Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemények a bébikompról?...

Vélemények a bébikompról? Vegyek vagy ne?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos,szépen ül és kúszik.Azaz tette ezt a hónap közepéig, mert onnantól 8 napig anyukáméknál voltunk és ott rájött, hogy állni akar, sőt lépeget is, ha fogjuk a kezét.Nem erőltetem, ő akarja csinálni.Viszont ha leteszem mászni, akkor maximum hátrafelé jön össze a dolog és 5 perc után üvölt.

Egyszerűen nem akarja csinálni, jobban élvezi a lépegetést.Bár az én derekam kevésbé :)

Alapjáraton nem akartam kompot neki, az ortopédus sem javasolta.

Ti mit gondoltok?Ellavírozna benne?Érdemes egyáltalán?Vagy hagyjam a csudába?


2011. aug. 29. 16:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Hát ha mindenképpen levert falakat, éleket, bútorokat akarsz, akkor mindenképp!:)
2011. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 10 hós volt mikor vettünk neki kompot,mert már nem bírtam hogy ha nem sétálok vele akkor csak nyüglődik hisztizik...Nagyon jól elvolt benne..ha valami kellett neki nem hisztizett hogy nem éri el hanem elgurult érte.Én nem bántam meg hogy vettem neki annó..

most 2,5 éves és semmi baja nem lett a gerincének tőle..

Mondjuk a falak bánták az igaz,de apa festő,,hamar megoldotta :D

2011. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem védőnő is azt mondta és olvastam is kicsit utána, hogy inkább káros mint jó. Anyukáknak szuper kényelmes ha betehetik a gyereket amíg mosogatnak, de egészségtelen a gyereknek.

Ugyanis olyan izmokat hagy elpuhulni amik a járásban és egyebekben hasznos lenne ha fejlődnének. Ül benne a gyerek, hajtja magát, de más izomcsoportokat használ mint amire szüksége lesz a normális előrejutásban, komp nélkül, akár mászás vagy járás az.

2011. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Új kutatások szerint káros a bébikomp, nem erősödik meg a lábfeje, talpa, mert csak lábujjhegyen jár. Mozgékony gyerek rabságban érzi magát és felborul vele!


Chiccho járássegítőt ajánlom, kedves dallamokat jászik, ha elindul vele a baba! 2 hét alatt megtanult járni vele a lányom.

2011. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Hát a frissen festett falakra nem gondoltam :D

Köszönöm és még várok további válaszokat! :)

2011. aug. 29. 17:02
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

De ha már a baba áll magától,kapaszkodva,akkor a kompot is arra fogja használni,hogy ne essen el.Ergo támaszkodik és nem ül!!A lányom se ült benne,hanem felállt és ment vele.Csak egy úgy mondd biztonságot adott neki,

hogy az támasztja és nem esett el..Leülni csak akkor ült ha talált valami játékot ami kicsit lefoglalta!


2,5 éves kislány anyukája ismét!

2011. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%
Az én kislányomnak volt.1 éves korára szépen el is indult.És semmilyen káros hatása nem lett.Régen is volt bébikomp,akkor nem volt káros?
2011. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%

Jajj, hagyjuk már a régen is volt dumát......régen elég sok minden volt, ami nem kellett volna hogy legyen. A tudomány ELŐRE fejlődik, olyan dolgokat derít ki, amit régen még sajnos nem tudtak kideríteni, ez nem jó dolog!


Régen rákötözték a gyereket a bilire, így már egy éves korukra oda pisiltek. Jó volt?

Régen 3 hónaposan kolbászt adtak a gyereknek hogy szopogassa a családi vacsi alatt. Jó volt?

Régen nem volt babaülés a kocsiban, mert még NEM TALÁLTÁK FEL.

Régen nem volt ellenszere a babkori ekcémának, mert még NEM TUDTÁK MI AZ.

Régen sok volt a bölcsőhalál, mert NEM TUDTÁK AZ OKÁT. (ma sem, de legalább már van bébiőr!)


Nem ajánlott régi dolgokkal példálózni mert régen nem tartott még itt a világ.

2011. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

figyelj, a te babádnak arra lenne szüksége, hogy mászásra ösztönözd mert egy baromi fontos mozgásforma. nem szabadna megfognod a kezét! hisztizik, hisztizik de segíteni nem szabad.


ha veszel egy kompot akkor erősíted a mászás kihagyását.


de hagy kérdezzek ha nem haragszol, ha egyszer az orvosotok azt mondta, hogy nem ajánlja akkor te tényleg felül mernéd bírálni? :O mint laikus, hozzá nem értő?

egy olyan szakember nincs aki ajánlaná, nem is értem ezek után miért kísérleteznek anyák a saját babájukon de persze a te döntésed, tényleg nem bántani akrlak csak mindig meglep

2011. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:09


Az lehet hogy nem tartott itt a világ,de hidd el nem a bébikomptól lesz gerincferdülése a gyerekednek....

nekem is volt és semmi baja a gerincemnek és a lányomnak sem...Viszont majd amikor iskolába megy és viszi azt a sok hülye könyvet..amikor a táskája nehezebb lesz mint maga a gyerek...nah majd akkor..

Semmi baja nem lesz a babának,ha már tud állni és belerakják a kompba..


Igen most már más világ van és a technikának köszönhetően találnak ki ennyi felesleges hülye dolgot!!


2,5 éves kislány anyukája ismét!

2011. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!