekem, annyira akartam, hogy szép gyerekem legyen. Aztán megszületett és nem szépnek, hanem a legimádnivalóbbnak láttam. Aztán 4 hónaposan gyönyörű lett, aztán most kis pufók, tehát nem gondolom, hogy nincs rajta fölösleg, ami nélkül szebb lenne.

De őt tetszik nekem a legjobban, mert imádom minden kicsi részecskéjét.

És mivel 1 éves, még nem gondolkozom, hogy hogyan fogasszam le, de tudom, h sportolnia kell majd és nagyon örülök, hogy szereti a gyümölcsöt, zöldséget, próbálok odafigyelni, hogy önmagában szeresse ezeket az egészséges táplálékokat.

2011. aug. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem csak a szülők tudnak elfogultak lenni. Én megismertem a páromat, akinek akkor volt egy 6 hónapos unokahúga. Hát nagyon kis csúnyának láttam akkor, de az idő múlásával egyre szebbnek láttam. Ma már (2 év után) azt mondom, hogy gyönyörű kislány, pedig a környezetemben, akiknek mutatom még mindig azt mondják, hogy nem a világ legszebb gyereke.:)

De velem például édesanyám sosem volt elfogult. Mindig azt mondta, hogy szép vagyok, de számtalanszor rávilágított a hibáimra, amiken tudtam javítani. Tény és való, hogy ennek köszönhetően mára rengeteget fejlődtem megjelenésre, de azért az más dolog, hogy az önbizalmam a béka segge alatt van.:( Pedig édesanyám nagyon szeret és én is imádom, de úgy gondolom, hogy ezt nem biztos, hogy így kellett volna csinálnia.

2011. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó persze gyönyörűnek látom a gyerekeimet, de annyira elfogultnak nem érzem magam.

és mindig ledöbbent, például váladékozott a szeme és nem volt már a mi orvosunk, és elküldtem anyukámmal a délutáni orvos rendelésére. Gondoltam, hogy el fogja zavarni őket vagy megjegyzést tesz. és anyukám mondta teljesen el volt ájulva a doki, egy ilyen gyönyörű gyereket, hogyne nézne meg és áradozott róla.. általában egyébként gyerekorvosok vannak legjobban elájulva tőlük.

És mentünk a kórházi télapó műsorra, ahol rengeteg gyerek volt ,és az asztalnál ott ültek az orvosok, és a műsor közepén odajött a főorvos, hogy meg kell simogatnia ezt a gyereket, mert annyira szép.

Én nem látom őket különlegesnek. De egyébként én sok mindennel így vagyok velük kapcsolatban. De próbálom elkerülni a helyzetet, hogy a béka segge alá ültessem az önbizalmukat.

2011. aug. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!