Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig "kell"adni anyatejet,...

Meddig "kell"adni anyatejet, tápszert a babáknak?

Figyelt kérdés

6hónapos lesz a fiam,most anyatejet kap,mellé tízóraira gyümölcsöt(+ szopi),és a vacsira kap tejpépet + szopi.Arra lennék kíváncsi,ha mostanában leszokna a tejről,meddig és milyen sűrűn kellene neki tápszer?

Még nem váltottunk ki szopit,és ha ez megtörténik utána mennyit és mit ihat/ehet?És a tápszert lehet kanalazni,vagy muszáj inni?

Előre is köszi


2009. ápr. 19. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most egyik napról a másikra semmiképp nem lenne jó átállni tápszerre, az étkezéseket egyesével, fokozatosan kell kiváltani, de ha valamiért elapad a tej pl, akkor ugyanannyiszor kell tápszert kapnia, ahányszor eddig szopott (de a mennyiséget és a gyakoriságot is igazából ő határozza meg). A tápszert inni kell, de mivel 6 hónapos, már kaphatna délután egyszer főzeléket (pl sütőtök, paradicsomos krumpli, répa). Ha nem muszáj abbahagyni, akkor inkább szoptass, amíg tudsz!
2009. ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minimum egy éves koráig kell hogy kapjon anyatejet/tápszert. Egyébként miért nem akarod szoptatni?
2009. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig nagyon fontos, hogy kapjon naponta tejalapú élelmiszert. Ez lehet anyatej, tápszer, tejpép is. Az a fontos, hogy naponta minimum 5-8 decinek meg kell lennie, ha több, az nem gond :))) Miből gondolod, hogy esetleg leszokna a ciciről, ha már eddig szopizott? Én nem gondolom, de biztosan megesik ilyen is, de te higgy benne, hogy még sokáig fog szopizni a babád. Ha eddig volt elég tejed, az nem fog elapadni egyik napról a másikra :))

Én a kislányom 6 hónapos kora után adtam először gyümölcsöt és bizony 1 hónap kellett ahhoz, hogy megegyen egy egész adag bébiételt (még most is sokszor csak 3/4 üveggel eszik, utána kéri a szopit). De ez minden babánál máshogyan megy, egyik nagyobb étvágyú, a másik kevésbé.

A tápszer elég nagy mennyiség, emiatt inkább érdemes cumisüveggel adni (esetleg pohárból), mert kanállal elég soká tartana..

2009. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban minimum 1 éves koráig kell neki az anyatej,és én sem értem,hogy miért akarod,hogy "leszokjon" róla?Vannak az ismerőseim között anyukák,akik sajnos nem tudtak szoptatni,mert nem volt tejük,vagy csak nagyon rövid ideig.Ilyenkor jön az a fránya tápszer ha nincs más...Ők bizony nagyon szomorúak,mert az anyatejnél nincs jobb,és semmilyen tápszer nem helyettesítheti azt!Kisfiam 4 hónapos és egyenlőre csak anyatejet kap,és teszek is róla,hogy legyen is még sokáig.Ez legyen benned is,hogy igenis addig szoptasd amíg tudod gyermekedet,mert kisebb az esélye annak,hogy gyakrabban megbetegszik.Most nemrég találkoztam egy anyukával,és 4 gyereke van,képzeljétek kijelentette,hogy "Isten őrizz,hogy szoptassam őket".Hát köpni nyelni nem tudtam...A legkisebb fia 6 hónapos,és pörköltet,meg amit ők esznek azt ad neki..Egyik gyerekét sem szoptatta,de meg is lett a hátránya,mert az összes allergiás,szinte mindenre érzékenyek. Őrület!Le is írta előttem magát.Szóval SZOPTASD ameddig csak lehet!Üdv,szép Napot!
2009. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
egy éves koráig reggel és este mindenképp szoptasd, vagy ha már nincs tejed akkor tápszer! A többi kaját szép lassan ki tudod majd váltani gyümivel meg főzivel, de az esti és reggeli tejcsi mindenképp maradjon meg!
2009. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaj,ne értsetek félre,nem akarom én leszoktatni a szopiról,csak hallottam olyant,hogy kijött az 1.foga és nem fogadta el többet a cicit.

Nekem is könnyebb/praktikusabb szoptatni....csak érdeklődtem.mondjuk ő már képes megenni egy üveg gyümölcsöt és a tejpépbe is bele tudna fulladni.Kb 1 decire valót kap este-kicsit hígabb.Utána kiszopja mindkét mellelm.

2009. ápr. 20. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!