Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kislányom hipotóniás?

9 hónapos kislányom hipotóniás?

Figyelt kérdés

Ikertestvére már ül, sőt két napja fel is állt.

A kislányom:

- hasal, szépen tartja a fejét

- kúszik

- térdel

- pár lépést mászik

Viszont:

- két hete próbál felülni, de sokszor kicsúszik a lába a hasa alól

- amikor sikerül felülnie, akkor is csak nagyon támaszkodva pici ideig

- hihetetlen hajlékony mindene...

Mi a véleményetek hipotóniás babás anyukák?


2011. aug. 30. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem az.

Legjobb emlékeim szerint, a felülés a legutolsó mozgásforma. Vagy feláll és úgy engedi vissza magát vagy mászásból löki fel magát ülésbe. De előbb mászik, feláll, mint felül.

Egyébként ha felülteted megül magától?


Ha hipotón lenne, már a korábbi mozgásformák is megkéstek volna.


De egész pontosat orvos tudna mondani, ő néz izomtónust és ő tudja. De sem az hogy nem tud még felülni, sem az, hogy az ikertestvére igen, nem mutatja ezt.

2011. aug. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 9 hónapos lesz a napokban és ugyan ezeket csinálja mint a lányod.Szerintem semmi baj nincs ezzel nincs lekésve semmiről:)
2011. aug. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha a hónaljánál fogva fogom meg és ültetem le, akkor ül egy percig, de úgy, hogy a lábai között előre hajol és támaszkodik. Aztán eldől.

Ha a kezeinél fogva felültetem, akkor a nyakát is tartja és egyenesen ül, persze fogom a kezét végig.

Amúgy így visszagondolva mindent később kezdett el csinálni a testvérénél.

Pld az alvásnál sem fordította a fejét, egyik oldalra már szinte lapos volt, én fordítgattam neki egyik oldalról a másikra. Se orvos, se védőnő nem mondta, hogy ez nagy baj.

Később kúszott, később térdelt, és pár napja mászik egy két képést.

Ami a furcsa, hogy egy orvosos oldalon ugyanezeket a tüneteket leírtam, és azt írta a gyerekneurológus, hogy hipotóniás.

De nem értem, mert 4 és 5 hónapos korukban voltunk pető intézetes konduktornál a fiammal, és ha már ott voltunk, a lányzót is megvizsgálta és azt mondta, teljesen egészségesen fejlődik. 5 hónaposan nem volt még hipotóniás?

2011. aug. 30. 07:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi baja, csupán később kezdi ezeket a mozgásokat. Én nem erőltetném, nem jó neki, mivel azért nem csinálja, mert még nem elég erős, fejlett hozzá az izomzata!!! De ahogy írtad, idővel ő is mindent csinál!!! Ha nem vagy nyugodt, inkább keress fel újra egy konduktort, ne Te teszteld a babádat.

Nálunk a háta volt hipotón kicsit és a kezét csavarta furán, ha oldalra nyúlt, kicsit kifliben feküdt, kicsit máshogy fordult meg. Most 1,5 éves és úgy pattog, mint a nikkel bolha, mindent korábban csinált, mint a nagy átlag, talán magától is renbe jött volna. De én is inkább megmutattam és 3 hónapig kezelte a gyógytornász, engem megnyugtatott. Attól is féltem, nehogy a kúszás-mászás kimaradjon. De mivel a háta gyenge volt, elég sokára ült csak fel és sokáig kúszott.

2011. aug. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hypoton.Valószínűleg arról van szó, hogy ő kislány, és gyengébb az izomzata.De ez normális.Ha próbál mászni, az nagyon jó.Az a lényeg, hogy önmagához képest fejlődjön.Nem szabad másik gyerekkel összehasonlítani, mert minden gyerek máshogy fejlődik, még az ikrek is.
2011. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy hypoton akkor észre vették volna korában!Annak vannak észrevehető jelei,egyszerűen Ő csak később csinálja ugyanazokat a dolgokat amit a testvére.De nincs elkésve semmiről,ne aggódj!
2011. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató szavakat.

Ma egész délelőtt tornáztunk. (kezét fogva húztamülésbe) most már nem kell hozni, tolja fel magát és ma először szépen ült, kapaszkodás nélkül egy pár perceig.

Mintha az kellett volna hozzá, hogy én kiboruljak...

2011. aug. 30. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!