Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen összezavarnak!? Hogy...

Teljesen összezavarnak!? Hogy csináljam a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

A kislányom öt hónapos.Nagyon fejlett,a doki szerint is kb.6-6,5 hónapos baba szintjén van.Az édesanyám aki 4 gyereket felnevelt,az anyósom is azt mondja nyugodtan kezdjem el a hozzátáplálást,mivel már látszik a lányomon hogy igényli.Próbaként kapott barackot,szilvát,répát...stb.nagyon ízlett neki minden,sírt amikor elfogyott,és nem kapott többet.(nem akartam sokat adni elsőre.)

Erre most volt kint a védőnőnk,és lecseszett,hogy miért akarom ezt az egészet,amikor a baba elvan még a szoptatással a 7.-8. hónapig.Hiába mondtam neki hogy én viszont úgy érzem hogy este már kevés neki a tejem,akkor is csak vitte a magáét.Most akkor kire hallgassak?Az anyukáinkra,akik ugye tapasztaltak,vagy a védőnőnek,akiknek ugyan még nincs gyereke,de ezt tanulta.

Szerintetek?

Első gyerkőcös anyuka


2011. aug. 31. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a védőnőddel értek egyet: hozzátáplálás 6 hónapos kortól.


Anyáink 2-3 hósan elkezdték a hozzátáplálást.

2011. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nézd, az eső hsz.nak is igaza van, mert alapjáraton én is a "későbbi" hozzátáplálást írnám; de elsősorban az "ösztöneidre" hallgass! Ha ízlik a babádnak, nem görcsöl tőle, akkor adhatod. De ne estére.Tízóraira vagy uzsira.
2011. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Ha úgy érzed, hogy igényel a szoptatáson kívül már mást is, nyugodtan adj neki. Hivatalosan 6. hónaposan kéne megkezdeni a hozzátáplálást, de van olyan baba, aki előbb, van aki később érik meg rá, ezt a 6 hónapot szerintem nem kell úgy értelmezni, hogy napra pontosan. A fiamat én 4 és fél hónapos korától tápláltam hozzá, mert igényelte, és így is 13 hónapos koráig szoptattam, semmi baja nem lett tőle, de mivel a védőnőnk hasonló mentalitású, mint a tiéd, ő úgy tudta, hogy 6 hónapos kora előtt csak anyatejet kapott.
2011. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A baba tudja legjobban, mi jó neki, mire van szüksége. Ha szereti, akkor add neki bátran.
2011. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor a babám jelzéseit követve, óvatosan elkezdem.Estére mit javasoltok?Mostanában felkel éjszaka 4 óránként,mert éhes.ezelőtt átaludta az éjszakákat,de akkor még jól lakott az utolsó szopinál...
2011. aug. 31. 14:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


lejjebb a "meddig elég az anyatej" füzet a hozzátáplálásról szól, erről is van benne szó.

2011. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha igényli, szereti, elfogadja, akkor folytatnám a hozzátáplálást. Estére próbáld meg a tejpépet, utána még szopizhat. A pépet is fokozatosan vezesd be.
2011. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
szia! Nekem 4 gyerkőcöm van a legkisebb most 5 hónapos.mindegyik gyerekemmel elkezdtem kóstoltatni 5 hónaposan és izlett is nekik,de mindemellett mindegyiket 1 éves kora után is szoptattam.a most kicsi fiamat sajnos már 2 hónapos kora ota nem tudom szoptatni próbálgatjuk neki a kanalas ételeket de nem nagyon fogadja el.tehát a baba ugyis eldönti hogy szeretne e és elég fejlett e az új izekhez vagy sem.a fejletségén is sok múlik az Én kisfiam 5 hónaposan már a 6 hónaposoknak való tápszert kapja pl mert a másik gyengusz volt neki.szerintem nyugodtan kostoltasd az uj izeket Vele ha még kicsi lenne hozzá azt ugyis észrevennéd .:)
2011. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Miből vehetem észre hogy még korai neki??Kiköpné a pépet,vagy sírna esetleg??
2011. aug. 31. 15:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem simán nem fogadná el! Én 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást! Szerintem jól csinálod, annyi, hogy ne este add neki, hanem tízóraira! Nekem doki mondta a 4 hónapot! Most primitív leszek, de muszáj mindent tudni a védőnőnek??? Ne mond el neki, ennyi! Az enyém annyi "jó" tanáccsal látott el, hogy inkább nem kérdezek tőle! Akkora oltári butaságokat mondott a terhesség alatt is, és amikor már megvolt a pici is, hogy csak na! Ha valamire tudtam neki ellenpéldát mondani, amikor olyat mondott, hogy a hátamon felállt a szőr, akkor meg csak elpirult, és azt mondta, hogy hát, akkor nem tudom...! Ennyi! Nem kell mindent elmondanod neki! A könyv más, mint az élet!
2011. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!