Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan azt állítják és mondják...

Sokan azt állítják és mondják nekem hogy ha szilárd ételt eszik a baba ebédre, kell e utána még tápot adni? Anyum már kiabál velem hogy nemfejlodik a baba mert nemadok neki ebéd után tápszert.

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 12:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
az a probléma hogy oszerinte más baba helyesebb meg nagyobb és dundibb. az enyém meg alacsonyka. de az anyosom meg a férjem is ilyen tipusok. sajnos az anyosom már elhunyt 3 éve. anyum még azt is mondta hogy a doki majd elkuld mindenfele hogy nagyobb legyen. meghogy mi fogunk kikapni azért ha a baba nemfog most annyit hízni. higyjétek el, már totál kivagyok idegileg. légyszi írjatok
2011. aug. 30. 13:55
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a babám 3 hónapos kora óta tápszeres, most 12,5 hónapos. Soha nem adtam neki az ebéd-uzsonna után tápszert! Úgy osztottam be, hogy ebéd amennyit kért és utána először gyömölcs. Aztán amikor nagyobb lett, akkor az ebédhez kis krémtúró, joghurt, tehát inkább könnyű tejtermékek és a gyümölcs az uzsonna lett gyakorlatilag, vagy tejpép és gyümölcs. Ha anyukád jobban belegondol nagy butaság is lenne ebéd után még a nagyon-nagyon tápláló tápszerrel is lenyomni a babád gyomrát, borzasztóan tömény lenne neki úgy az ebéd! A hízása pedig teljesen normális, szépen fejlődik a kisbabád.
2011. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
először is ne engedd, hogy kiabáljon veled!!!Te vagy a baba édesanyja, Ö pedig (csak) a nagyija. Az én lányom 6 hós. Az elmúlt két hónapban 450-450 grammot hízott összesen. A doki és a védőnő is elégedett vele. Most 6,5kiló a lányom láthatóan jó húsban van:-)Szóval ne aggódj, 1-1,5 kg hízás nagyon jó!!!!! Nem fognak titeket sehova küldeni kivizsgálásra!!!! És ahogy írták már, ha jó a kedve, van kaki és pisi, akkor MINDEN rendben!!! Bízz magadban és az anyai ösztöneidben. Kérlek, ne engedd az anyukádnak, hogy kikészítsen, még akkor sem ha szereted őt. Mindennek van határa...
2011. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"más baba helyesebb,nagyobb meg dundibb"szent ég mit szólna a lányomhoz?17 hós és még nincs 9 kg:D

Milyen nagymama az ilyen?Sajnállak,ne is foglalkozz vele:S

2011. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire beléd ültette az aggódást, akkor vidd el tanácsadásra a gyerekorvoshoz, mondd el, mit mond anyukád és kérdezd meg, neki mi a véleménye erről. Meglátod, ki fog nevetni, és akkor végre fellélegezhetsz és letromfolhatod anyukádat, végtére is az orvossal ő sem vitatkozhat. Ha az én családom jön mindenfélével, én mindig szakemberekre hivatkozok. Arra nem tudnak mit mondani.
2011. aug. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
vidd magaddal anyukádat tanácsadásra vagy a gyerekorvoshoz, hátha az majd észhez téríti :) te jó ég, borzasztó lehet, hogy beleokoskodik, ne hagyd magad, mindent jól csinálsz!
2011. aug. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
ne gondold hogy nemszolna rá semmit amit a doki mond.Sokszor mondom az anyumnak hogy én jártam terhestanfolyamra még korházban is nagyon jol felvilágosítottak mindenrol, amit a babákrol tudnom kell. o meg a kedvenc keresztanyám mindig azt mondják hogy ok, mármint az orvosok nemértenek semmihez, nehallgassak rájuk.
2011. aug. 31. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!